sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Mieszkańcy walczą o bezpieczeństwo

Mieszkańcy walczą o bezpieczeństwo

Mieszkańcy walczą o bezpieczeństwo
Data publikacji: 2016-01-11 23:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 2475 94858

Przeniesienie przystanku tramwajowego jesienią ubiegłego roku z ul. Stalmacha na Druckiego-Lubeckiego stało się jedną z kości niezgody między Urzędem Miasta a mieszkańcami dzielnicy Drzetowo-Grabowo. Ci drudzy chcą, aby wrócił w dawne miejsce, na wysokości „Biedronki". W tym celu zaczęli zbierać podpisy pod petycją. 

- Pomimo zapewnień magistratu, przeniesienie przystanku przyniosło więcej tragedii niż dobrego. Od listopada doszło do trzech potrąceń na przejściu dla pieszych znajdującym się za nową lokalizacją przystanku i do wielu niebezpiecznych sytuacji. Mieszkańcy boją się o swoje zdrowie i życie, a tymczasem nic nie idzie w dobrym kierunku. Ostatnia decyzja UM, mówiąca o zwężeniu pasa ruchu (z dwóch do jednego - przyp. red.), naszym zdaniem nie zapewni tego, na czym nam zależy - jedynie wydłuży jeszcze bardziej oczekiwanie pieszego na przedostanie się na drugą stronę jezdni i zakorkuje bardziej skrzyżowanie (realizacja tego pomysłu ma nastąpić na przełomie marca/kwietnia... Do tego czasu dużo przykrych zdarzeń może się jeszcze wydarzyć, czego bardzo się boimy) - napisała do nas pani Aisha walcząca od lipca 2015 r. o poprawę bezpieczeństwa w tej okolicy.

Przypomnijmy, że na odcinku Stalmacha i Druckiego-Lubeckiego prowadzono badania natężenia ruchu drogowego, gdyż po lipcowym śmiertelnym wypadku szczecinianie zaczęli się tam domagać sygnalizacji świetlnej. Ale świateł na razie nie będzie. 

Petycję można podpisać w parafii pw. św. Mikołaja Biskupa - ul. Golisza 7, parafii pw. św. S. Kostki - (pl. Matki Teresy z Kalkuty 5), sklepie osiedlowym „U Kingi" (ul. Lubeckiego 25A), sklepie „Monopolowy 24h" (ul. Stalmacha), sklepie Biedronka (ul. Stalmacha 12), sklepie mięsno-spożywczym (ul. Lubeckiego 13B), sklepie „Żabka" (ul. Lubeckiego 14), sklepie „Kubuś” (ul. Komuny Paryskiej 1,1A). (kol)

 

Na zdjęciu: Od listopada w tym miejscu jest przystanek tramwajowy, wcześniej mieścił się przy markecie Biedronka.

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

V
Do petycji konieczny jest wniosek o zwolnienie Marcina Charęzy ze stanowiska kierowniczego zajmującego się organizacją ruchu drogowego w mieście. Większość decyzji tego człowieka to materiał do "białej księgi" błędnych decyzji.
2016-01-12 08:58:11
przechodzień
-no cóż łatwiej wydawać decyzje z za biurka aniżeli coś konkretnego (światła) zrobić, no i nie można zarzucić że urząd nie pracuje, wszak są zmiany
2016-01-11 23:09:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie