Środa, 22 maja 2024 r. 
REKLAMA

Mieleńska odżyje?

Data publikacji: 25 czerwca 2016 r. 06:45
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:07
Mieleńska odżyje?
 

Radny miejski PiS Robert Stankiewicz ma pomysł, jak przywrócić świetność Plaży Mieleńskiej w Szczecinie. Na wyspie Wielka Kępa miałyby powstać przystanie dla kajaków, jachtów żaglowych i motorowych, szlaki spacerowe, pomosty dla turystów, rotundy i wieża widokowa w kształcie latarni morskiej, molo, do którego będą przybijały statki żeglugi pasażerskiej oraz przystań dla miejskich rowerów wodnych.

Jesienią ubiegłego roku wygasła dzierżawa terenu Plaży Mieleńskiej. Przez ostatnich 20 lat była w prywatnych rękach. Od ponad pół roku znowu należy do miasta.

Plaża Mieleńska znajduje się na wyspie Wielka Kępa (Międzyodrze, przy zachodnim brzegu jeziora Dąbie). Powstała pod koniec lat 50. ubiegłego wieku m.in. dzięki pomocy szczecińskich stoczniowców. Od strony jeziora Dąbie stworzono wtedy plażę z prawdziwym nadmorskim piaskiem. Do wyspy docierało się statkiem białej floty z Dworca Morskiego w Szczecinie. Cumował on przy nabrzeżu od strony Kanału Mieleńskiego. Jedną z atrakcji plaż był np. zakątek dla naturystów. Na początku lat 90. stała się deficytowa - transport na wyspę był zbyt drogi. Trafiła wtedy w ręce prywatnej spółki, która miała zagospodarować ten teren. Ale nic z tego nie wyszło.

Teraz pomysł na plaże ma miejski radny PiS Robert Stankiewicz. Przedstawił go na ostatniej sesji Rady Miasta

- Plaża Mieleńska ma szansę stać się prawdziwą wizytówką Morskiego Szczecina i wpisać się w koncepcję Floating Garden, czyli Pływających Ogrodów. Może na niej powstać infrastruktura turystyczna i gastronomiczna, połączona z pomostami i przystaniami dla kajaków, jachtów żaglowych i motorowych, szlakami spacerowymi, pomostami dla turystów, rotundami widokowymi oraz wieżą widokową w kształcie latarni morskiej. Podobny pomysł, niezbyt dużymi środkami finansowymi, zrealizowano w Trzebieży - wyjaśnia Stankiewicz.

Jego zdaniem, na wyspie powinno powstać także molo, do którego będą przybijały statki żeglugi pasażerskiej.

- Oprócz tego także przystań dla miejskich rowerów wodnych. Wszystko to można zrealizować środkami miasta. Mniejszymi niż przewidywane 20 mln zł na poprawienie infrastruktury na kąpieliskach Dziewoklicz, Dąbie i Głębokie - zapewnia radny.

(dar)

Wizualizacja: Robert Stankiewicz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

plaża
2016-06-27 11:29:38
Teraz się obudzili ?. Plaża od 20 lat niszczała w prywatnych rękach (bezkarnie oczywiście). Można było już dawno poczynić przygotowania do inwestowania na tym terenie i wejść tam zaraz po przejęciu obiektu.
tak
2016-06-25 15:56:09
A gdyby zmienic nazwe na im. Lecha Kaczyńskiego?
miki
2016-06-25 11:35:46
Stankiewicz chce koniecznie zaistnieć medialnie stąd te brednie... Podstawowa rzecz: skąd pieniądze? Tym sposobem ja by lobbował za budową wyrzutni stacji kosmicznych.... Stankiewicz jak radny Sejmiku poprzedniej kadencji nic nie zrobił dla województwa, a teraz wskoczył dzięki Szałabawce na listy do RM. Gdzie znajdzie się w następnym rozdaniu? Najlepiej na śmietniku historii... Stankiweicz zdradził najpierw PiS dla SP, a potem ludzi z Solidarnej dla miejsca na liście....
....
2016-06-25 11:17:20
Jeszcze jeden genialny pomysł na to, jak reanimować trupa.
Hehe
2016-06-25 10:08:29
Ale pomysł fantastyczny bardziej futurystyczny a najbardziej bezsensowny ... Brak odpowiedzi skąd na to pieniądze ?
Owszem, jestem pro PiS. Proszę mi powiedzieć jak nazywa się to co Pan Radny wypił.
2016-06-25 09:09:28
Też bym chciał tak solidarnie... ( a wtedy poznacie moje propozycje !!! )
mieszkaniec
2016-06-25 09:02:57
Ciekawe tylko jak tam mają dotrzec pracownicy i potencjali klienci skoro to wyspa ?w zimę kajakiem? helikopterem? a moze maja tam mieszkac cały rok,ogarnij sie człowieku ,wypozyczalnia kajakow juz dawno powinna dzialac przy walach bo nad jeziorem dąbie nie dziala juz wypozyczalnia harcerska a chetnych jest wielu,pozatym koszt budowy tam to z 50 mln lub wiecej,najpierw modernizujmy bulwary i w tych okolicach mozna myslec o wypozyczalni

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA