wtorek, 04 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Mieszkańcy nie są kwiatkiem do kożucha

Mieszkańcy nie są kwiatkiem do kożucha

Mieszkańcy nie są kwiatkiem do kożucha
Data publikacji: 2016-10-27 20:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:19
Wywietleń: 2041 166835

– Nie pozwolimy, żeby prezydent Krzystek zniszczył budżet obywatelski, żeby traktował mieszkańców jak kwiatek do kożucha – mówi Arkadiusz Marchewka, poseł PO. – To nie jest prawda, co mówi PO. Prezydent nie chce zrezygnować z budżetu obywatelskiego. Nie ma takich planów – odpiera zarzuty Łukasz Kolasa, rzecznik prasowy prezydenta Szczecina. Platforma Obywatelska zaproponowała w czwartek własne tłumaczenie skrótu od nazwy Szczeciński Budżet Obywatelski. „S” jak spóźnienie.

– Przełożone zostało głosowanie (nad projektami zgłoszonymi do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 – red.) bez podania przyczyny – wyjaśniał na konferencji prasowej poseł Marchewka. „B” jak bałagan.

– Członkowie zespołu nie są informowani o planach prezydenta – kontynuował polityk. A wtórowała mu radna Urszula Pańka: – Jako członek zespołu ds. SBO dowiedziałam się z mediów, że rozstrzygnięcie jest przesunięte na przyszły rok – mówiła.

Swoje dorzucił też partyjny kolega Łukasz Listwoń: – Prace zespołu powinny być przedłużone i zaczynać się już w lutym. Harmonogram prac jest zły. „O” jak obciach.

– Lekceważeni są mieszkańcy – podkreślił Marchewka.

Przy okazji politycy PO podkreślili, że obecny budżet obywatelskiego (cztery zwycięskie propozycje poznaliśmy w listopadzie 2015 r.) nie jest realizowany jak trzeba. Co prawda rozbudowywany jest system roweru miejskiego, ale mieszkańcy wciąż nie doczekali się przebudowy niebezpiecznego skrzyżowania ulic Przelotowej, Łubinowej, Nałkowskiej i Handlowej (ma powstać rondo). Aleja kwiatowa nie jest taka jak oczekuje tego społeczeństwo, a sprawa parku Warszewo-Podbórz nadal jest w proszku.

– Dlaczego te projekty nie są realizowane? – pytał poseł Marchewka. – Prezydent bimba sobie z mieszkańców i ma duże problemy z obywatelskością.

Z kolei prezydent twierdzi, że politycy starają się wykorzystać budżet obywatelski do swoich celów i robią z niego narzędzie walki politycznej. – 60 proc. wniosków do SBO jest złożonych przez radnych miasta i polityków. To nie powinno iść w tę stronę. Budżet obywatelski trzeba oddać miastu i potrzebna jest dyskusja, jak to zrobić – komentuje Łukasz Kolasa.

©℗ (masz)

Fot. Magdalena SZCZEPKOWSKA

 

Komentarze

wnioskodawca
To niepowazne ze glosowanie odbedzie sie dopiero w 2017 roku spowoduje to opóxnienie kilkumiesieczne, poprzednie wygrane projekty są opóxnione w realizacji a te co wygraja na 2017 pewnie dopiero w 2019 bedą realiowane. I cały czas reguły SBO nie dają szans małym społecznościom których i politycy i urzednicy mają w nosie. Szczecin powienien zostac podzielony przy małych projektach na kilkanaście obszarów.
2016-10-28 07:29:14
Tak czytelne, że aż dziecinne
Oczywiste, że jest to istne granie budżetem obywatelskim w rozgrywkach wewnątrz PO w walce o zostanie kandydatem na kandydata na prezydenta Szczecina. Ale nie da się ukryć, że budżet jest śmiechu warty - każdy pamięta sprawę przejścia podziemnego i jego wizji mieszkańców.
2016-10-27 21:21:34

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy powinno się uniemożliwić jazdę na deskorolkach na pl. Adamowicza w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie