Niedziela, 24 września 2023 r. 
10 szczecin
REKLAMA

Pieszego potrąciła mazda?

Data publikacji: 09 stycznia 2016 r. 14:28
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:40
Pieszego potrąciła mazda?
 

Dopiero po zakończeniu badań laboratoryjnych prokuratura mogła sporządzić akt oskarżenia w sprawie śmiertelnego potrącenia pieszego na al. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie. Zdaniem biegłych, mężczyznę potrącił kierowca mazdy. Jechał z prędkością przekraczającą 100 km/h.

Akt oskarżenia zakończył ustalanie, kto doprowadził do śmiertelnego wypadku na al. Powstańców Wielkopolskich, do którego doszło 12 lipca ub.r. Wiele w tej sprawie zależało od biegłych z zakresu ruchu drogowego i techniki samochodowej. Mieli ocenić, który samochód wjechał na przechodnia przechodzącego jezdnię na przejściu dla pieszych - niebieska mazda czy policyjny ford mondeo. Z opinii przygotowanej dla prokuratury wynika, że jednak ten pierwszy.

Badania laboratoryjne wykazały, że na odzieży pokrzywdzonego znaleziono fragmenty niebieskiego lakieru z mazdy. To bardzo ważny dowód. Wyraźnie wskazuje, że to prowadzący mazdę szczecinianin Kamil L. nie udzielił pierwszeństwa pieszemu.

Do wypadku doszło około godz. 19. Dwa pędzące al. Postwańców Wilekopolskich samochody (mazda i ford) jadąc w stronę ronda im. Jana Szyrockiego przekroczyły wtedy dozwoloną prędkość - miały na liczniku ponad 100 km/h.

Potrącony mężczyzna został natychmiast przewieziony do szpitala. Niestety nie udało się go uratować. Zmarł w wyniku poniesionych ran. W wypadku ucierpiał również kierowca forda.

36-letni Kamil L. nie przyznaje się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi mu 8 lat więzienia.

(lw)

Fot.: Robert STACHNIK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

tak, tak
2016-01-09 14:35:59
Nie rozumiem po co ten biegły? Przecież już po wypadku wbrew zeznaniom świadków była prezentowana taka wersja, to co innego mógł stwierdzić biegły? Natomiast rajdowiec z mondeo jechał do pilnego wezwania i był w pełni usprawiedliwiony. Papier cierpliwy, przyjmie wszystko.
Gargamel
2016-01-09 13:32:59
no jakżeby inaczej, przecież polucjanci to zawsze święci są

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA