piątek, 07 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Moc pozytywnej energii dla bulwaru Starówka

Moc pozytywnej energii dla bulwaru Starówka

Moc pozytywnej energii dla bulwaru Starówka
Data publikacji: 2017-10-22 14:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:53
Wywietleń: 1664 297551

To miejsce na mapie miasta, które od pewnego czasu ogniskuje uwagę opinii publicznej i wśród szczecinian budzi sporo nadziei na nowoczesny lepszy Szczecin. Mowa o odnowionych nadodrzańskich bulwarach i Łasztowni. Tam właśnie już w ostatnią sobotę października posadzimy największy kwiatowy dywan tej jesieni - od „Kuriera" dla wielkiej społecznej akcji: „Krokusowej rewolucji".

Spośród 10 najbardziej charakterystycznych, prestiżowych, malowniczych, darzonych największym sentymentem rejonów Szczecina, nasi Czytelnicy w głosowaniu wskazali na bulwar Starówka. Tam właśnie wspólnie z przyjaciółmi, czyli naszymi Czytelnikami, już za kilka dni rozwiniemy sztandar „Krokusowej rewolucji". Jednak już teraz zapraszamy do udziału w tej wielkiej społecznej wszystkich, którzy kochają zieleń i chcą mieć swój osobisty wkład w ożywianie kwiatami pejzażu miasta.

Przez lata „Krokusowej rewolucji" wspólnie właśnie tak - na lepsze - mocą jej pozytywnej energii staraliśmy się zmieniać np. dawną aleję kwiatową, urozmaicaliśmy Wały Chrobrego, dodawaliśmy kolorów nabrzeżom Jeziora Słonecznego i Stawu Brodowskiego. Teraz nadszedł czas na bulwar Starówka (!). Bo krokusy już zawładnęły terenami zielonymi pozostałych nadodrzańskich bulwarów i budzą tam szczecinian oraz turystów na wiosnę. To za sprawą kolejnych Przyjaciół Krokusowej Rewolucji: Szczecińskiej Energetyki Cieplnej oraz CSL - International Spedition.

Zapraszamy - w sobotę (28 października), w samo południe - na bulwar Starówka, gdzie posadzimy tysiące krokusowych cebul: dla osobistej satysfakcji i miasta. Aby dotrzeć na miejsce i czas można się wybrać samochodem lub komunikacją miejską i pieszo, zawsze jednak kierując się na „dźwigozaury". Kierowcom jadącym z lewobrzeża podpowiadamy: zjazd z ul. Energetyków, za Mostem Długim, w ul. św. Floriana (obok stacji benzynowej), dalej ul. Władysława IV i Zbożową (za dawnym namiotem opery) do parkingów w sąsiedztwie Lastadii. Natomiast zmotoryzowani z prawobrzeża do celu dojadą skręcając w prawo za mostem na Parnicy, a przed przystankiem tramwajowym „Energetyków". Dla korzystających z komunikacji miejskiej ostatnimi przed trasą pieszą będą przystanki: „Wyszyńskiego" lub „Energetyków".

* * *

Na bulwarze Starówka nie kończymy tegorocznej edycji „Krokusowej rewolucji". Dlatego przypominamy, że nadal czekamy na kolejne zgłoszenia od szczecińskich społeczników: osób indywidualnych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, rad osiedlowych, placówek oświatowych i wychowawczych oraz firm. Na łamach „Kuriera" będziemy przedstawiali bohaterów tegorocznej wielkiej społecznej akcji, odwiedzali miejsca, w których zamierzacie lub już posadziliście kwiatowe dywany. Liczymy na zaproszenia od naszych Czytelników, przekazywane pod numer tel. 91-44-29-212 lub 216, a także mailowo: arleta.nalewajko@24kurier.pl oraz miroslaw.winconek@24kurier.pl.

To w Szczecinie, bo na region mamy już ustalony ramowy „rozkład jazdy". Krokusy od i z „Kurierem" posadzimy w siedmiu ośrodkach województwa, m.in. w Nowogardzie, Dębnie, Czarnem, Mechowie (gm. Płoty) i Resku. Czekamy na akces kolejnych, informując jednocześnie, że pula krokusów od „Kuriera" jest już rozdysponowana i wyczerpana.

(isz)

Fot. Maria Myśliwiec 

 

Komentarze

J.
PiS nie jest przeciwne przejęciu przez miasto tej części bulwarów tylko wnosi o spotkanie z odpowiednimi przedstawicielami rządu. Machanie szabelką przez Krzystka ma się nijak. Swoje już nabałaganił i lepiej, żeby takie przejęcie odbyło się zgodnie z logiką niż jak to ma miejsce w innych jego działaniach w Szczecinie.
2017-10-23 10:52:56
Szczecinianin
Ekipa rządowa przeciwna zakupu i remontu bulwarów? A to dobre. Prezydent Duda też jest przeciwny?
2017-10-22 22:32:06
gosc.
Szkoda że radni Pis i obecna ekipa rzadowa jest przeciwna lub nie jest za zakupem i remontem przez miasto bulwarów w okolicach Wałów Chrobrego...a no tak bo się boją pewnie że tam ktoś ograniczy świety ruch samochodów .
2017-10-22 18:05:22

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie