niedziela, 20 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Miliony promocyjne

Miliony promocyjne

Miliony promocyjne
Data publikacji: 2016-04-20 07:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:00
Wywietleń: 725 128900

Z zestawienia przygotowanego przez serwis internetowy „marketing miejsca" wynika, że w 2015 roku Szczecin należał do elitarnego klubu miast, które wydały ponad 10 milionów złotych na promocję. Tegoroczne nakłady stolicy Zachodniopomorskiego na ten cen mają być o 2 miliony skromniejsze.

W ubiegłym roku, według rankingu „marketing miejsca" powyżej 10 milionów złotych na promocję wydały: Warszawa, Katowice, Toruń, Bydgoszcz, Łódź i Szczecin. W wypadku stolicy województwa zachodniopomorskiego najwyższe nakłady zostały przeznaczone na dwa wydarzenia i jedną kampanię społeczną: Baltic Tall Ships Regatta,  2015, Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni „Pyromagic 2015” oraz kampania „Ambasador - Szczecin z całego serca polecam".

W obecnym roku wysokość budżetu promocyjnego została określona  na ok. 8 mln zł. Z tego ok. 2,5 mln zł przypadnie na działania Szczecińskiej Agencji Artystycznej, prawie pół miliona na promowanie atrakcji turystycznych oraz ok. 400 tys. zł  na szeroko rozumianą komunikację społeczną. Osobną kategorią jest tzw. promowanie przez sport - prawie 4 miliony złotych a także warte kilkaset tysięcy złotych projekty promocyjne jak akademicki Szczecin, czy invest in Szczecin.

- Nie chcę oceniać tego w kategorii w zeszłym roku było więcej, a w tym jest mniej - mówi Piotr Wachowicz, dyrektor Biura Prezydenta Szczecina, w którego gestii jest gros budżetu promocyjnego. -  Z promocją jest tak, że to niezwykle szerokie pojęcie stąd może być trudno porównywać. Dlatego w danych na 2016 r. pozwoliliśmy sobie wskazać szacunkowe składowe. Zakładam, że w 2015 r. wzięto do zestawienia więcej tych składowych, a do tego były działania  związane z tzw. małymi tall shipami, czyli BTSR - w 2016 r. nie mamy jednego takiego dużego wydarzenia. Uważam, że dla porównań między miastami bardziej właściwe byłoby wskazywania wydatków na komunikację marketingową i społeczną, branding itd.  Dziś wszyscy wrzucajądo jednego worka wydarzenia, dofinansowanie klubów sportowych, organizację festynów, nazywając to promocją, co zaś z promocją wielokrotnie nie wiele ma wspólnego.

 Ponieważ zestawienie obejmuje także wybrane mniejsze miejscowości okazało się przy okazji, że  Choć szczecin jest 8 razy większy od Świnoujścia, to ten nadmorski kurort wydał na promocję 1,5 raza więcej na głowę mieszkańca niż stolica województwa.

 Artur RATUSZYŃSKI

Komentarze

Co za idiota wymyślił ten ŚĆSIEĆSIN !!?
Nadziać go na FRYGĘ.
2016-04-20 16:29:32
Miliony
Elitarny klub jest wtedy, gdy jego członkowie mają wymierne korzyści, bo wydać każdy głupi potrafi.
2016-04-20 09:52:31
Szczecin wymiera ??
Powiedz to preziowi. On patrzy na wszystko przez pryzmat frygi i metropolii . I jedno i drugie pasuje do miasta ja świni kamizelka. Ale w/g jego kolesi, miasto kwitnie i tego sie trzyma
2016-04-20 09:50:10
pawcio
Jak widzę te obce logo "sztandarowego" pomysłu "prezia", to mi się niedobrze robi.
2016-04-20 09:27:57
Paweł
ELitarny klub bo wywalili 10mln w błoto? I co z tego, jak korzyści dla miasta takie, jakby nic nie wydali, tylko kabzy napchane. Szczecin wymiera i widać to najlepiej w weekendowe wieczory oraz ranki, ulice puste.
2016-04-20 08:54:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie