poniedziałek, 21 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Mieszkanie od gminy

Mieszkanie od gminy

Mieszkanie od gminy
Data publikacji: 2016-05-19 07:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 2244 134182

Nabór wniosków osób zainteresowanych wynajęciem mieszkania od miasta trwa już ponad miesiąc. Urzędnicy przekonują, że nie warto zwlekać z ich złożeniem. Czekanie do ostatniej chwili może się skończyć długim staniem w kolejce.

- Nabór wniosków potrwa do 15 września - informuje Marcin Nieradka, rzecznik Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych. - Dotyczy mieszkań socjalnych, lokali do remontu oraz lokali z zasobów TBS. Przez pierwszy miesiąc do ZBiLK wpłynęło 58 wniosków o wynajęcie lokalu socjalnego, 39 wniosków o wynajęcie lokalu do remontu na koszt najemcy, oraz 12 wniosków o wynajęcie mieszkań z zasobów TBS. Jednocześnie pobrano jednak łącznie ponad 500 druków.

Liczby te pokazują, że większość zainteresowanych zwleka ze złożeniem wniosku. Zachęcamy, by zainteresowani wynajmem mieszkań nie czekali do ostatniej chwili. Wiąże się to z długim oczekiwaniem w kolejkach oraz problemami przy ewentualnych błędach w wypełnianiu formularzy. Ich poprawianie lub uzupełnianie owocuje cofnięciem na koniec ogonka.

Osoby, które figurowały w „starej” kolejce mieszkaniowej, powinny zadbać o złożenie wniosków do 21 czerwca. Punkty za okres oczekiwania będą wtedy liczone korzystniej, gdyż 22 czerwca rozpoczyna się piąty rok obowiązywania regulującej to uchwały.

- O wynajęcie lokalu może ubiegać się każdy pełnoletni mieszkaniec Szczecina, który nie ma zaspokojonych potrzebach mieszkaniowych i ma niskie dochody - uzupełnia Marcin Nieradka. - Każdy wniosek zostanie poddany ocenie, w oparciu o którą sporządzony zostanie wykaz uszeregowany według liczby przyznanych punktów. W przypadku uzyskania tej samej liczby punktów, o kolejności przyznawania prawa najmu zdecyduje losowanie. Wykazy podawane będą do publicznej wiadomości.

(jps)

Fot. Robert STACHNIK (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie