sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Mieszkania w Rosówku już gotowe

Mieszkania w Rosówku już gotowe

Mieszkania w Rosówku już gotowe
Data publikacji: 2016-01-13 12:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 3237 96061

Kolejka oczekujących na mieszkania w gminie Kołbaskowo liczy ok. 250 osób i ciągle rośnie.  A przecież ta przygraniczna gmina uchodzi za jedną z najbogatszych w naszym regionie. Ale to nie znaczy, że nie ma w niej ludzi, którzy ledwo wiążą koniec z końcem i nie mają swojego mieszkania. Jeszcze w styczniu br. uda się ją trochę skrócić, bo klucze do lokali socjalnych w przygranicznym Rosówku odbierze 29 szczęśliwców.

Na mieszkania dla nich zaadoptowany został budynek po Straży Granicznej. Początkowo wydawało się, że wyłoniony w przetargu wykonawca sprawnie wykona to zadanie. Okazało się jednak, że jest, delikatnie mówiąc, niesolidny, i że w jego firmie „siedzi komornik”. Władze gminy zmuszone były rozwiązać z nim umowę. A to oznaczało duży poślizg w czasie. Konieczne były korekty projektu i rozpisanie nowego przetargu. Jego zwycięzca okazał się znacznie solidniejszy, niż poprzednik i wywiązał się z powierzonego zadania. 29 lokali w zaadoptowanym budynku po pogranicznikach będzie miało już niebawem swoich mieszkańców. I to jest bez wątpienia optymistyczna wiadomość. Warto dodać, że inwestycja w Rosówku kosztowała łącznie ok. 2,2 miliona złotych, a poza budżetem gminy środki na nią wyłożył w 40 proc. Bank Gospodarki Krajowej. Władze gminy chcą, by koszty utrzymania nowych mieszkań socjalnych były sprawiedliwie rozdzielane między wszystkich mieszkańców. Dlatego w Rosówku wprowadzone zostaną „karty na prąd”.

Od kilku tygodni krążą po gminie informacje o tym jakoby w Rosówku mieli zamieszkać nie najbardziej potrzebujący mieszkańcy, ale... emigranci z krajów arabskich. To nie są prawdziwe informacje, bo gmina nie ma nie ma możliwości ich przyjęcia. Lokale w tej miejscowości na pewno otrzymają mieszkańcy gminy Kołbaskowo.

(mos)

Fot.: Dariusz GORAJSKI

 

 

 

Komentarze

gośc
Mieszkania gotowe a nadal cisza
2016-02-09 15:04:08
Za ile
PRzecież napisane,że budynek za darmo dostała gmina
2016-01-14 14:14:48
gh
kolejka jest wydłużona o osoby żyjące w konkubinatach, mające gdzie mieszkać, ale prawo promujące samotne matki w przyznawaniu różnych świadczeń powoduje, że rzeczywiście potrzebujący są "spychani" w dół kolejki.
2016-01-14 09:22:07
ile
Panie piszący policz pan koszty dokładnie , a nie ładnie np koszt gruntu , koszt wybudowania budynków danej S G I UC
2016-01-13 22:31:26

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie