sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Krokusowe zgłoszenia już tylko dzisiaj!

Krokusowe zgłoszenia już tylko dzisiaj!

Krokusowe zgłoszenia  już tylko dzisiaj!
Data publikacji: 2017-10-11 09:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:52
Wywietleń: 1283 295800

Nasza redakcja już po szósty podjęła sztandar „Krokusowej rewolucji" - jednej z najbardziej pozytywnych społecznych akcji dla zielonego Szczecina. Mamy do dyspozycji 15 tysięcy tych wiosennych kwiatów. Chcemy je posadzić w najbardziej urokliwym, charakterystycznym, a szczecinian ulubionym, darzonym sentymentem miejscu. Na ich wskazania czekamy jeszcze tylko w środę 11 października.

„Krokusowa rewolucja" to zapał, pasja i poświęcenie rzeszy społeczników. Sadzą kwiatowe cebule przy domach, na podwórkach lub w miejscach, w jakich najczęściej bywają, w których spędzają najwięcej czasu. Licząc, że ich jesienny wysiłek się opłaci: wiosną rozkwitające kolorami trawniki będą cieszyć ich oczy, dając powód do osobistej satysfakcji, a przyjemność innym. Niejako przy okazji czyniąc Szczecin lepszym miejscem do życia, bo bardziej przyjaznym i piękniejszym.

Społecznicy ponieśli sztandar „Krokusowej rewolucji" - z Jasnych Błoni - niemal przez całe miasto, a od trzech lat także - dzięki wsparciu naszego „Kuriera" oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - docierają z nim do wielu ośrodków w województwie. Z efektem, że czapki z głów! Czyli 150 tysiącami krokusów posadzonych tylko ubiegłej jesieni.

Mamy nadzieję powtórzyć ten sukces. Już posadziliśmy na Różance 5 tysięcy kwiatowych cebul, darowanych Hotel Vulcan oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Kolejnym sponsorem okazało się miasto, które przekazało szczecińskim placówkom oświatowym do posadzenia kolejnych 50 tysięcy krokusów. Czekamy na kolejnych honorowych darczyńców. Tymczasem nasz „Kurier" wraz z WFOŚiGW ofiarowują 15 tysięcy kwiatowych cebul. Są szczególne, bo posadzimy je wspólnie: redakcja wraz z sympatykami, Czytelnikami i przyjaciółmi zielonego Szczecina. Gdzie? Decyzja w rękach naszych Czytelników.

Jeszcze tylko w środę (11 bm.) czekamy na wskazania godnych dla krokusów miejsc na mapie Szczecina. W poprzednich edycjach za takowe Czytelnicy uznali d. aleję kwiatową, Wały Chrobrego, brzegi Jeziora Słonecznego i Stawu Brodowskiego. Gdzie tym razem wspólnie poniesiemy sztandar „Krokusowej rewolucji"? Od ubiegłego tygodnia wskazania są na pl. Rodła, nowe rondo im. Jana Karskiego - czyli u zbiegu ul. Wernyhory, Żołnierskiej, włącznie z pasem zieleńca od strony ul. Mickiewicza i Janickiego, pl. Jakuba Wujka, nowy park Majowe oraz kolejny rewitalizowany - tym razem na Łasztowni - Bulwar Starówka. Jeszcze jakieś pomysły na miejsca tyleż reprezentacyjne, ileż sentymentalne, nam bliskie? Nazwy placów i ulic - przy których wiosną powinny się pojawić krokusy - prosimy przekazywać telefonicznie (91-44-29-101, w godz. 10-15) lub mailowo (konkurs@24kurier.pl).

Tradycyjnie, czyli jak w poprzednich edycjach „Krokusowej rewolucji", na łamach „Kuriera" będziemy przedstawiać bohaterów tej wielkiej społecznej akcji, opisywać kolejne miejsca, w których posadzą cebule wiosennych kwiatów: pozyskane ze składek własnych lub dzięki hojności sponsorów. Liczymy na zaproszenia od naszych Czytelników, przekazywane pod numer tel. 91-44-29-212 lub 216, a także mailowo: arleta.nalewajko@24kurier.pl oraz miroslaw.winconek@24kurier.pl. To w Szczecinie, a z pozostałych ośrodków regionu: tel. 91-44-29-161, adrian.bednarski@24kurier.pl. ©℗

Arleta NALEWAJKO

 

Komentarze

krokusowe rewolucie
propozycia sadzenia krokusów na ul Warcisława w zdlóż do rostockiej i nowa piękna trasa ładne trawniki
2017-10-11 19:08:23

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie