czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Mistrzowskie warsztaty florystyczne

Mistrzowskie warsztaty florystyczne

Mistrzowskie warsztaty florystyczne
Data publikacji: 2015-11-20 20:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 1174 38844

Kameralna placówka, dopiero zdobywająca renomę na szczecińskim rynku - mowa o Szczecińskiej Szkole Florystycznej, która w ten weekend (21-22 bm.) organizuje mistrzowskie warsztaty bukieciarskie. Poprowadzi je Małgorzata Szymioł, aktualna Mistrzyni Polski we Florystyce.

Szczecińska Szkoła Florystyczna funkcjonuje niespełna dwa lata. Założyła ją Mirella Okińczyc-Zuwalska. Jest nauczycielem dyplomowanym, choć przez 16 lat uczyła dość odległych bukieciarstwu przedmiotów: matematyki, fizyki, informatyki, w szkołach gimnazjalnych oraz średnich.

- Ale zawsze kochałam kwiaty. Z tą pasją postanowiłam związać swoje dalsze zawodowe życie - wspomina p. Mirella. - Najpierw skończyłam studia podyplomowe: florystykę na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym, a następnie zdobyłam uprawnienia mistrzowskie w Zachodniopomorskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Szczecinie. I wtedy założyłam Szczecińską Szkołę Florystyczną, która się mieści w pomieszczeniach wynajętych od Szkół Salezjańskich - przy ul. Ku Słońcu 124.

To tam będą się też odbywały mistrzowskie warsztaty, skierowane do osób chcących rozwijać swe umiejętności, podnosić sobie poprzeczkę w dążeniu do jak najlepszego wykonywania swego zawodu. Stąd nie mogą w nich wziąć  udziału osoby przypadkowe.

- Niezbędna jest znajomość technik, narzędzi i materiału florystycznego. Tak, by doskonalić swój warsztat, a nie stawiać w nim pierwsze kroki- precyzuje p. Mirella.

Tym bardziej, że praktyczne zajęcia florystyki dotyczyć będą wykonywania bukietów ażurowych oraz bukietów ślubnych techniką jubilerską. Jest więc dla tych, dla których tajemnicą nie są np. kresze z drutu na mikrofonie florystycznym. ©℗

Więcej czytaj w wekendowym „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu
A. NALEWAJKO
Fot. MOZ

1. Prace florystyczne Mirelli Okińczyc-Zuwalskiej, dyrektor Szczecińskiej Szkoły Florystycznej mogliśmy podziwiać m.in. podczas wystaw florystycznych towarzyszących wiosennej edycji kiermaszu ogrodniczego pt. „Pamiętajcie o ogrodach".

2. Absolwentki Szczecińskiej Szkoły Florystycznej i jej dyrektor Mirella Okińczyc-Zuwalska (w czerwonej sukience - pierwsza z prawej).

Mistrzowskie warsztaty florystyczne Mistrzowskie warsztaty florystyczne Mistrzowskie warsztaty florystyczne

Komentarze

roger
pierwsza z prawej w czerwonej sukience - tak podpisano zdjęcie.. DALTONISTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2015-11-21 07:18:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie