Czwartek, 25 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Mieszkania do zamiany

Data publikacji: 08 lipca 2016 r. 11:26
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:08
Mieszkania do zamiany
 

Najemcy lokali komunalnych mają możliwość zamiany mieszkania na lokal z zasobów Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego o wyższym standardzie. Propozycja dotyczy pięciu mieszkań położonych w budynkach przy ul. Chodkiewicza.

- Mieszkanie z zasobu TBS to ciekawa alternatywa dla najemców lokali komunalnych, którzy nie posiadają zdolności kredytowej potrzebnej do zakupu własnego lokalu na rynku komercyjnym. Atutem takich mieszkań jest m.in. atrakcyjny czynsz. Najemca takiego lokalu płaci 13,69 zł. za metr kwadratowy. Osoba zainteresowana lokalem przed podpisaniem umowy musi wpłacić kaucję w wysokości dwunastomiesięcznej stawki czynszu. W ofercie przeznaczonej do zamiany znajduje się pięć mieszkań położonych w budynkach przy ul. Jana Karola Chodkiewicza 8a i 9. 

Do zamiany przeznaczono jedno dwupokojowe mieszkanie o powierzchni użytkowej 53 m², oraz cztery trzypokojowe lokale o powierzchniach od 59 m² do 66 m². Mieszkanie dwupokojowe przystosowane jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.Osoby zainteresowane zamianą powinny złożyć wnioski wraz z załącznikami w Biurze Obsługi Interesanta Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych przy ul. Mariackiej 25 do dnia 15 lipca.

- Mieszkania znajdują się w zmodernizowanym budynku frontowym i wybudowanej od nowa zabudowie oficyny. Między budynkami położony jest zielony dziedziniec – doskonałe miejsce do wytchnienia oraz spędzania wolnego czasu. Budynki są ocieplone, a mieszkania wyposażone w instalację wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania i ciepłej wody sieciowej, instalację elektryczną, telewizji kablowej, telefoniczną i domofonową. Wykończenie w standardzie „pod klucz” – dodaje M. Nieradka

W kuchni (aneksie kuchennym) znajduje się kuchenka elektryczna, zlewozmywak ze stali nierdzewnej, bateria i podłoga PCV. Łazienki są w pełni wyposażone (wanna, umywalka, kompakt, armatura), ściany wykafelkowane glazurą, a na podłodze położona jest terakota. W mieszkaniach z balkonami podłoga balkonu pokryta jest gresem. Wszystkie pomieszczenia mają wygładzone i pomalowane na biało ściany i sufity. Wykonane są niezbędne gniazda i włączniki. Mieszkania wyposażono w okna pcv oraz parapety zewnętrzne i wewnętrzne. Wejście do klatki zabezpiecza domofon, a do domu wzmacniane drzwi zewnętrzne. W każdym z budynków są funkcjonalnie rozmieszczone komórki lokatorskie, suszarnie i wózkownie.

Najemcy mieszkań komunalnych zainteresowani zamianą powinni spełniać określone kryteria dochodowe. Przy dwóch osobach w gospodarstwie domowym ich dochód miesięczny musi wynosić minimum  3 733,99 zł, ale nie przekraczać 4 899, 02 zł. W rodzinie trzyosobowej łączny dochód powinien być nie mniejszy niż 5 186, 06 zł i nie więcej niż 6 736, 16 zł. Dla rodziny czteroosobowej to zarobki od 6 223,31 zł do 8165,04 zł, a przy pięciu osobach od 7 156,81 zł do 9798,05 zł.

(sz)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA