środa, 15 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Miejsce, które ożywi Świnoujście. Nie tylko restauracja

Miejsce, które ożywi Świnoujście. Nie tylko restauracja

Miejsce, które ożywi Świnoujście. Nie tylko restauracja
Data publikacji: 2019-01-11 11:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:29
Wywietleń: 2682 370870

„Rondo” będzie nie tylko restauracją, w której będzie można zjeść pizzę, napić się dobrej latte lub skosztować jednego z pysznych autorskich dań szefa kuchni. To będzie miejsce, w którym będą odbywać się eventy dla dzieci oraz spotkania z ciekawymi ludźmi, m.in. pisarzami. W czwartek przedstawiciele inwestora oraz wykonawcy zaprezentowali dziennikarzom obiekt.

Restauracja „Rondo” mieści się przy ul. Piastowskiej 35 i wchodzi w skład Kwartału Róży Wiatrów. Starannie zaprojektowane i wykończone wnętrze z widokiem na kuchnię mieści stoły na trzydzieści kilka osób. Są też dwie, ładne sale konferencyjne. Jeszcze przed otwarciem „Ronda” zakontraktowano pierwsze przyjęcia.

Ambicją inwestora było nie tylko stworzenie restauracji, ale i ożywienie okolicy. Nie jest to bowiem kolejny obiekt przy nadmorskich wydmach, ale budynek z restauracją, apartamentami (w tym na długoterminowy wynajem) oraz punktem widokowym usytuowany między Parkiem Zdrojowym, a blokowiskami; „bliżej miasta i mieszkańców”, jak przekonywali organizatorzy czwartkowego briefingu prasowego.

- Chcemy, żeby przychodzili do nas nie tylko turyści, ale i mieszkańcy. Zapraszamy świnoujścian do naszej restauracji oraz na wydarzenia, które będziemy organizować - usłyszeliśmy podczas briefingu prasowego.

Szefem kuchni został Paweł Cieślak, młody kucharz z bardzo dużym doświadczeniem zdobytym w renomowanych restauracjach w Warszawie i Wrocławiu. Jest uczniem Wojciecha Amaro, którego warszawska restauracja chlubi się gwiazdką Michelina.

- Moją ambicją jest tworzenie kuchni autorskiej, która spodoba się wymagającym gościom i jednocześnie nie zrujnuje ich kieszeni. Menu będzie niezbyt długie i często zmieniane. Zgodnie z oczekiwaniami nie zabraknie elementów kuchni włoskiej. Specjalną kartę przygotowujemy dla dzieci - zapowiada P. Cieślak.

Dorota Klupsz,  dyrektor ds. sprzedaży spółki Arkada Inwest - operatora całego obiektu ma ciekawe plany organizacji spotkań tematycznych: muzycznych, literackich i oczywiście kulinarnych. Będzie to również miejsce promocji twórczości plastycznej. Inwestorem całego obiektu jest Towarzystwo Budowlane Arkada, a wykonawcą Przedsiębiorstwo Budowlane Ciroko.

Tekst i fot. BaT

Na zdjęciach: Świnoujście wzbogaciło o nową, oryginalną restaurację. „Rondo” mieści się przy ul. Piastowskiej 35 i wchodzi w skład Kwartału Róży Wiatrów. Będzie smaczne jedzenie, ale również różnego rodzaju eventy, m.in. spotkania z artystami.

Miejsce, które ożywi Świnoujście. Nie tylko restauracja Miejsce, które ożywi Świnoujście. Nie tylko restauracja Miejsce, które ożywi Świnoujście. Nie tylko restauracja Miejsce, które ożywi Świnoujście. Nie tylko restauracja Miejsce, które ożywi Świnoujście. Nie tylko restauracja Miejsce, które ożywi Świnoujście. Nie tylko restauracja Miejsce, które ożywi Świnoujście. Nie tylko restauracja Miejsce, które ożywi Świnoujście. Nie tylko restauracja

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie