Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Miasto upomni się o budynek przy ul. Szosa Polska w Szczecinie?

Data publikacji: 02 kwietnia 2023 r. 14:24
Ostatnia aktualizacja: 03 kwietnia 2023 r. 19:14
Miasto upomni się o budynek przy ul. Szosa Polska w Szczecinie?
Budynek obecnie wygląda na opuszczony, cała nieruchomość ma też ogrodzenie charakterystyczne dla placu budowy. Fot. Agnieszka SPIRYDOWICZ  

Budynek przy ul. Szosa Polska 2 w Szczecinie od lat stoi nieużytkowany, niszczeje. Niegdyś była w nim biblioteka. Została zlikwidowana, nieruchomość zaś przeszła w prywatne ręce. Miała być na cele usługowe, wiele lat temu zapowiadano nawet, że będą w niej prowadzone usługi potrzebne mieszkańcom, np. oddział przedszkolny.

Długo trzeba było czekać na pierwsze prace remontowe, ale się rozpoczęły, na zewnątrz – budynek zyskał wtedy nową elewację. Ale i od tego momentu minęło co najmniej kilka lat. Budynek obecnie wygląda na opuszczony, cała nieruchomość ma też cały czas ogrodzenie charakterystyczne dla placu budowy. Miasto przyznaje, że jest podstawa do rozwiązania umowy z obecnym gospodarzem.

– Nieruchomość gruntowa przy ul. Szosa Polska 2 oddana została w użytkowanie wieczyste na cele usługowe, wraz ze sprzedażą posadowionego na niej budynku – przypomina Sylwia Cyza-Słomska z Centrum Informacji Miasta w UM Szczecin. – Użytkownikami wieczystymi gruntu, a zarazem właścicielami budynku są osoby fizyczne.

Dodaje też, że użytkownicy wieczyści zostali poinformowani o podstawie do rozwiązania umowy – zgodnie z art. 240 Kodeksu cywilnego i art. 33 ust. 3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami. Na podstawie tych przepisów organ może żądać rozwiązania umowy użytkowania wieczystego przed upływem ustalonego okresu, „jeżeli użytkownik wieczysty korzysta z tej nieruchomości w sposób sprzeczny z ustalonym w umowie, a w szczególności, jeżeli nie zabudował jej w ustalonym terminie”.

– W przygotowaniu są dalsze kroki w tej sprawie – informuje Sylwia Cyza-Słomska. ©℗

(sag)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Znawca
2023-04-03 18:53:26
Według mnie teraz wyglada okropnie brzydkie szare blachy i nic ciekawego mam nadzieje ze ktoś się zainteresuje tym i zrobi coś fajnego bo jak narazie to jedno z najgorszych miejsc w okolicy, moja propozycja jest przerobienie na budynek mieszkalny bądź tak jak było kiedyś bibliotekę.
Z okolic
2023-04-03 11:22:15
Nie od wielu lat-a od dziesięcioleci. Na przykładzie chociażby tego konkretnego budynku widać jak bezradny był UM .Sprawy Sądowe zajmą kolejne dziesiątki lat a budynek w końcu będzie nadawał się tylko do rozbiórki.Spór w sumie tak naprawdę trwa nie o budynek a o działkę.Gdyby nie to,że jest wpisany do ewidencji zabytków-dawno by tam powstała patodeweloperka.
@aaaa
2023-04-03 08:26:15
Żabka jest po drugiej stronie ulicy. Nie znasz miejsca, to się nie wychylaj.
Miasto
2023-04-02 22:31:25
Jak się przychodzi po pensję na 8h dziennie....
aaaa
2023-04-02 21:24:31
Zabka i monopol, w tej okolicy sie nada, na cos socjal musi isc, przeciez nikt nie sprawdza na co jest wydawana kasa pracujacych podatnikow
wieczyste
2023-04-02 18:58:20
Czy przypadkiem blady strach nie padł na miasto dopiero w momencie zapowiedzi przez rząd przekształcania prawa użytkowania wieczystego w prawo własności?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA