Piątek, 22 września 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

Dla niewidomych i niedowidzących

Data publikacji: 09 października 2015 r. 12:26
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:29
Dla niewidomych i niedowidzących
Fot. R.WOJCIECHOWSKI  

W poniedziałek o g. 12 w salonie bibliotecznym ProMedia przy al. Wojska Polskiego 2 w Szczecinie rozpoczną się warsztaty integracyjne dla osób niewidomych i niedowidzących, które poprowadzi Weronika Fibich, animatorka z Ośrodka Teatralnego Kana.

Zajęcia mają na celu nabycie – poprzez działania artystyczne – umiejętności komunikowania się grupy, uruchomienia własnego potencjału twórczego do budowania relacji z drugim człowiekiem. Jak zapowiadają organizatorzy: "Efektem spotkania będzie wspólna opowieść wywiedziona z jednego, pozornie nic nie znaczącego przedmiotu. Przedmiot, jakich wiele, będzie bohaterem wielowątkowej narracji zbudowanej przez uczestników warsztatów i rozsnuwanej na długi czas po zdarzeniu"

Warsztaty są częścią projektu, realizowanego w ramach programu Kultura Dostępna – „Widzieć więcej, niż się widzi - wiedzieć więcej, niż się wie”. Jego celem jest ułatwienie osobom niewidomym i niedowidzącym dostępu do kultury poprzez ofertę biblioteki, zaktywizowanie i włączenie społeczne a także uwrażliwienie osób widzących (bez względu na wiek), tak, by potrafiły realnie pomóc niedowidzącym w codziennych sytuacjach.

Osoby chętne do udziału w warsztatach organizatorzy proszą o kontakt telefoniczny: 91 431 56 99, tel. kom. 666 871 342 lub kontakt mailowy: promocja@mbp.szczecin.pl.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA