poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Mieszkania w Rosówku już gotowe

Mieszkania w Rosówku już gotowe

Mieszkania w Rosówku już gotowe
Data publikacji: 2016-01-13 12:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 3042 96061

Kolejka oczekujących na mieszkania w gminie Kołbaskowo liczy ok. 250 osób i ciągle rośnie.  A przecież ta przygraniczna gmina uchodzi za jedną z najbogatszych w naszym regionie. Ale to nie znaczy, że nie ma w niej ludzi, którzy ledwo wiążą koniec z końcem i nie mają swojego mieszkania. Jeszcze w styczniu br. uda się ją trochę skrócić, bo klucze do lokali socjalnych w przygranicznym Rosówku odbierze 29 szczęśliwców.

Na mieszkania dla nich zaadoptowany został budynek po Straży Granicznej. Początkowo wydawało się, że wyłoniony w przetargu wykonawca sprawnie wykona to zadanie. Okazało się jednak, że jest, delikatnie mówiąc, niesolidny, i że w jego firmie „siedzi komornik”. Władze gminy zmuszone były rozwiązać z nim umowę. A to oznaczało duży poślizg w czasie. Konieczne były korekty projektu i rozpisanie nowego przetargu. Jego zwycięzca okazał się znacznie solidniejszy, niż poprzednik i wywiązał się z powierzonego zadania. 29 lokali w zaadoptowanym budynku po pogranicznikach będzie miało już niebawem swoich mieszkańców. I to jest bez wątpienia optymistyczna wiadomość. Warto dodać, że inwestycja w Rosówku kosztowała łącznie ok. 2,2 miliona złotych, a poza budżetem gminy środki na nią wyłożył w 40 proc. Bank Gospodarki Krajowej. Władze gminy chcą, by koszty utrzymania nowych mieszkań socjalnych były sprawiedliwie rozdzielane między wszystkich mieszkańców. Dlatego w Rosówku wprowadzone zostaną „karty na prąd”.

Od kilku tygodni krążą po gminie informacje o tym jakoby w Rosówku mieli zamieszkać nie najbardziej potrzebujący mieszkańcy, ale... emigranci z krajów arabskich. To nie są prawdziwe informacje, bo gmina nie ma nie ma możliwości ich przyjęcia. Lokale w tej miejscowości na pewno otrzymają mieszkańcy gminy Kołbaskowo.

(mos)

Fot.: Dariusz GORAJSKI

 

 

 

Komentarze

gośc
Mieszkania gotowe a nadal cisza
2016-02-09 15:04:08
Za ile
PRzecież napisane,że budynek za darmo dostała gmina
2016-01-14 14:14:48
gh
kolejka jest wydłużona o osoby żyjące w konkubinatach, mające gdzie mieszkać, ale prawo promujące samotne matki w przyznawaniu różnych świadczeń powoduje, że rzeczywiście potrzebujący są "spychani" w dół kolejki.
2016-01-14 09:22:07
ile
Panie piszący policz pan koszty dokładnie , a nie ładnie np koszt gruntu , koszt wybudowania budynków danej S G I UC
2016-01-13 22:31:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie