Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Dostali jeszcze troche czasu

Data publikacji: 22 marca 2016 r. 19:10
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:48
Dostali jeszcze troche czasu
 

Miasto wydłuży kupcom ze Szczecina-Dąbia czas na zmodernizowanie rynku. Zgodnie z nowymi ustaleniami, handlowcy będą mieli termin do czerwca przyszłego roku na remont targowiska.  

Przypomnijmy, że na początku tego roku miasto wypowiedziało umowę spółce zarządzającej targowiskiem w Dąbiu. Przyczyną był brak postępów w modernizacji rynku. Wykonany został projekt inwestycji, w styczniu zeszłego zdobyto pozwolenie na budowę, ale do tej pory nic się tutaj nie zmieniło. W lipcu zeszłego roku kupcy zawarli z miastem kolejną umowę na dzierżawę terenu (na 15 lat). Znalazł się w niej zapis, że jeżeli do końca marca br. targowisko nie zostanie odnowione, magistrat może ją zerwać. Tak też się stało. Kilka tygodni temu odbyło się posiedzenie komisji ds. Rozwoju, Promocji i Gospodarki Morskiej Rady Miasta, na którym swoje argumenty skonfrontowali kupcy oraz przedstawiciele magistratu, w tym niedawno powołany zastępca prezydenta Marcin Pawlicki, odpowiedzialny za inwestycje i gospodarkę komunalną. Handlowcy tłumaczyli, że podpisali umowę świadomi warunków, głównie po to, aby dalej mogli dzierżawić teren i rozpocząć remont. 

- W przypadku tak skonstruowanego porozumienia, żaden bank nie chciał dać nam kredytu - mówiła wówczas Renata Wiszniewska, prezes targowiska w Dąbiu. Marcin Pawlicki oraz Paweł Adamczyk, szef WGKiOŚ zadeklarowali wówczas, że przystąpią do kolejnych rozmów z handlarzami. 

Najwidoczniej doszło do kompromisu. Jak dowiedział się „Kurier", po świętach miasto ma przedłużyć spółce czas na wykonanie remontu o rok. Według aneksu, modernizacja ma być zakończona do czerwca przyszłego roku. Na rynku działa dwunastu przedsiębiorców, jest tam jeszcze pięć wolnych miejsc na pawilony. ©℗

(szymw)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: kupcy będą mieli ponad rok na modernizację rynku w Dąbiu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

fot
2016-03-23 08:09:43
To zdjęcie jest z lat 60-tych ubiegłego wieku, czy aktualne, na co wskazywałby ten samochód?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA