środa, 22 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Młodzi Demokraci wspierają nauczycieli

Młodzi Demokraci wspierają nauczycieli

Młodzi Demokraci wspierają nauczycieli
Data publikacji: 2019-03-14 13:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:11
Wywietleń: 1189 380271

Szczecińscy Młodzi Demokraci, czyli młodzieżówka Platformy Obywatelskiej, zadeklarowali swoje poparcie dla przygotowujących się do strajku nauczycieli. Poinformowali, że złożą w tej sprawie petycję w Ministerstwie Edukacji Narodowej. 

- W publicznej telewizji możemy zauważyć statystyki, z których wynika, że nauczyciel dyplomowany zarabia powyżej 5 tysięcy złotych miesięcznie. To kłamstwo i pomówienie - powiedział podczas spotkania z dziennikarzami Radosław Dawidowski. - Podstawą pensji nauczyciela dyplomowanego jest 2,5 tysiąca złotych netto. Z premiami wychodzi ok. 3 tysiące netto.

Młodzi Demokraci stwierdzili, że pomimo obaw przed strajkiem rozumieją punkt widzenia pedagogów i popierają ich postulaty.

- Jako maturzysta chciałbym wyrazić szczególne zaniepokojenie sytuacją, która może przeszkodzić nam w dostaniu się na nasze wymarzone studia - powiedział Kamil Serafin. - Chcielibyśmy, aby Ministerstwo Edukacji Narodowej spełniło postulaty nauczycieli.

- Mamy nadzieję, że nie będzie chaosu, że nie będzie powtórki z roku 1993 - dodawał Mateusz Herman.

Zapytany o to, co takiego przez osiem lat dał nauczycielom rząd Platformy Obywatelskiej, Stanisław Knaup odpowiedział tak:

- To jest bardzo złożony problem. Jak Platforma rządziła, koszty codziennego życia były dużo niższe niż obecnie. Na ten moment koszty codziennego utrzymania na tyle wzrosły, że nauczyciele i inne grupy budżetowe muszą walczyć o podwyższenie wypłat, z uwagi na to, że rząd PiS prowadzi taką politykę rozdawnictwa, która przyczynia się do wzrostu inflacji. Przez to wypłaty, które nauczyciele dostawali kilka lat temu, były na poziomie zapewniającym możliwość godnego życia, dziś te pieniądze są niewystarczające do opłacenia rachunków.©℗

Tekst i fot. (as)

Komentarze

Uuu
Radek. Ciocia Aga jest z Ciebie dumna
2019-03-17 08:24:39
Heheszkowiec
Czytacie reportaż jakiegoś amatora, który nie potrafi nawet poprawnie przytoczyć nazwiska autora wypowiedzi. Od razu widać, że żal wam dupę ściska z tego powodu że studenci mają więcej do powiedzenia na temat obecnej sytuacji w kraju.
2019-03-15 13:27:05
czytam
Wzrost inflacji - chyba deficytu wiedzy u maturzysty . Do nauki !
2019-03-15 10:01:53
hah
To były wagary, czy mieli usprawiedliwienie od starych demokratów? :D
2019-03-15 06:57:32
obserwator
młodzieżówka???? to smarki z 8 klasy!!!!!!!!!!!!!!! na lekcje mi iść od razu!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2019-03-14 21:37:38
Wykorzystywanie takich młodziaków, którzy nie mają zielonego pojęcia po co tam stoją i coś dziamdziają
powinno być karane jak pedofilia.
2019-03-14 18:29:34
Romek
Młody psik opowiada o sytuacji z 1993, równie dobrze mógłby opowiadać o 1939, tak czy inaczej przed jego narodzeniem. Kolejna mądra wypowiedź w temacie czasu rządów PO, PiS rządzi trzy lata, tzn że PO zaczynało 11 lat temu, więc jegomość miał może 7 lat, i latam zasmarkany po podwórku zajadając gila. Straszne parcie na szkło, aż żal patrzeć.Cóż przykład idzie z góry.
2019-03-14 17:52:18
entuzjasta
Rośnie nam przyszła kasta pasożytów i złodziei.
2019-03-14 17:27:44
ch...ujki w rurkach
Kilka lat temu potrząsali na ulicach puszkami, teraz noszą słupki na tablicy, bo są ambitni, chcą wejść do polityki i braść ile się da.
2019-03-14 17:24:59
POgromca nitrasa
młodzi a już korumpują politycznie , tak jak kurumpował arułkowicza ich wódż tusk.Poprę strajk , nauczyciele zobaczą i wystawią lepsze oceny.Szkoda że maturzysta prezentuje tak niski poziom wiedzy ekonomicznej .Nie rokuje to dobrze PO , bo kto będzie ich chcial dopuścić do finansów takie ekonomiczne miernoty
2019-03-14 17:09:59
swo
Przez takich jest w Polsce tak jak jest. Zamiast pracować wola politykować. Do roboty uczciwej po zakończeniu nauki, a nie do polityki!!! A dla nauczycieli mam taką radę: mało płaca? zmienić zawód i iść tam, gdzie zapłacą więcej. Proste i logiczne. Nikt nikogo nie zmusza, żeby być nauczycielem.
2019-03-14 15:55:37
fakt
A przecież niedawno była deflacja! Obecnie inflacja też jest niska - argumenty wyssane z palca!
2019-03-14 15:42:49
fg
Punkty łapią? A może jeszcze nauczyciel zobaczy i ocenę podwyższy? Żenada.Jeśli się praca nie podoba to zawsze można ją zmienić, a nie tworzyć z dzieci zakładników.
2019-03-14 15:03:50
krotko
szczyle nosic teczki za wybitnymi poslami;nitrasem,nisilo,arlukowiczem.nauczyciele pod przywodztwem czerwonego broniarza sami poprowadza swoja rozpierduche.
2019-03-14 14:39:25
Antoni
"Przez to wypłaty, które nauczyciele dostawali kilka lat temu, były na poziomie zapewniającym możliwość godnego życia, dziś te pieniądze są niewystarczające do opłacenia rachunków" Widać, że to młody demokracja, bo sam nie wie co mówi ;) To co zacytowalem jest jedną wielką amatorką.
2019-03-14 14:20:51
Jurek
PO ośmiu latach waszego rządzenia myślicie że ktoś się jeszcze da nabrać na te wasze brednie? szok!
2019-03-14 14:17:28
kibic
aż ich czterech ;))))
2019-03-14 14:11:38
Karol
Co ta za piz...!y w rurkach?Kolejne nieróbstwo pcha się na listy wyborcze? Dość juz nieudaczników i darmozjadów