Sobota 13 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Morsowali przy muzyce i z fajerwerkami [GALERIA]

Data publikacji: 2022-01-01 15:49
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-03 07:46
Morsowali przy muzyce i z fajerwerkami
Fot. Ryszard PAKIESER  

Tradycyjnie już wielbiciele zimnych kąpieli Nowy Rok przywitali w wodzie. Około 30 osób weszło do niej w sobotę (1 stycznia) przy dźwiękach muzyki i wystrzałach fajerwerków. Wydarzenie na kąpielisku Głębokie w Szczecinie zorganizowało Stowarzyszenie Szczecińsko-Policki Klub "Morsy" im. Zbyszka Ulatowskiego.

- Super, rewelacja - mówiła pani Bernadeta po wyjściu z wody. - Zachęcam wszystkich do morsowania. Wspólna kąpiel przy muzyce, jest to coś... Tego nie da się opowiedzieć, to trzeba poczuć. Morsuję dopiero drugi rok, ale przychodzę jak tylko mam wolny dzień. 

W klubie jest około 150 osób. Ale w ogóle morsów w mieście i w regionie jest znacznie więcej. Nie wszyscy są formalnie zrzeszeni. Wszyscy jednak czerpią radość z zimnych kąpieli.

- Dla zdrowia, dla dobrego towarzystwa, dla hartowania ciała - wymienia powody, dla których warto morsować, Ireneusz Kowieski, prezes stowarzyszenia.

Przygoda z morsowaniem

Sezon na morsowanie trwa mniej więcej od października do kwietnia. W Nowy Rok jedni wypoczywają po sylwestrze w domowym zaciszu, inni wolą właśnie pomorsować i w takich okolicznościach złożyć sobie noworoczne życzenia. A czego życzy się morsom?

- Dobrej pogody, umiarkowanego mrozu, takiego, jaki był w okolicy Wigilii. Wtedy było idealnie - mówi Ireneusz Kowieski.

Niektórzy z obecnych w sobotę na kąpielisku Głębokie dopiero zaczynają przygodę z zimnymi kąpielami.

- Pierwszy raz witam w ten sposób Nowy Rok - przyznawała pani Barbara. - Morsuję od niedawna, zaczęłam w październiku. Polecam. Fajne uczucie, daje to dużo radochy.

- Na początku się chodzi i patrzy, jak inni się kąpią, a później się samemu zaczyna myśleć, że może warto by było wejść - opowiadał dużo bardziej doświadczony mors, pan Sławek.  - A warto. Tylko trzeba zaczynać spokojnie, z głową. Na początek po 5-6 minut, nie więcej. Ostrożnie, małymi krokami. Warto to robić z kimś doświadczonym. Można np. wstąpić do naszego stowarzyszenia. Sam morsuję od 4 lat. Jak się wychodzi z wody, to uczucie jest takie, jakby człowiek był po jakimś treningu sportowym, jest przypływ endorfin. Ale dużo łatwiej się morsuje, jak na zewnątrz jest minusowa temperatura, a woda ma lekko dodatnią.©℗

Agnieszka Spirydowicz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@pi-pi
2022-01-03 03:19:29
Gdyby to zwykły Kowalski odpalił petardy na pomoście i wypił szampana to ochrona w 10 minut wezwała by policję.Ale zaprzyjaźnionych prezesów to nie dotyczy i im wolno o wiele wiecej. Więc Pi Pi gdzie ta wolność ?
pi-pi
2022-01-02 14:24:08
Odezwały się lewacko sformatowane móżdżki. Dla nich lampka szampana i wystrzał fajerwerku na powitania Nowego Roku w gronie znajomych, to koniec świata. Takich ludzi zostawić z wolnością, to by nie wiedzieli co z nią począć. Jak żyć bez zakazów i nakazów? Żałosne!
Ula
2022-01-02 12:02:09
Hobby paru ludzi jest regularnie opisywane w Kurierze nawet jak łamią prawo. O modelarzach jakoś nie piszą.
Buractwo ZPL
2022-01-02 10:20:57
Zamiast się chwalić to powinni się wstydzić.Alkohol i petardy w miejscu publicznym objętym regulaminem. Ale czemu się dziwić.ZPL takie samo bractwo na drodze jak i w życiu
Głębokie
2022-01-02 08:16:21
Czy to miała być promocja nielegalnego odpalania petard i spożywanie alkoholu w miejscu publicznym ? Co na to właściciel kąpieliska , bo został złamany regulamin .Niech Kurier Szczeciński dowie się co w związku ze złamanym regulaminem
Rewo
2022-01-01 21:20:21
Muzyka w miejscu gdzie zwierzęta potrzebują spokoju? W hali Netto niech sobie puszczają muzykę
gość
2022-01-01 20:40:11
A w Dąbiu było i bez muzyki i bez strzelania. Były za to zimne ognie, balony, serpentyny i najlepsze życzenia!
Joanna
2022-01-01 19:43:48
Fajerwerki i alkohol w lesie pełnym zwierząt? To nie jest proekologiczne i pro zdrowotne
skorpionjk
2022-01-01 17:32:50
A tacy niby bliscy z naturą. Tymczasem Napier.....li fajerwerkami strasząc i tak już wystraszone zwierzęta. Poza tym picie alkoholu w miejscu niedozwolonym, a także zagrażającym zdrowiu (alkohol plus nagłe schłodzenie ciała, pierwszy krok do zawału serca). Moda a nie zdrowy tryb życia.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA