poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pieszego potrąciła mazda?

Pieszego potrąciła mazda?

Pieszego potrąciła mazda?
Data publikacji: 2016-01-09 14:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 1843 90966

Dopiero po zakończeniu badań laboratoryjnych prokuratura mogła sporządzić akt oskarżenia w sprawie śmiertelnego potrącenia pieszego na al. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie. Zdaniem biegłych, mężczyznę potrącił kierowca mazdy. Jechał z prędkością przekraczającą 100 km/h.

Akt oskarżenia zakończył ustalanie, kto doprowadził do śmiertelnego wypadku na al. Powstańców Wielkopolskich, do którego doszło 12 lipca ub.r. Wiele w tej sprawie zależało od biegłych z zakresu ruchu drogowego i techniki samochodowej. Mieli ocenić, który samochód wjechał na przechodnia przechodzącego jezdnię na przejściu dla pieszych - niebieska mazda czy policyjny ford mondeo. Z opinii przygotowanej dla prokuratury wynika, że jednak ten pierwszy.

Badania laboratoryjne wykazały, że na odzieży pokrzywdzonego znaleziono fragmenty niebieskiego lakieru z mazdy. To bardzo ważny dowód. Wyraźnie wskazuje, że to prowadzący mazdę szczecinianin Kamil L. nie udzielił pierwszeństwa pieszemu.

Do wypadku doszło około godz. 19. Dwa pędzące al. Postwańców Wilekopolskich samochody (mazda i ford) jadąc w stronę ronda im. Jana Szyrockiego przekroczyły wtedy dozwoloną prędkość - miały na liczniku ponad 100 km/h.

Potrącony mężczyzna został natychmiast przewieziony do szpitala. Niestety nie udało się go uratować. Zmarł w wyniku poniesionych ran. W wypadku ucierpiał również kierowca forda.

36-letni Kamil L. nie przyznaje się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi mu 8 lat więzienia.

(lw)

Fot.: Robert STACHNIK

 

Komentarze

tak, tak
Nie rozumiem po co ten biegły? Przecież już po wypadku wbrew zeznaniom świadków była prezentowana taka wersja, to co innego mógł stwierdzić biegły? Natomiast rajdowiec z mondeo jechał do pilnego wezwania i był w pełni usprawiedliwiony. Papier cierpliwy, przyjmie wszystko.
2016-01-09 14:35:59
Gargamel
no jakżeby inaczej, przecież polucjanci to zawsze święci są
2016-01-09 13:32:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie