Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Mieszkańcy walczą o bezpieczeństwo

Data publikacji: 11 stycznia 2016 r. 23:26
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:40
Mieszkańcy walczą o bezpieczeństwo
Od listopada w tym miejscu jest przystanek tramwajowy, wcześniej mieścił się przy markecie Biedronka. Fot. Dariusz Gorajski  

Przeniesienie przystanku tramwajowego jesienią ubiegłego roku z ul. Stalmacha na Druckiego-Lubeckiego stało się jedną z kości niezgody między Urzędem Miasta a mieszkańcami dzielnicy Drzetowo-Grabowo. Ci drudzy chcą, aby wrócił w dawne miejsce, na wysokości „Biedronki". W tym celu zaczęli zbierać podpisy pod petycją. 

- Pomimo zapewnień magistratu, przeniesienie przystanku przyniosło więcej tragedii niż dobrego. Od listopada doszło do trzech potrąceń na przejściu dla pieszych znajdującym się za nową lokalizacją przystanku i do wielu niebezpiecznych sytuacji. Mieszkańcy boją się o swoje zdrowie i życie, a tymczasem nic nie idzie w dobrym kierunku. Ostatnia decyzja UM, mówiąca o zwężeniu pasa ruchu (z dwóch do jednego - przyp. red.), naszym zdaniem nie zapewni tego, na czym nam zależy - jedynie wydłuży jeszcze bardziej oczekiwanie pieszego na przedostanie się na drugą stronę jezdni i zakorkuje bardziej skrzyżowanie (realizacja tego pomysłu ma nastąpić na przełomie marca/kwietnia... Do tego czasu dużo przykrych zdarzeń może się jeszcze wydarzyć, czego bardzo się boimy) - napisała do nas pani Aisha walcząca od lipca 2015 r. o poprawę bezpieczeństwa w tej okolicy.

Przypomnijmy, że na odcinku Stalmacha i Druckiego-Lubeckiego prowadzono badania natężenia ruchu drogowego, gdyż po lipcowym śmiertelnym wypadku szczecinianie zaczęli się tam domagać sygnalizacji świetlnej. Ale świateł na razie nie będzie. 

Petycję można podpisać w parafii pw. św. Mikołaja Biskupa - ul. Golisza 7, parafii pw. św. S. Kostki - (pl. Matki Teresy z Kalkuty 5), sklepie osiedlowym „U Kingi" (ul. Lubeckiego 25A), sklepie „Monopolowy 24h" (ul. Stalmacha), sklepie Biedronka (ul. Stalmacha 12), sklepie mięsno-spożywczym (ul. Lubeckiego 13B), sklepie „Żabka" (ul. Lubeckiego 14), sklepie „Kubuś” (ul. Komuny Paryskiej 1,1A). (kol)

 

Na zdjęciu: Od listopada w tym miejscu jest przystanek tramwajowy, wcześniej mieścił się przy markecie Biedronka.

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

V
2016-01-12 08:58:11
Do petycji konieczny jest wniosek o zwolnienie Marcina Charęzy ze stanowiska kierowniczego zajmującego się organizacją ruchu drogowego w mieście. Większość decyzji tego człowieka to materiał do "białej księgi" błędnych decyzji.
przechodzień
2016-01-11 23:09:19
-no cóż łatwiej wydawać decyzje z za biurka aniżeli coś konkretnego (światła) zrobić, no i nie można zarzucić że urząd nie pracuje, wszak są zmiany

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA