Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

Mieszkaniec Polic znęcał się nad rodzicami. Jest akt oskarżenia

Data publikacji: 2021-12-14 18:35
Ostatnia aktualizacja: 2021-12-15 12:48
Mieszkaniec Polic znęcał się nad rodzicami. Jest akt oskarżenia
Fot. Dariusz Gorajski  

Mieszkaniec Polic znęcał się nad swoimi rodzicami. Stosował wobec nich przemocy psychiczną i fizyczną - bił pięściami, groził śmiercią. Odpowie za to przed sądem.

Prokurator Rejonowy Szczecin-Zachód skierował do sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad rodzicami. Jak ustalono 39-latek w okresie od grudnia 2019 r. do 4 września br. w Policach, znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wielokrotnie kierował pod adresem rodziców wulgarne, obrażające ich słowa. Mężczyzna groził im pozbawieniem życia i zdrowia, bił ich pięściami po plecach i innych częściach ciała.

Oprawca został zatrzymany i tymczasowo aresztowany. Jak informuje prokuratura, tego przestępstwa podejrzany dopuścił się będąc uprzednio skazanym prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności za przestępstwo podobne, którą odbywał do 5 sierpnia 2019 r.

Za zarzucane mu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. W przypadku przestępstwa popełnionego w warunkach recydywy sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.  (Ksz)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA