piątek, 13 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Krokusowe zgłoszenia już tylko dzisiaj!

Krokusowe zgłoszenia już tylko dzisiaj!

Krokusowe zgłoszenia  już tylko dzisiaj!
Data publikacji: 2017-10-11 09:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:52
Wywietleń: 1154 295800

Nasza redakcja już po szósty podjęła sztandar „Krokusowej rewolucji" - jednej z najbardziej pozytywnych społecznych akcji dla zielonego Szczecina. Mamy do dyspozycji 15 tysięcy tych wiosennych kwiatów. Chcemy je posadzić w najbardziej urokliwym, charakterystycznym, a szczecinian ulubionym, darzonym sentymentem miejscu. Na ich wskazania czekamy jeszcze tylko w środę 11 października.

„Krokusowa rewolucja" to zapał, pasja i poświęcenie rzeszy społeczników. Sadzą kwiatowe cebule przy domach, na podwórkach lub w miejscach, w jakich najczęściej bywają, w których spędzają najwięcej czasu. Licząc, że ich jesienny wysiłek się opłaci: wiosną rozkwitające kolorami trawniki będą cieszyć ich oczy, dając powód do osobistej satysfakcji, a przyjemność innym. Niejako przy okazji czyniąc Szczecin lepszym miejscem do życia, bo bardziej przyjaznym i piękniejszym.

Społecznicy ponieśli sztandar „Krokusowej rewolucji" - z Jasnych Błoni - niemal przez całe miasto, a od trzech lat także - dzięki wsparciu naszego „Kuriera" oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - docierają z nim do wielu ośrodków w województwie. Z efektem, że czapki z głów! Czyli 150 tysiącami krokusów posadzonych tylko ubiegłej jesieni.

Mamy nadzieję powtórzyć ten sukces. Już posadziliśmy na Różance 5 tysięcy kwiatowych cebul, darowanych Hotel Vulcan oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Kolejnym sponsorem okazało się miasto, które przekazało szczecińskim placówkom oświatowym do posadzenia kolejnych 50 tysięcy krokusów. Czekamy na kolejnych honorowych darczyńców. Tymczasem nasz „Kurier" wraz z WFOŚiGW ofiarowują 15 tysięcy kwiatowych cebul. Są szczególne, bo posadzimy je wspólnie: redakcja wraz z sympatykami, Czytelnikami i przyjaciółmi zielonego Szczecina. Gdzie? Decyzja w rękach naszych Czytelników.

Jeszcze tylko w środę (11 bm.) czekamy na wskazania godnych dla krokusów miejsc na mapie Szczecina. W poprzednich edycjach za takowe Czytelnicy uznali d. aleję kwiatową, Wały Chrobrego, brzegi Jeziora Słonecznego i Stawu Brodowskiego. Gdzie tym razem wspólnie poniesiemy sztandar „Krokusowej rewolucji"? Od ubiegłego tygodnia wskazania są na pl. Rodła, nowe rondo im. Jana Karskiego - czyli u zbiegu ul. Wernyhory, Żołnierskiej, włącznie z pasem zieleńca od strony ul. Mickiewicza i Janickiego, pl. Jakuba Wujka, nowy park Majowe oraz kolejny rewitalizowany - tym razem na Łasztowni - Bulwar Starówka. Jeszcze jakieś pomysły na miejsca tyleż reprezentacyjne, ileż sentymentalne, nam bliskie? Nazwy placów i ulic - przy których wiosną powinny się pojawić krokusy - prosimy przekazywać telefonicznie (91-44-29-101, w godz. 10-15) lub mailowo (konkurs@24kurier.pl).

Tradycyjnie, czyli jak w poprzednich edycjach „Krokusowej rewolucji", na łamach „Kuriera" będziemy przedstawiać bohaterów tej wielkiej społecznej akcji, opisywać kolejne miejsca, w których posadzą cebule wiosennych kwiatów: pozyskane ze składek własnych lub dzięki hojności sponsorów. Liczymy na zaproszenia od naszych Czytelników, przekazywane pod numer tel. 91-44-29-212 lub 216, a także mailowo: arleta.nalewajko@24kurier.pl oraz miroslaw.winconek@24kurier.pl. To w Szczecinie, a z pozostałych ośrodków regionu: tel. 91-44-29-161, adrian.bednarski@24kurier.pl. ©℗

Arleta NALEWAJKO

 

Komentarze

krokusowe rewolucie
propozycia sadzenia krokusów na ul Warcisława w zdlóż do rostockiej i nowa piękna trasa ładne trawniki
2017-10-11 19:08:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie