Sobota 10 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Mieszkaniowi oszuści! Bazują na niewiedzy i łatwowierności

Data publikacji: 2022-04-28 08:43
Ostatnia aktualizacja: 2022-04-28 22:48
Mieszkaniowi oszuści! Bazują na niewiedzy i łatwowierności
Fot. Ryszard Pakieser  

Uwaga na oszustów! Powołują się na znajomości w Zarządzie Budynków i Lokali Komunalnych i oferują mieszkania komunalne do kupienia. - Apelujemy o ostrożność i czujność - ostrzega ZBiLK.

Do Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie zgłosiły się dwie osoby, które padły ofiarą takich oszustw. Straciły w ten sposób kilka tysięcy złotych.

- Proponowano im „po znajomościach” kupno mieszkania komunalnego - opowiada Tomasz Klek, rzecznik rzecznik prasowy miasta ds mieszkalnictwa. - Posługiwano się też podrobionymi dokumentami z logiem ZBiLK. Niestety, oszuści bazowali na niewiedzy i łatwowierności. Apelujemy o ostrożność i wzmożoną czujność.

ZBiLK nie sprzedaje lokali komunalnych, a je wynajmuje. Wszystkie oferty takich lokali są w siedzibie ZBiLK przy ul. Mariackiej 25 lub na stronie internetowej: www.zbilk.szczecin.pl, w zakładce „Wynajmij Mieszkanie”. Wszelkie procedury - złożenie dokumentów i podpisywanie umów - odbywają się w siedzibie ZBiLK. Pracownicy nie załatwiają formalności poza siedzibą jednostki i nie żądają przelania pieniędzy na prywatne konta.

- Sprzedaż lokali należących do Miasta lub do Szczecińskiego TBS odbywa się w formie przetargów publicznych - dodaje T. Klek. - Aktualna oferta i szczegółowe informacje na temat ich sprzedaży znajdują się na stronie: www.miastooferuje.szczecin.eu Osoby, które padły ofiarą przestępstwa lub  miały do czynienia z taką próbą, powinny zgłosić tę sprawę na policję. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze można skontaktować się ze ZBiLK, dzwoniąc pod numer: 91 48 86 352.

(gan)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A patologie to...
2022-04-28 22:17:06
Pakowac w przewiewne KO-ntenery za Miastem...bo Oni i tak nie beda placic nawet rabatowego malego czynszu ???
b
2022-04-28 18:45:50
U nas w bloku utworzyli mieszkanie socjalne dla patologii,smród jest taki że 2 piętra wyżej nie można zjeść w kuchni kromki chleba nawet...
Obserwator
2022-04-28 16:29:34
Nie tylko oszuści bo sami też oszukują na punktach , po wystawieniu mieszkania naprzykład czasem po 2 -óch dniach nagle znika z listy . Więc dalej jest co było masz chody , znajomych w ZBILK-u to i będziesz mieć mieszkanie !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA