Poniedziałek, 02 października 2023 r. 
22 szczecin
REKLAMA

Mikołaje i śnieżynki morsowali na plaży w Morzyczynie [GALERIA]

Data publikacji: 06 grudnia 2020 r. 14:29
Ostatnia aktualizacja: 07 grudnia 2020 r. 18:56
Mikołaje i śnieżynki morsowali na plaży w Morzyczynie
 W inwazji morsujących mikołajów nad jeziorem Miedwie, wzięło udział kilkadziesiąt osób. Organizatorami imprezy byli klub morsów Miedwianie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Stargard. Fot. Wioletta Mordasiewicz  

Kilkadziesiąt śnieżynek i mikołajów z całego regionu wzięło udział w niedzielę w VII Świnoujskiej Inwazji Morsujących Mikołajów, która w tym roku wyjątkowo, odbyła się na plaży w Morzyczynie.

Na mikołajkową kąpiel przybyli mieszkańcy z całego regionu.

- Fajnie było! – mówi Agata Kochtowny, która na inwazję morsów przyjechała nad Miedwie ze Szczecina. – Na szczęście, to nie była moja pierwsza kąpiel w zimnej wodzie. - Morsuję od jakiegoś czasu i bardzo sobie to chwalę.

Wśród morsów, przebranych za mikołaje i śnieżynki, nie zabrakło debiutantów. Po rozgrzewce wybrano miss i mistera zlotu, a później wszyscy ruszyli do wody, zażyć zimnej kąpieli.

Zazwyczaj morsy ze Stargardu uczestniczyły w dużej imprezie, organizowanej na plaży w Świnoujściu. Została jednak odwołana, ze względu na pandemię.

- Dziś mieliśmy namiastkę tej imprezy, ale przynajmniej tradycji stało się zadość - komentuje jeden z morsów - mikołajów.

W niedzielę nad Miedwiem jednocześnie zainaugurowano Stargardzki Triathlon Mikołajkowy.

- Możecie, poza morsowaniem, także biegać i jeździć na rowerze - informuje Ośrodek Sportu i Rekreacji Stargard, organizator triathlonu. - Czas na pokonanie każdej z tych konkurencji jest do 20 grudnia. Udział w triathlonie należy udokumentować oraz przesłać na adres organizatora zdjęcie z widoczną twarzą. Zdjęcia i dane trzeba wysyłać na adres: sport@osir.stargard.pl lub wrzucać jako posty na wydarzeniu Stargardzki Triathlon Mikołajkowy.

(w)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Marzena
2020-12-08 10:50:59
Działamy zgodnie z Rozporządzeniem MZ z 9 października z późniejszymi zmianami oraz wytycznymi GIS dotyczącymi aktualnych obostrzeń. Do tego w imieniu prezesów Klubów Morsowych kolega zwrócił się do Departamentu Prawnego Ministerstwa Sportu i mamy odpowiedź dotyczącą naszych działań.Stargardzki Klub Morsów Miedwianie jest klubem sportowym, mamy prawo organizować wydarzenia, zawody i treningi sportowe do 250 osób bez udziału widowni. Dlatego też ogradzamy teren, nie udostępniamy pomieszczeń w Amfiteatrze oprócz toalet, w których są zabezpieczone środki dezynfekcyjne. Na czas treningów i kąpieli członkowie Klubu mogą być na świeżym powietrzu bez maseczek. Oprócz obowiązującego Statutu i Regulaminu Klubu na okres pandemii stworzyliśmy dodatkowy Regulamin, do którego wszyscy muszą się stosować. Jest on dostępny na naszej stronie klubowej. Osoby morsujące regularnie są bardziej odporne ale również chorują i dlatego ze swojej strony staramy się zapewnić jak największe środki bezpieczeństwa. Prezes SKM Miedwianie Marzena Wójcik
Tomi
2020-12-07 18:55:23
No i tyle o dystansie, maseczkach itd. Farsa. Wszędzie farsa.
Ja
2020-12-07 18:37:17
W morzyczyn ie niema plaży tylko w zieleniewie
toi
2020-12-07 08:12:20
totalne wariactwo
Mikołaj
2020-12-06 15:31:39
Ech te Śnieżynki!Byle covida nie dostały

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA