wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Montują tablice przy przejściach dla pieszych

Montują tablice przy przejściach dla pieszych

Montują tablice przy przejściach dla pieszych
Data publikacji: 2019-12-12 16:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-13 13:38
Wywietleń: 944 432797

Trwa montaż dodatkowych tablic w Szczecinie, które mają poprawić widoczność znaków informujących o przejściu dla pieszych. Pojawiają się sukcesywnie w różnych częściach miasta, zwłaszcza w rejonie szkół.

Biało-niebieskie tablice ostrzegawcze zamontowane zostały już między innymi na ulicy Lubczyńskiej, Bogumińskiej czy Szosa Polska.

- Do końca grudnia pojawi się prawie 130 następnych w okolicy szkół. Dzięki nowym, bardziej widocznym tablicom kierowcy będą lepiej widzieli znaki informujące o przejściach dla pieszych, a tym samym poprawi się bezpieczeństwo najmniej chronionego uczestnika ruchu drogowego - ocenia Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM w Szczecinie.

(ip)

Fot. ZDiTM

Montują tablice przy przejściach dla pieszych

Komentarze

Popiołek
Administrator niech je w pierwszej kolejności umyje,wyszoruje,odnowi.Gro znaków pozostawiono na pastwie losu i są kompletnie nieczytelne bo "zarosły brudem"
2019-12-13 13:37:10
Marynarz
@chwilkowski - trochę więcej od ciebie bywam i na tym zachodzie i na tym wschodzie i zebry czy dwie linie prostopadle do jezdni sa wszedzie. chyba ze pracujesz w jakims wloskim obozie pracy przy zbiorze pomidorow to faktycznie przy szosie w polu moze byc o nia ciezko.
2019-12-13 11:01:52
Rok
Moze zamiast bezsensownych tablic wiecej światłe a raczek oświetlenia na przejściach
2019-12-13 10:55:24
@dexter
Pieszy na przejściu dla pieszych ma BEZWZGLĘDNE pierwszeństwo. Zabicie pieszego na pasach powinno się traktować jak morderstwo i tak samo karać.
2019-12-13 09:55:35
boger
W Londynie prawie wszystkie przejścia są oświetlone z dwóch stron lampami z białymi kloszami ... i tyle na ten temat.
2019-12-13 08:50:15
Piekli
Piesi i rowerzyści to plaga naszych dróg którzy bezmyślnie przechodzą przez jezdnię szczególnie o zmroku nie zdając sobie z tego sprawy ze są wtedy niewidoczni dla kierowców dlatego powinne być obowiązkowe zakładanie kamizelek odbladkowych dla rowerzystow a piesi też powinni posiadać np.na ubraniu elementy odblaskowe poruszając się po zmroku ale kierowcy muszą też bezwzględnie przestrzegać zasad bezpieczeństwa jazdy
2019-12-13 06:51:17
Chwilkowski
Zebry dają fałszywe wrażenie bezpieczeństwa.. na zachodzie zebry to rzadkość
2019-12-12 20:43:10
@Janusz
Nie zapomnij o wilczych dołach i takich balach drewna jakie na predatora zrzucał Arnie. Ty jak widzę jedną z nich dostałeś centralnie w ciemię co pobudziło cię do głębszych refleksji.
2019-12-12 20:35:42
Janusz
Tylko progi i wyniesienia są w stanie powstrzymać idiotów za kierownicą. Błyskotki są dobre na choinkę.
2019-12-12 20:24:51
Czujki ruchu (czujka PIR + mikrofalowa)
i błyskające światełko wzbudzane ruchem w okolicach przejścia - wystarczy by podnieść bezpieczeństwo pierwszych.
2019-12-12 19:19:00
@dexter
Kierowcą też trzeba nalać bo myślą że jak siedzą za kierownicą to mogą wszystko. Szczególnie ci z BMW
2019-12-12 19:06:15
Tablice???
Tak ciężko zrobić podświetlane przejścia jak w Policach? Minimalizmu piotrusia prawej ręki maryjana ciąg dalszy.
2019-12-12 18:44:07
dexter
nalejcie rozumu pieszemu bydłu , które widząc białe kreski na drodze sądzi iż ma pierwszeństwo!!!!!!!!!!!!!!!
2019-12-12 17:47:31