Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Miejsce, które ożywi Świnoujście. Nie tylko restauracja

Data publikacji: 11 stycznia 2019 r. 11:01
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:29
Miejsce, które ożywi Świnoujście. Nie tylko restauracja
Fot. Bartosz Turlejski  

„Rondo” będzie nie tylko restauracją, w której będzie można zjeść pizzę, napić się dobrej latte lub skosztować jednego z pysznych autorskich dań szefa kuchni. To będzie miejsce, w którym będą odbywać się eventy dla dzieci oraz spotkania z ciekawymi ludźmi, m.in. pisarzami. W czwartek przedstawiciele inwestora oraz wykonawcy zaprezentowali dziennikarzom obiekt.

Restauracja „Rondo” mieści się przy ul. Piastowskiej 35 i wchodzi w skład Kwartału Róży Wiatrów. Starannie zaprojektowane i wykończone wnętrze z widokiem na kuchnię mieści stoły na trzydzieści kilka osób. Są też dwie, ładne sale konferencyjne. Jeszcze przed otwarciem „Ronda” zakontraktowano pierwsze przyjęcia.

Ambicją inwestora było nie tylko stworzenie restauracji, ale i ożywienie okolicy. Nie jest to bowiem kolejny obiekt przy nadmorskich wydmach, ale budynek z restauracją, apartamentami (w tym na długoterminowy wynajem) oraz punktem widokowym usytuowany między Parkiem Zdrojowym, a blokowiskami; „bliżej miasta i mieszkańców”, jak przekonywali organizatorzy czwartkowego briefingu prasowego.

- Chcemy, żeby przychodzili do nas nie tylko turyści, ale i mieszkańcy. Zapraszamy świnoujścian do naszej restauracji oraz na wydarzenia, które będziemy organizować - usłyszeliśmy podczas briefingu prasowego.

Szefem kuchni został Paweł Cieślak, młody kucharz z bardzo dużym doświadczeniem zdobytym w renomowanych restauracjach w Warszawie i Wrocławiu. Jest uczniem Wojciecha Amaro, którego warszawska restauracja chlubi się gwiazdką Michelina.

- Moją ambicją jest tworzenie kuchni autorskiej, która spodoba się wymagającym gościom i jednocześnie nie zrujnuje ich kieszeni. Menu będzie niezbyt długie i często zmieniane. Zgodnie z oczekiwaniami nie zabraknie elementów kuchni włoskiej. Specjalną kartę przygotowujemy dla dzieci - zapowiada P. Cieślak.

Dorota Klupsz,  dyrektor ds. sprzedaży spółki Arkada Inwest - operatora całego obiektu ma ciekawe plany organizacji spotkań tematycznych: muzycznych, literackich i oczywiście kulinarnych. Będzie to również miejsce promocji twórczości plastycznej. Inwestorem całego obiektu jest Towarzystwo Budowlane Arkada, a wykonawcą Przedsiębiorstwo Budowlane Ciroko.

Tekst i fot. BaT

Na zdjęciach: Świnoujście wzbogaciło o nową, oryginalną restaurację. „Rondo” mieści się przy ul. Piastowskiej 35 i wchodzi w skład Kwartału Róży Wiatrów. Będzie smaczne jedzenie, ale również różnego rodzaju eventy, m.in. spotkania z artystami.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA