Piątek, 22 września 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

Projekty SBO wciąż w obróbce

Data publikacji: 27 października 2016 r. 07:05
Ostatnia aktualizacja: 23 października 2020 r. 14:00
Projekty SBO wciąż w obróbce
 

Zespół ds. Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego do tej pory ocenił ledwie jedną trzecią ze wszystkich wniosków, jakie w tym roku wpłynęły do magistratu. Do środy dokładnie 70 z 206 zgłoszonych projektów. A to oznacza, że nie uda się przeprowadzić głosowania nad nimi nie tylko w listopadzie, ale nawet do końca tego roku.

Jak zapewnia Paweł Szczyrski, dyrektor Biura ds. Organizacji Pozarządowych UM w Szczecinie, mimo zmiany terminu głosowania prace zespołu postępują, Jednocześnie przyznaje, że nie do końca zgodnie z pierwotnym planem.

- Zależy nam na tym, by każdym projektem zająć się bardzo rzetelnie i dogłębnie poddać go ocenie – mówił Paweł Szczyrski podczas konferencji prasowej w środę.

Zespół ds. SBO swoją pracę nad projektami rozpoczął ponad dwa tygodnie temu. Do rozdysponowania z puli SBO w przyszłym roku zarezerwonych zostało siedem milionów złotych na projekty ogólnomiejskie oraz dzielnicowe duże i małe.

- Statystyka wymogła na nas rozciągnięcie w czasie naszych działań, dlatego sporządziliśmy nowy harmonogram działań, który zakłada że głosowanie na projekty SBO odbędzie się w styczniu 2017 r., a nie w listopadzie jak zakładaliśmy na początku – oświadczył dyrektor Szczyrski. - Bardzo szanujemy zespół i mieszkańców, którzy złożyli propozycje i chcemy wszystkim umożliwić, by jak najwięcej projektów znalazło się na liście ostatecznej.

Jak zaznaczył Paweł Szczyrski, duża cześć złożonych propozycji wymaga dodatkowego opracowania i opinii, co wpływa na czas ich oceny merytorycznej. Członkowie zespołu również chcą, by osoby, których projekty w wyniku weryfikacji zostały odrzucone, miały czas na reklamacje i wniesienie do nich ewentualnie jeszcze poprawek.

- Budżet ma być rzetelny, wiarygodny, adresowany przede wszystkim do wszystkich mieszkańców – stwierdził Paweł Szczyrski.

Jak zaznaczył, wydłużenie terminów to także skutek przyjęcia przez radnych uchwały o sposobie przeprowadzania w tym roku konsultacji społecznych dotyczących najnowszej, czyli przyszłorocznej, edycji SBO. Po raz pierwszy w formie uchwały, a nie zarządzenia prezydenta. Radni przenieśli zaś jej projekt z pierwotnego porządku obrad i głosowań czerwcowej sesji na tę zwołaną w lipcu, stąd - jak tłumaczył Paweł Szczyrski - dopiero pod koniec sierpnia uchwała weszła w życie. A to skróciło dodatkowo czas, który pozostał na przeprowadzenie całego procesu.

- Ponadto dziś zakładamy, że głosować będzie mógł każdy mieszkaniec naszego miasta bez ograniczeń wiekowych – dodał Paweł Szczyrski. – O szczegółach i konkretnych rozwiązaniach poinformujemy wraz z podpisaniem zarządzenia prezydenta w tej sprawie.

(MIR)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gosc
2016-10-27 10:48:06
Banda amatorów nawet nie potrafi selekcji projektów zrobic,bo prawda jest taka ze 60% projektów zlozyli politycy z rad osiedlii teraz sie beda pod stołem żarli które przepchnąc dalej, ŻENADA, sami sobie glosujcie w tym budżecie,

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA