Niedziela 02 października 2022r. 
REKLAMA

Modrą i Koralową znów jedziemy inaczej. Od Krzekowa do Bezrzecza i z powrotem

Data publikacji: 2022-06-01 18:11
Ostatnia aktualizacja: 2022-06-01 20:48
Modrą i Koralową znów jedziemy inaczej. Od Krzekowa do Bezrzecza i z powrotem
Fot. Mirosław WINCONEK  

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od środy, 1 czerwca, spółka Strabag, wykonawca inwestycji na ulicach Modrej i Koralowej w Szczecinie, wprowadziła kolejną reorganizację ruchu. Kierowcy mogą ponownie przejechać odcinkiem tej pierwszej w obu kierunkach między rondem od strony ulic Szerokiej i Władysława Szafera do wysokości skrzyżowania z ul. Wronią. Stanęły jednocześnie nowe blokady, tymczasowe znaki i drogowskazy.

Na całej szerokości jezdni odcinka ul. Modrej od strony osiedla Zawadzkiego-Klonowica do krzyżówki z ul. Wronią do końca maja wylana została nowa nawierzchnia. Od środy można swobodnie nią przejechać, ale trzeba jednak nadal uważać na czasowe zajęcia fragmentów nowej jezdni przez drogowców, bo ci z ciężkim sprzętem wykonują nadal prace w pasach poboczy. Wlot w ul. Żyzną nadal jest nieprzejezdny. I na pieszych, którzy często wybierają trasę przejścia właśnie po asfaltowej nakładce, a nie po czekających wciąż na uporządkowanie, rozkopanych i bez nawierzchni obrzeżach, gdzie urządzane są po obu stronach nowe chodniki.

Utrzymany jest ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją od stacji paliw Circle do styku ul. Modrej z ul. Koralową. Stosowne znaki informują również nadjeżdżających od strony Bezrzecza o wyłączeniu z ogólnego ruchu m.in. skrzyżowania ulic Koralowej i Rozmarynowej. A blokada objęła również odcinek do wysokości skrzyżowania z ul. Nowowiejską. Tamtędy na czas robót dopuszczony jest teraz tylko ruch aut z wystawionymi przepustkami oraz autobusów komunikacji miejskiej, służb komunalnych i ratunkowych. Ponadto zachowany został przejazd dla samochodów dostawczych w godz. 18-6.

Na czas prowadzenia robót od strony ulic Rozmarynowej i Środkowej zmotoryzowani natkną się też na zamknięte wjazdy w ul. Koralową. Dla kierowców wyjeżdżających z obszaru takich ulic, jak Zaściankowa, Kaperska, Kirasjerów sugerowany objazd do Szczecina wyznaczony jest przez Wołczkowo, a dalej ul. Hieronima Kupczyka i węzłem Głębokie. ©℗

(M)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@(M) ©℗
2022-06-01 20:40:51
Jakieś terminy zakończenia robót? Ktoś, coś?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA