niedziela, 22 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Misiło komentuje odrzucenie uchwały przez Nowoczesną

Misiło komentuje odrzucenie uchwały przez Nowoczesną

Misiło komentuje odrzucenie uchwały przez Nowoczesną
Data publikacji: 2018-12-05 13:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:26
Wywietleń: 910 365099

Odrzucenie uchwały ws. utworzenia wspólnego klubu Koalicji Obywatelskiej nie jest dobre dla Nowoczesnej - ocenił w środę (5 grudnia) poseł Piotr Misiło (niezrzeszony). Według niego szefowa N. Katarzyna Lubnauer "nie postrzega procesów całościowych" i jej działania "przynoszą tyle szkody" partii.

Misiło, który w ubiegłym tygodniu został usunięty z Nowoczesnej, został poproszony przez dziennikarzy w Sejmie o ocenę środowych decyzji PO i jego byłej partii. Prezydia klubów obu ugrupowań podjęły w środę uchwały, w których opowiedziały się za utworzeniem wspólnego klubu Koalicji Obywatelskiej. Następnie jednak przyjęta przez władze klubu Nowoczesnej uchwała została odrzucona przez posłów tej partii.

Misiło powiedział dziennikarzom w Sejmie, że "bardzo chciał, żeby Nowoczesna była dalej podmiotową, silną, autonomiczną partią". - Ale dla dobra Polski - jakkolwiek banalnie to brzmi - uważam, że powinniśmy mieć wspólny klub (Koalicji Obywatelskiej - PAP), bo Polacy oczekują jedności - podkreślił b. poseł Nowoczesnej.

- Życie w partii wyobrażałem sobie jako dyskusję i ścieranie się poglądów. Od kilku miesięcy prosiliśmy o to Katarzynę (Lubnauer) - ja, (Kamila) Gasiuk-Pihowicz, (Paweł) Pudłowski, (Marek )Sowa - ale zawsze Katarzyna uciekała od dyskusji. A jak się nie dyskutuje, to się dzieją właśnie takie rzeczy w partiach politycznych i to nie jest dobre dla Nowoczesnej - stwierdził Misiło.

Do sytuacji polityk odniósł się również na Twitterze, gdzie ocenił, że Lubanuer "nie postrzega procesów całościowych". - Dlatego jej działania przynoszą tyle szkody Nowoczesnej - stwierdził. Dodał, że przeciwnikiem pomysłu wspólnego klubu Koalicji Obywatelskiej jest sekretarz generalny Nowoczesnej Adam Szłapka i dlatego "dyskusja w partii na ten temat nie mogła się nawet odbyć".

W środę rano zebrało się prezydium klubu Nowoczesnej. Podczas posiedzenia, jak poinformowała szefowa klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz, przyjęto uchwałę popierającą utworzenie wspólnego koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Pod dokumentem podpisały się trzy osoby: Gasiuk-Pihowicz oraz członkowie prezydium klubu Marek Sowa i Paweł Kobyliński. Prezydium liczy siedem osób, jak wynika z informacji uzyskanych przez PAP, w środowym posiedzeniu prezydium klubu uczestniczyły cztery osoby.

"Posłanki i posłowie klubu poselskiego Nowoczesna uznają, że wybory samorządowe zakończyły się sukcesem KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Wokół PO i Nowoczesnej udało się zbudować największy blok sił proeuropejskich i demokratycznych, który zatrzymał PiS w przejmowaniu polskiego samorządu" – oceniono w uchwale.

Opowiedziano się też za kontynuowaniem współpracy w ramach KO także w wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz w wyborach do Sejmu i Senatu. "Wiemy, że Polacy oczekują od nas współpracy, postawy proeuropejskiej i alternatywy programowej i politycznej dla niszczących Polskę rządów PiS. Wiemy, że Polacy oczekują od nas wyraźnego sygnału, że współpraca w ramach wyborów samorządowych nie była tylko jednorazowym wydarzeniem. Dlatego jako posłanki i posłowie klubu poselskiego Nowoczesna opowiadamy się za powołaniem wspólnego koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska" – napisano w uchwale.

Podobną uchwałę przyjęło w środę prezydium klubu PO. "Prezydium klubu parlamentarnego PO zwraca się do koleżanek i kolegów z klubu poselskiego Nowoczesna z zaproszeniem do powołania wspólnego klubu parlamentarnego. Jesteśmy przekonani, że tylko działając razem stworzymy siłę zdolną zarówno odsunąć od władzy PiS, jak i zaproponować Polakom odważną i realistyczną wizję społeczeństwa i państwa, które wspólnie odbudujemy po czterech latach nieudolnych i aferalnych rządów partii Jarosława Kaczyńskiego" – głosi uchwała prezydium klubu Platformy.

Platforma w swojej uchwale zaproponowała powołanie wspólnego klubu parlamentarnego, w którego władzach "na zasadzie pełnego partnerstwa" byliby reprezentowani przedstawiciele obu formacji. "Kolejnym krokiem powinno być powołanie wspólnych zespołów programowych i stworzenie jednej wspólnej listy w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych" – podkreślono.

(pap)

Fot. Biuro Poselskie P. Misiły

Komentarze

J. Sobczak
Misilo kto to jest? # To przesl😂SC i to niechlubna Nowoczesnej więc szkoda marnować na niego czas.
2018-12-05 20:57:15
cdn
drogi kurierze przestancie jyz pisac onowym tworze po palikociarni.chlopcy wsi coraz starsi brak nowych pomyslow. po utworzona przez szwabow tez zacznie sie sypac inie pomoze oskar =krol europy.ameryka jednak zyskuje przewage.
2018-12-05 18:47:59
Chybaczek
Idą wybory i chyba pOseł wykupuje artykuły w kurierzy. ... bo dziwnie wszystko co powie tutaj piszą. Niedługo pOseł pierdnie i w kurierze o tym będzie :)
2018-12-05 15:40:44
oli
czy ja musze czytac o tym perukarzu? niech by sie zajał produkcją naturalnych peruk
2018-12-05 15:05:32
hehehe
Czy pan Misiło to jest jakiś ulubieniec Kuriera? Już któryś z kolei artykuł o tym śmiesznym człowieczku! Po za tym co czytelników Kuriera obchodzą problemy Misiło?
2018-12-05 14:19:30
;
Widok Sejmu pozostanie na fototapecie.
2018-12-05 13:44:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie