Wtorek, 30 maja 2023 r. 
18 szczecin
REKLAMA

Mieszkanie od gminy

Data publikacji: 19 maja 2016 r. 07:57
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:54
Mieszkanie od gminy
 

Nabór wniosków osób zainteresowanych wynajęciem mieszkania od miasta trwa już ponad miesiąc. Urzędnicy przekonują, że nie warto zwlekać z ich złożeniem. Czekanie do ostatniej chwili może się skończyć długim staniem w kolejce.

- Nabór wniosków potrwa do 15 września - informuje Marcin Nieradka, rzecznik Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych. - Dotyczy mieszkań socjalnych, lokali do remontu oraz lokali z zasobów TBS. Przez pierwszy miesiąc do ZBiLK wpłynęło 58 wniosków o wynajęcie lokalu socjalnego, 39 wniosków o wynajęcie lokalu do remontu na koszt najemcy, oraz 12 wniosków o wynajęcie mieszkań z zasobów TBS. Jednocześnie pobrano jednak łącznie ponad 500 druków.

Liczby te pokazują, że większość zainteresowanych zwleka ze złożeniem wniosku. Zachęcamy, by zainteresowani wynajmem mieszkań nie czekali do ostatniej chwili. Wiąże się to z długim oczekiwaniem w kolejkach oraz problemami przy ewentualnych błędach w wypełnianiu formularzy. Ich poprawianie lub uzupełnianie owocuje cofnięciem na koniec ogonka.

Osoby, które figurowały w „starej” kolejce mieszkaniowej, powinny zadbać o złożenie wniosków do 21 czerwca. Punkty za okres oczekiwania będą wtedy liczone korzystniej, gdyż 22 czerwca rozpoczyna się piąty rok obowiązywania regulującej to uchwały.

- O wynajęcie lokalu może ubiegać się każdy pełnoletni mieszkaniec Szczecina, który nie ma zaspokojonych potrzebach mieszkaniowych i ma niskie dochody - uzupełnia Marcin Nieradka. - Każdy wniosek zostanie poddany ocenie, w oparciu o którą sporządzony zostanie wykaz uszeregowany według liczby przyznanych punktów. W przypadku uzyskania tej samej liczby punktów, o kolejności przyznawania prawa najmu zdecyduje losowanie. Wykazy podawane będą do publicznej wiadomości.

(jps)

Fot. Robert STACHNIK (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA