Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Mistrzowskie warsztaty florystyczne

Data publikacji: 20 listopada 2015 r. 20:51
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:34
Mistrzowskie warsztaty florystyczne
 

Kameralna placówka, dopiero zdobywająca renomę na szczecińskim rynku - mowa o Szczecińskiej Szkole Florystycznej, która w ten weekend (21-22 bm.) organizuje mistrzowskie warsztaty bukieciarskie. Poprowadzi je Małgorzata Szymioł, aktualna Mistrzyni Polski we Florystyce.

Szczecińska Szkoła Florystyczna funkcjonuje niespełna dwa lata. Założyła ją Mirella Okińczyc-Zuwalska. Jest nauczycielem dyplomowanym, choć przez 16 lat uczyła dość odległych bukieciarstwu przedmiotów: matematyki, fizyki, informatyki, w szkołach gimnazjalnych oraz średnich.

- Ale zawsze kochałam kwiaty. Z tą pasją postanowiłam związać swoje dalsze zawodowe życie - wspomina p. Mirella. - Najpierw skończyłam studia podyplomowe: florystykę na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym, a następnie zdobyłam uprawnienia mistrzowskie w Zachodniopomorskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Szczecinie. I wtedy założyłam Szczecińską Szkołę Florystyczną, która się mieści w pomieszczeniach wynajętych od Szkół Salezjańskich - przy ul. Ku Słońcu 124.

To tam będą się też odbywały mistrzowskie warsztaty, skierowane do osób chcących rozwijać swe umiejętności, podnosić sobie poprzeczkę w dążeniu do jak najlepszego wykonywania swego zawodu. Stąd nie mogą w nich wziąć  udziału osoby przypadkowe.

- Niezbędna jest znajomość technik, narzędzi i materiału florystycznego. Tak, by doskonalić swój warsztat, a nie stawiać w nim pierwsze kroki- precyzuje p. Mirella.

Tym bardziej, że praktyczne zajęcia florystyki dotyczyć będą wykonywania bukietów ażurowych oraz bukietów ślubnych techniką jubilerską. Jest więc dla tych, dla których tajemnicą nie są np. kresze z drutu na mikrofonie florystycznym. ©℗

Więcej czytaj w wekendowym „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu
A. NALEWAJKO
Fot. MOZ

1. Prace florystyczne Mirelli Okińczyc-Zuwalskiej, dyrektor Szczecińskiej Szkoły Florystycznej mogliśmy podziwiać m.in. podczas wystaw florystycznych towarzyszących wiosennej edycji kiermaszu ogrodniczego pt. „Pamiętajcie o ogrodach".

2. Absolwentki Szczecińskiej Szkoły Florystycznej i jej dyrektor Mirella Okińczyc-Zuwalska (w czerwonej sukience - pierwsza z prawej).

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

roger
2015-11-21 07:18:24
pierwsza z prawej w czerwonej sukience - tak podpisano zdjęcie.. DALTONISTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA