Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

„Mietek” potrzebuje remontu. OSP prosi o wsparcie

Data publikacji: 2019-07-26 08:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-26 13:34
„Mietek” potrzebuje remontu. OSP prosi o wsparcie
 

Ochotnicza Straż Pożarna Szczecin potrzebuje wsparcia. Pojazd terenowy, którym ochotnicy wyjeżdżają do wezwań, kończy 25 lat i jego stan pozostawia już wiele do życzenia. Jednak z drobnym wsparciem od mieszkańców Szczecina „Mietek” – jak pieszczotliwie nazywają swoje auto strażacy – może zostać wyremontowany i służyć miastu jeszcze przez wiele lat.

„Mietek” to terenowy mercedes-benz 290GD, podarowany strażakom przez straż graniczną. W tym roku kończy 25 lat, a od dziesięciu jest na wyposażeniu OSP Szczecin.

- Niestety nie jesteśmy w stanie samodzielnie pokryć wszystkich kosztów remontu, ponieważ działalność naszej jednostki finansowana jest tylko i wyłącznie z darowizn oraz składek członkowskich, dlatego też zwracamy się do Was o pomoc i wsparcie naszego projektu – informują strażacy.

W tym celu na stronie zrzutka.pl ogłoszono zbiórkę na remont auta.

Zebrane środki mają zostać przeznaczone na lepszą konserwację „Mietka” przed korozją, na poprawki blacharskie, wymianę zawieszenia i amortyzatorów, wymianę „koguta” oraz przebudowę wnętrza, żeby pomieściło jak najwięcej potrzebnych strażakom sprzętów. Ustalony przez twórców zbiórki cel to 7 tys. zł, zaś w momencie powstawania tego artykułu zebrane było nieco ponad 3,3 tys. zł – dokładnie 47 proc. kwoty docelowej.

– Przewidujemy, że kwota siedmiu tysięcy złotych wystarczy, jeśli uda się nam uzyskać wsparcie w postaci części – wyjaśnia Kamil Pazik, stojący na czele OSP Szczecin. – Już częściowo mamy taką pomoc zapewnioną, więc powinno wystarczyć. Zbiórka będzie dostępna na stronie jeszcze przez czterdzieści dni, więc może nawet dojść do nadwyżki. W takiej sytuacji chcielibyśmy kupić przyczepę do transportu quada.

Jak dalej wyjaśnia K. Pazik, „Mietek” oraz względnie nowy quad będą jedynymi pojazdami ochotniczych strażaków – niedługo bowiem ze względu na wiek odejdzie na emeryturę samochód skoda octavia, podarowany przez policję. Dlatego tak ważne jest, aby mercedesa udało się wyremontować.

 

Zbiórka jest też dostępna tutaj. Wpłacać można dowolne kwoty, a każda złotówka to bezcenne wsparcie, które pomoże strażakom ratować ludzkie życie.

(NaP)

Fot. OSP Szczecin

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wilk
2019-07-26 13:27:49
Jeździłem nim. Nie do zaniechania,coś wspaniałego. Cud techniki!!!
????
2019-07-26 10:09:45
Dla koscioła miliony,dotacje,subwencje hektary ziemi,itd. kierowcy ochraniajacy najwazniejsze osoby w panstwie maja po 24 lat i doswiadczenia jako kurier paczkowy rozbijaja warte miliony zl limuzyny,politycy lataja samolotami w celach prywatnych mozna by wyliczac i wyliczac a strazacy jezdza 25 letnim samochodem....taki obraz Polski rok 2019 a co bedzie dalej ?-turcja-wegry ,Lekarzy nie bedzie bo wyjada a zycie ratuja szamani,uzdrowiciele duchowi,znahorzy i antyszczepy,super perspektywa.
.....
2019-07-26 09:17:13
co tam jakies nowe pojazdy,inwestycje w sluzby ktore pomagaja kazdemu - wazne ze jest pincet dla sebka,karyny brajana i dzesiki,- sebek lubi harnasia i zubra to pije codziennie, małpki i viceroey takze,czasem flaszka ze szwagrem na działce, karynka ma nowy tatuaz, telefon,yourka ,planuja kupic quada, bobelki tez nowy telefon potrzebuja, a i passat sie sam nie zatankuje,do tego wyjazd all inclusiv do egiptu , przelewaja na konto ,nikt tego nie kontroluje na co wydaja -chyba ze somsiad zlodziej doniesie do mopsu , takie to zycie, a i jeszcze socjal sie ciagnie z mopsui, my biedni nam sie nalezy, ale pracowac nibedziemy bo po co ,MACIE NAS UTRZYMAC !!!! NALEZY SIE !!!a i stadion dla kilku tys kibicow za 400 baniek i aquapark tez za tyle sam sie nie wybuduje ,a tory od 40 lat nie wyremontowane, tramwaje stare z niemiec bez klimy bo na nowe kasy ni ma, a i 1,5 banieczki rabaciku dla parafii w gumiencach -panstwo watykan ma deficyt czy jak ?
Gelenda
2019-07-26 08:55:33
Ten Mietek jest sto razy lepszy od wszystkich nowych terenówek razem wziętych, tylko trzeba go odrobinę dopieścić i będzie śmigał drugie tyle.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA