Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Misiło wybacza i prosi o wybaczenie

Data publikacji: 29 stycznia 2019 r. 14:32
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:31
Misiło wybacza i prosi o wybaczenie
 

Poseł Piotr Misiło, były lider szczecińskiej Nowoczesnej, obecnie w klubie Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej, zapowiedział, że będzie dążył do obniżenia temperatury politycznego sporu. Potępił także Piotra Rybaka, który w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz zorganizował tam demonstrację, podczas której miał wykrzykiwać antysemickie hasła. 

- Zabójstwo prezydenta Adamowicza wstrząsnęło chyba nami wszystkimi - mówił Misiło. - To była jedna z najsmutniejszych chwil w moim życiu. Wysłałem do naczelnego Polskiego Radia tweeta, napisałem mu na Facebooku, że wybaczam i sam proszę o wybaczenie, ponieważ wielokrotnie w twardy sposób, także w niewybredny sposób, mówiłem o goebbelsowskiej propagandzie. Zdania w sprawie meritum nie zmieniam, ale ponieważ zawsze trzeba zacząć od siebie, to chciałem powiedzieć, że postaram się najbardziej jak mogę tonować tę debatę w przestrzeni publicznej. Śmierć prezydenta naprawdę mocno mną wstrząsnęła. I aby temperatura sporu opadła, my, politycy, powinniśmy zacząć od siebie.

Poseł ogłosił konkurs literacki dla szkół średnich pod hasłem "Mowa nienawiści - jak pogodzić Polaków?". Nagrodą jest wyjazd do Sejmu. Misiło czeka na propozycje do 17 marca, prace należy wysyłać na adres: piotr.misilo@sejm.pl.

- Wstrząsnęło mną także to, co działo się przed obozem w Auschwitz, bo to, co wyczyniał tam Piotr Rybak ze swoimi kolegami, jest czymś nieakceptowalnym na żadnym poziomie - dodawał polityk. - Stąd mój apel do ministra Brudzińskiego, aby eliminować z życia publicznego takie jednostki. Miejsce Rybaka jest w więzieniu.

Do kwestii antysemickich odniósł się także Albin Majkowski, wiceprzewodniczący Żydowskiej Gminy Wyznaniowej w Szczecinie

- Nasze środowisko w Dzień Holocaustu zorganizowało debatę na temat mowy nienawiści w kontekście wydarzeń sprzed ponad 70 lat - opowiadał. - Nie mówimy, że historia się powtarza, bo nie ma takiej możliwości, my mówimy, że nie wszyscy biorą lekcję z historii, niektórzy nadgorliwcy wyprzedzają myśli i idee swoich fanatycznych przywódców. Po naszym wykładzie, który wygłosił Andrzej Kotula, na jednym z portali pojawiło się jego streszczenie. Niestety, pod tym artykułem pojawiła się fala nienawiści.

Incydent z udziałem Rybaka Majkowski uznał za niedopuszczalny. Stwierdził, że to, że Rybak (który odsiedział wyrok więzienia za spalenia kukły Żyda) ponownie nie trafił do więzienia, jest oznaką słabości państwa.

- Użyjemy wszystkich dostępnych środków w państwie prawa do tego, aby reagować na takie sytuacje - stwierdził.

Do incydentu pod Auschwitz wielokrotnie na Twitterze odnosił się Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji. Rybaka i jego zwolenników określił mianem "zdrowo szurniętych głupków". Napisał także: "W pełni rozumiem i w pełni utożsamiam się z oburzeniem kombatantów i wszystkich zbulwersowanych, oczywistą prowokacją nacjonalistów przed obozem w Auschwitz, w dniu upamiętnienia ofiar Holokaustu. Ale żyjemy w Państwie prawa, zgromadzenie, decyzją władz samorządowych, było legalne".

©℗

(as)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

tobago
2019-01-30 11:01:26
Strasznie kurier ślini się do tych odpadów politycznych. Płacą wam za to czy jakieś interesy z nimi robicie?
weger
2019-01-30 07:36:47
Ten Piotr Rybak to gorliwy wyznawca i miłośnik Adolfa Hitlera
Antoni
2019-01-29 23:05:38
Pierwszy raz widzę posła Misiło w takiej formie. Aż zastanawiam się czy coś jest na rzeczy... no ale ja jestem anonimowy i mógłbym taką postawę oczywiście skrytykować ale napiszę - brawo.
Do Pana Albina Majkowskiego
2019-01-29 22:25:37
antysemityzm w Polsce jest bezpośrednią reakcją na antypolonizm Żydów. Nie słyszałem by pan Albin Majkowski protestował przeciwko przypisywaniu Polakom współodpowiedzialności za holokaust... Była okazja kilka dni temu by jasno przedstawiciele gmin żydowskich, żydowscy intelektualiści wyartykułowali swój sprzeciw wobec przypisywaniu Polakom współsprawstwa holokaustu. Polacy nie zapomną tego że nie protestujecie przeciwko: "Polish complicity in the Holocaust"
Olaboga
2019-01-29 22:06:36
Coś ty chłopie zrobił dla Szczecina, Polic, Polski prócz rzucania krzesłami i papierami w Sejmie?.
teść pasierba
2019-01-29 18:34:37
- tytuł jest PO_dniecający "Misiło wybacza i prosi o wybaczenie", ale dalej PO-dłącza się Albin Majkowski, wiceprzewodniczący Żydowskiej Gminy Wyznaniowej w Szczecinie....Jeszcze brakuje ADL-a z Kuriera. Misiło pisze iż miał na pieńku z Adamowiczem, cyt "...napisałem mu na Facebooku, że wybaczam i sam proszę o wybaczenie, ponieważ...", ale dlaczego włącza sią "brat starszy" do tego mordu?
czytam
2019-01-29 18:05:25
"...mówiłem o goebbelsowskiej propagandzie . Zdania w sprawie meritum nie zmieniam ..." . I tak to wygląda "tonowanie debaty ".
HogoFogo
2019-01-29 17:37:48
Nie znam człowieka.
cdn
2019-01-29 17:11:57
pomorze zachodnie przeprasza naszych rodakow za nitrasa,arlukowicza i tego czlowieczka co puszczal na komisji samolociki z papieru.boze bron polske
Hihi
2019-01-29 16:41:17
Niech się przeprosi jeszcze z fryzjerem :)
mj
2019-01-29 15:26:14
Miejmy nadzieję, że tego misiło nie będziemy już oglądać w następnej kadencji.Niech tylko spłaci długi swojej parti.
Wódz OTUA
2019-01-29 14:54:34
Za kilka tygodni ten osobnik z mopem na głowie będzie biegał po sejmie z krzesłem.Dobrze,że nie zobaczymy go więcej w następnej kadencji.
Panie Misiło
2019-01-29 14:41:49
Po co w ogóle pisać i promować jakiegoś degenerata Rybaka? Ten faszysta jest nikim i niech tak zostanie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA