sobota, 21 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Między Nowogardem a Płotami jazda jezdnią S6

Między Nowogardem a Płotami jazda jezdnią S6

Między Nowogardem a Płotami jazda jezdnią S6
Data publikacji: 2019-08-22 19:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-24 09:00
Wywietleń: 7395 409748

W czwartek (22 sierpnia) wprowadzona została nowa organizacja ruchu na odcinku drogi krajowej nr 6 Nowogard-Płoty. Skierowany został na jedną jezdnią nowej S6.

 Wykonawca drogi S6 pomiędzy Nowogardem a Płotami wprowadził zmianę organizacji ruchu. Został on skierowany z obecnej DK6 na południową (w stronę Koszalina) jezdnię drogi S6 na całym odcinku o długości 20 km.

- Spowodowane jest to koniecznością zamknięcia w kilku miejscach dotychczasowej DK6 po to, aby dokończyć na niej prace - wyjaśnia Mateusz Grzeszczuk z Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie. - Ruch dwukierunkowy na nowej jezdni jest przejazdem przez plac budowy i wiąże się z ograniczeniem prędkości do 70 km/h i zakazem wyprzedzania na całym odcinku. Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej uwagi na tym odcinku DK6 w związku z tą znaczącą zmianą organizacji ruchu, zwracanie uwagi na oznakowanie i nie jeżdżenie „na pamięć.

Zmiana organizacji dotyczy także ruchu lokalnego. Dojazd do miejscowości położonych przy dotychczasowej DK6 będzie odbywał się przez tymczasowe skrzyżowania na jezdni południowej S6. Zostały one zlokalizowane w sześciu miejscach na S6, z dodatkowym ograniczeniem prędkości do 50 km/h.

Najbardziej zmieni się dojazd do Żabowa i Lisowa, do których można się dostać poprzez skrzyżowania położone na wschód od tych miejscowości. Dojazd do Płotów zapewnia węzeł Płoty, który będzie czynny dla wszystkich relacji. Zmiana dotyczy również kierowców jadących drogą wojewódzką 152, którzy w Płotach muszą pojechać DW109 w stronę Gryfic do węzła drogi S6 Płoty po to, aby jechać w kierunku Szczecina, bądź Koszalina.

Zakończenie całości inwestycji i oddanie do ruchu drogi już w pełnym, dwujezdniowym przekroju, planowane jest w IV kwartale tego roku.

(g)

Fot. GDDKiA Szczecin

Między Nowogardem a Płotami jazda jezdnią S6 Między Nowogardem a Płotami jazda jezdnią S6 Między Nowogardem a Płotami jazda jezdnią S6

Komentarze

Do kierowca
Odpowiada ubezpieczenie AC.
2019-08-24 08:58:48
Kierowca
A kto odpowiada za uszkodzoną przednią szybę? Uderzył mi w szybę kamień na nowym odcinku ale od razu nic nie było widać, po ok. 2 godzinach na podwórku pod domem na słońcu szyba pękła prawie do połowy...
2019-08-23 21:40:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie