piątek, 03 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Park wodny – kosztowny pomnik władzy

Park wodny – kosztowny pomnik władzy

Park wodny – kosztowny pomnik władzy
Data publikacji: 2015-12-22 10:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 1020 68367

Inwestycja u podnóża Góry Chełmskiej traktowana bywa jako pomnik urzędującej władzy. Batalia o urzeczywistnienie idei parku wodnego w Koszalinie trwała ponad 10 lat. Długo była pasmem nieustających przeciwności, a gdy kompleks basenów ruszył w końcu lipca br., to rychło okazało się, że może być tylko wakacyjnym interesem.

Obiekt u podnóża Góry Chełmskiej na swym otwarciu, który zaszczyciła Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska, świata i Europy w pływaniu, robił wrażenie. Poza mało oryginalną nazwą, choć wybraną w konkursie, Park Wodny Koszalin. Aquapark mieści się na powierzchni ponad 18 tys. mkw. Liczy 4 kondygnacje naziemne. Powierzchnia lustra wody basenów stanowi powyżej 1,4 tys,. mkw., a objętość kąpielisk – ponad 1,8 tys. m sześc. Inwestycja kosztowała 88 mln zł. Budowę na zlecenie Zarządu Obiektów Sportowych zrealizowała stołeczna firma Warbud.

Partner za partnerem

Historia obiektu to nieustanna zmiana partnerów miasta. Zaczęło się w 2002 roku, gdy rządziła samodzielnie SLD pod wodzą nieżyjącego już Henryka Sobolewskiego w roli prezydenta Koszalina. Podpisana została umowa z Centrum Sportu i Rekreacji w Bydgoszczy na budowę aquaparku. Urzędnicy mieli oczy tak przysłonięte wizją obiektu, że zapomnieli sprawdzić, że wybrana firma miała jedynie 4 tys. zł kapitału. Wykonawca nie zrobił nic.

Tekst i fot. (m)

Więcej we wtorkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 22 grudnia 2015 r. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie