piątek, 20 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Matecki pyta: Czy gmina Szczecin wspiera organizację Marszu Równości?

Matecki pyta: Czy gmina Szczecin wspiera organizację Marszu Równości?

Matecki pyta: Czy gmina Szczecin wspiera organizację Marszu Równości?
Data publikacji: 2019-09-12 13:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-13 14:11
Wywietleń: 1351 414269

Czy gmina Szczecin wspiera organizację zbliżającego się Marszu Równości? Dopytuje o to prezydenta jeden z radnych PiS. Szczególnie o rolę, jaką ma pełnić znany i popularny szczeciński Teatr Kana.

W sobotę (14 września) przez Szczecin przejdzie drugi Marsz Równości - manifestacja zwolenników tolerancji i osób wspierających społeczność LGBT. Interpelację związaną z tym wydarzeniem złożył do prezydenta miasta znany z prawicowych poglądów radny PiS Dariusz Matecki. Chodzi mu o miejskie instytucje kultury, które mają być zaangażowane w Marsz.

- Ile organizatorzy szczecińskiego "marszu równości" zapłacili Teatrowi Kana za partnerstwo — użycie ich loga, użyczenie sali. Teatr ten jest miejską instytucją kultury, a nie antykultury — żądam zatem wyjaśnień, dlaczego instytucja finansowana z miejskich pieniędzy wspiera skrajne organizacje i angażuje się w spór ideologiczny. Instytucja ta wspiera marsz, który odbywa się w okresie kampanii wyborczej, w tym marszu uczestniczyć będą politycy kandydujący w zbliżających się wyborach. Czy tym samym miejska instytucja kultury bezpośrednio angażuje się w kampanię wyborczą? - pyta Matecki (pisownia oryginalna - przyp.red.)

Jego zdaniem samorząd powinien być wolny od ideologii.

- Znakomicie, że nie podpisał Pan "Karty LGBT+" ale proszę iść krok dalej i zablokować promocję ideologii LGBT z pieniędzy szczecińskich podatników. Proszę również informację, czy Gmina Miasto Szczecin bądź jej jednostki administracyjne w jakikolwiek sposób wspierają organizację tego marszu (czy to finansowo, czy to poprzez darmowe użyczenie infrastruktury) - docieka radny.

Zdaniem miasta Ośrodek Teatralny Kana – instytucja kultury prowadzona wspólnie z samorządem Województwa Zachodniopomorskiego - nie bierze udziału w organizacji szczecińskiego Marszu Równości.

- Organizatorzy tego przedsięwzięcia nie przekazują Teatrowi żadnych środków finansowych z tytułu partnerstwa czy współpracy. Instytucja nie użycza również swoich pomieszczeń administracyjnych na potrzeby organizacji Marszu Równości. Natomiast Piwnica Kany, pozostająca we władaniu instytucji, jest lokalem otwartym, do którego każdy ma prawo wejść i w nim przebywać - twierdzi Krzysztof Soska, wiceprezydent Szczecina.

K. Soska informuje, że w dniu Marszu zaplanowano w Piwnicy wykład Rémy’ego Bonny, politologa specjalizującego się w tematyce LGBT w Europie Środkowo-Wschodniej.
- Nie znajduję w tym fakcie potwierdzenia Pańskich zarzutów o zaangażowaniu wspomnianej instytucji kultury w kampanię wyborczą. Ponadto informuję, że Gmina Miasto Szczecin nie wspiera finansowo organizacji Marszu Równości - zapewnia wiceprezydent. ©℗

(dar)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

@do
"Wypad.." powiedział patriotyczny Polak do drugiego Polaka. Niestety, eksrtremisytyczna ideologia zaślepia tobie i tobie podobnym prawdziwe wartości...Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Niemen... Tekst autentyczny do bólu i aktualny po dzień dzisiejszy.. W Polsce, póki co, panuje pokój, więc trzeba sobie znaleźć kolejnego wroga do eliminacji.
2019-09-13 14:10:53
czytam
To nie sa "marsze równości " , to są "DEFILADY NIERÓWNOŚCI " . A tło komunistycne , faszystowskie, antyludzkie !
2019-09-13 13:40:23
@do
Nie rozszerzaj tematu - w te i we te ! " WYDUMAME POLSKIE WARTOŚCI ? Wypad do sowietów , narkomanów z H !żyj jak chcesz i odczep sie od Polaków !
2019-09-13 13:28:16
do "Ulice i place... musza byc czyste ! !"
Uważaj człowieku, żeby Twoje dziecię, wnuczek itp, nie urodził się LGBT. Rozumiem, że będziesz wtedy pierwszy, który "wyczyści"? Zrozumcie, że LGBT było zawsze, jest i będzie- ci ludzie rodzą się w normalny sposób, jak każdy inny człowiek, pochodzą ze związku kobiety i mężczyzny. Jakie więc promowanie? Czego? Ktoś wam coś narzuca, co macie i z kim robić? Jest tyle patologi w związkach hetero, a wy sobie założyliście, że LGBT to zło. Bo tak łatwiej dzielić świat na tych dobrych i złych? Po co wam konflikty? Kogo, co bronicie w ten sposób? Jakichś wydumanych polskich wartości? Wartością jest to, by żyć w taki sposób, by nie krzywdzić innych. Każdy rozumny człowiek tak postępuje.
2019-09-13 09:12:34
Mia
Po co ten marsz? Trzeba bronić dobra w życiu, a nie dewiacji i wynaturzenia. Następny marsz będzie tych, co chcą robić kupę na chodnikach?
2019-09-13 09:08:57
Niki
A może zrobić marsz leworęcznych? Oni tez pewnie czuja, ze jest im gorzej.
2019-09-13 09:07:14
Matołecki
Nie ważne co i jak, ważne że się kręci: że fala szamba wynoi mnie wyżej i wyżej, mnie, samotnego żeglarza klawiatury: kłamię na lewo i prawo, może nikt się nie połapie, że jestem małym, nijakim zerem
2019-09-13 08:35:24
Eugenia
Ja nie będę tracić czasu na marsze w sobotę.Idę z narzeczonym na spacer nad Głębokie a potem pod arenę Netto.To samo polecam innym
2019-09-13 06:11:44
Ulice i place... musza byc czyste ! !
A dlaczego to LGBT " Wy-dostaje i roz-Lewa sie"... az na place i ulice ?? Czyzby mieli juz za malo miejsca w Swoich mieszkaniach, domach i toaletach ??? Czas wiec najwyzszy: jak najszybciej caly Szczecin i z tego PO-SPRZA-TAC...!!!
2019-09-13 01:24:35
Drastycznie rośnie zachorowalność na choroby weneryczne
największa dynamika wzrostu na choroby weneryczne jest w środowisku LGBT+ (HIV przestało być groźne i jego leczenie odbywa się na koszt podatnika) - to są obiektywne dane statystyczne no a teraz możecie hejtować z piana na waszych zdradzieckich mordach.
2019-09-13 00:06:53
Pa nie K.Sos
Co to jest- " politolog specjalizujący sie w tematyce lgbt w Europie Środkowo- Wschodniej ? Jakiiś GOEEBELS ?
2019-09-12 22:10:51
Antoni
Powtarzam, wyborcy PO, to zawistne chamy. Wnioskuję po tym hejcie, który m.in. tutaj ma miejsce. Strasznie Was nosi, a przecież nikogo nie przyciągnięcie już na swoją wyborczą stronę.
2019-09-12 21:18:46
blum
Bartek nie wstyd Ci być w klubie takiem typem ??
2019-09-12 21:10:37
wake up
ZINDOKTRYNOWANI PISOWCY W NATARCIU XDDD HURR DURR JAK TO TAK HOMO NIE PO KOŚCIELNEMU RANY JULEK.
2019-09-12 19:52:43
@ walek
Chodzi oto ,żebyśmy mimo różnic mogli sobie podać rękę , a nie się wyzywać...Czy to takie trudne elektoracie PIS ??
2019-09-12 19:47:25
walek
kolorowi na plażę a nie po szczecinie, równość tzn ??? kolorowi wyżęj a ja katol hetero do podziemia, czy takie jest nowe po-ko - lenie???
2019-09-12 18:39:43
Ku pamięci...PIS
Nawet rzecznik PIS nazwał Matołeckiego :"Godne najwyższego potępienia, kompletnie żenujące" - tak Radosław Fogiel, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z reporterem RMF FM Patrykiem Michalskim komentuje zaangażowanie Dariusza Mateckiego w akcję "Młodzieży Wszechpolskiej". Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wybory-parlamentarne-2019-fakty/najnowsze/news-rzecznik-pis-bardzo-ostro-o-ich-kandydacie-do-sejmu-kompletn,nId,3199183#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
2019-09-12 18:19:17
Jan bury
Wiekszosc sodomitow i wesolkow to te same grono ktore jest obworzone po kraju.Dolaczaja do nich miejscowi sodomici.Tak samo jest z resztowka kodziarzy i ubywateli rp.Ci ludzie nigdzie nie pracuja.Ciekawe przez kogo ta hucpa jest utrzymywana?
2019-09-12 18:14:46
@won
Sam , Szanowny Pan/Pani/Poniuń się określił/a/o /x - s.. j !
2019-09-12 18:12:23
Amadeusz
Pisior to brzmi dumnie! Nie nakręcajcie tych z tej ideologii LBGT bo mają kłopoty frekwencyjne na marszu i dlatego potrzebny im szum koło tego.Nikt roztropny nie ma zamiaru tracić czasu by w wolną sobotę machać tęczową flagą tylko realnie z ukochaną osobą spędza rodzinnie czas.Nie jest ich dużo wręcz mało i nawet wśród osób nieheteronormatywnych nie mają dużego poparcia.To zwykli ideolodzy.
2019-09-12 18:07:21
babcia
dębicki nie sika sami się rodza
2019-09-12 18:02:21
baj
W sobotę też planuję wziąć udział ale .... w drodze krzyżowej z katedry na Jasne Błonia.Tam jest miejsce dla wszystkich wierzących chrześcijan ze Szczecina. Zarząd Miasta też będzie mile widziany.
2019-09-12 17:54:06
won
Matecki po wczorajszej konferencji, gdzie wspólnie z MW zapowiedzieli dezynfekcję LGBT, powinien zniknąć z życia publicznego. Wracamy do czarnych kart historii. Co będzie następne? Tramwaje tylko dla heteroseksualnych?
2019-09-12 17:39:55
@zmartwiony
Chcą pokazać ,że inny / tzw. większość jest - pisiorem , katolem i jest przegrany / . Tak ich wyszkolono .
2019-09-12 17:24:38
Tolerancja
No ok maszerujta sobie jak chceta,róbta co chceta. Ja sie tylko pytam gdzie jest 250 mld z budżetu państwa polskiego które nie wpłynęło przez 8 lat rządów a mogło być wydane na tolerancję?
2019-09-12 17:11:53
Zmartwiony
Dlaczego głosi się że to marsz zwolenników tolerancji?Przecież żeby być zadeklarowanym do bólu tolerancyjnym nie trzeba chodzić w marszach.Myślę że 99,9% społeczeństwa jest tolerancyjna.Wychodzi że to przykrywka,dlaczego się obawiają że głoszenie pochwały lgbt może być nie witane z okrzykami i dlatego dokłada się "tolerancję". Niech maszerują ale uczciwie z promocją i chwaleniem się że jest się lgbt a co ma do tego tolerancja?Tylko żeby niby pokazać że inni są nietolerancyjni?
2019-09-12 17:09:39
Szakal
W Kurierze dzień bez Matołeckiego to dzień stracony.
2019-09-12 16:56:21
czytam
Dyskusja na tematy ideologiczne jest na tym forum strataą czasu . Zwolennicy jednopłciowych zwiazków , określania płci w/g kryterium "kulturowego " wiedza swoje ! I to pokazuja dosłownie na ulicy . Słowa drugiej strony przekrecają . Jak Wam - lgbt , tak zależy na zmienianiu świata na Wasz , to nie straszcie ludzi na ulicach , tylko walczcie o mandaty . Jesteśce terrorystami i dobrze o tym wiecie .
2019-09-12 16:37:36
Anty Matołecki do sympatyków PIS
Mam pytanie : tacy z was Katolicy?? czy gdyby żył św. Franciszek albo Jezus, to też by "dezynfekował" ziemię po przejściu innego człowieka? Święcie wątpię! Opamiętacie się! Nie przynoście wstydu Jezusowi i jego uczniom! Pozdrawiam!
2019-09-12 16:20:52
Do wyznawców Matołeckiego ( którego Rada Miasta ma w Dudzie..)
Najgorsze jest to, że oni wszyscy na czele z Kościoła Katolickiego obracają kota ogonem. Przecież ten cały ich atak na urojoną ideologię LGBT ma jeden jedyny cel- odwrócić uwagę od pedofilskich afer zboków w KK .Oczywistą oczywistością jest(jak mawiał klasyk), że kościelna pedofilia jest zorganizowanym przemysłem- systemem, który przyciąga zboków na całym świecie, gdyż gwarantuje im bezkarność. Przecież to nie przypadek, że afery pedofilskie w Kościele Katolickim mają miejsce wszędzie- od Australii, poprzez obie Ameryki , po Europę. To jest zaplanowany, trwający od setek lat SYSTEM i cały ten zapaprany KK siedzi w tym bagnie po uszy.
2019-09-12 16:16:42
Krotko
Wiecej marszow sodomitow to wiekszosc konstytucyjna pisu.Polacy brzydza sie w wiekszosci teczowymi.
2019-09-12 16:13:12
@ Cdn , Majka itp. wyznawcy PIS oto co nas czeka jak PIS wygra:
JAK TO BYŁO ZA ADOLFA I CZY TERAZ NIE JEST BARDZO PODOBNIE? 1. Problem w tym, że KACZYŃSKI NAPRAWDĘ IDZIE W ŚLADY HITLERA! Demokratyczne wybory (głosami sfrustrowanych i zniechęconych, ale nie większości społeczeństwa) wywindowały do władzy ludzi obiecujących "dobrą zmianę". 2. Władza została skupiona w ręku jednostki - przy pozorach parlamentaryzmu i praworządności. 3. Wola ludu stała się pretekstem do wprowadzania szybkich rozwiązań systemowych (stanęła ponad prawem). 4. Zapanował kult wodza - nieomylnego, wielkiego stratega, troszczącego się o dolę prostego ludu. 5. Struktury demokratycznego państwa prawa zostały podporządkowane władzy (w tym prokuratura i sądownictwo). 6. Prawa mniejszości (etnicznych, seksualnych, politycznych etc.) przestały być szanowane, a przedstawiciele tych mniejszości stali się obiektem pogardy i represji. 7. Opozycja straciła prawo głosu. 8. Przeciwnicy i krytycy "zmiany" i przełomu uznawani byli za wrogów i ludzi, których należy usunąć z drogi. 9. Stworzony został system, w którym szansę na robienie kariery otrzymały jednostki mierne, intelektualnie ostające od przywódców, lecz wierne i fanatyczne. 10. Odwoływano się do retoryki narodowej, ze wskazaniem na "wolę ludu". 11. Społeczeństwo miało tworzyć monolit kierujący się tymi samymi wartościami (niechęć i agresja wobec jednostek czy grup odstających od "słusznego" schematu). 12. Państwo przejęło kontrolę nad życiem jednostki (stosując indoktrynację - od najmłodszych lat, inwigilację i rozbudowując aparat propagandy). 13. Narodowi socjaliści (tak tak, ci od Hitlera) postawili sobie za cel wyniszczenie wykształconego jeszcze w czasach cesarstwa systemu sądowniczego, opierającego się na zasadzie niezawisłości sędziowskiej. Jednym z pierwszych kroków podjętych przez nazistów była likwidacja dotychczasowej polityki kadrowej w sądownictwie. Od 1933 r. to nie prezesi sądów i sędziowie rozdzielali między siebie poszczególne zadania i funkcje, ale o nominacjach sędziowskich decydował minister sprawiedliwości. Nowa ustawa o urzędnikach państwowych nadawała ministrowi sprawiedliwości przywilej kierowania nieposłusznych lub podejrzanych politycznie sędziów na emeryturę. Miejsce „starych" sędziów zajmowali bardzo młodzi członkowie NSDAP. __ Joseph Goebbels, przemówienie do sędziów 24.7.1934: „Silne państwo musi mieć możliwość usuwania nienadających się urzędników. Odnosi się to również do sędziów. Koncepcja nieusuwalności sędziów zrodziła sie w obcym świecie intelektualistów, w świecie wrogim Narodowi!” Jak ustaliła Wirtualna Polska, kontrowersyjny radny PiS, uważany za skrajnie prawicowego blogera Dariusz Matecki nadal pracuje dla resortu sprawiedliwości. Oficjalnie "wspomaga resort w mediach społecznościowych”, nieoficjalnie ma za zadanie chwalić działalność ministerstwa. Dostaje za to co miesiąc 3 tysiące złotych. Radny Matecki PIS https://wiadomosci.wp.pl/kontrowersyjny-bloger-pis-nadal-pracuje-dla-resortu-sprawiedliwosci-6415893981275777a
2019-09-12 15:51:17
Real
Czy Ziobro finansuje Mateckiego?
2019-09-12 15:46:57
A trzeba było "chwasta" wyrwać przy pierwszej okazji!!!
Nawet rzecznik PIS nazwał Matołeckiego :"Godne najwyższego potępienia, kompletnie żenujące" - tak Radosław Fogiel, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z reporterem RMF FM Patrykiem Michalskim komentuje zaangażowanie Dariusza Mateckiego w akcję "Młodzieży Wszechpolskiej". Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wybory-parlamentarne-2019-fakty/najnowsze/news-rzecznik-pis-bardzo-ostro-o-ich-kandydacie-do-sejmu-kompletn,nId,3199183#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
2019-09-12 15:46:54
Cdn
Szacun panie Matecki.Jeden z nielicznych radnych ,ktory jest przeciwny marszom sodomitow i innych wesolkow mimo jazgotu tvn/cala prawda cala dobe/i szmatlawca michnika-szechtera.
2019-09-12 15:34:34
Majka
A won mi z tymi popaprańcami! Do czaskoskiego i jego lewackiej krainy płynącej gównem z Wisły. Kto się na to kuźwa zgodził ja się pytam...?
2019-09-12 15:24:55
@pytam
Dlaczego Kurier promuje pederastię ?
2019-09-12 15:17:08
Antoni
Większość z Was tak jedzie po bandzie jakby od Was zależałoby los Polski, zero zahamowań i przemyśleń przed wysłaniem, tacy są wyborcy PO. Jak nie wierzycie, to poczytajcie sobie komentarze! Wszystko fajnie ale jedziecie po bandzie, po prostu jak ludzie z jakiejś patologi, którzy mają wszystkich i wszystko w tyłku. Tak się zachowujecie, że w sumie pasujecie do tych wszystkich wałków z Amber Gold, reprywatyzacjami, Luką VATowska, lotami Tuska i Borusewicza a później nagonka na Kuchcinskiego, jedzeniem pączków na wałach, lekceważeniem wycieku ścieków, chęcią przyjmowania uchodźców, wyciągnięciem kasy z OFE, śpiewami w parlamencie, grzebaniem w rzeczach konkurenta, naganianiem do krwawych protestów przed sejmem itp.
2019-09-12 15:09:36
@Kenny
U pana to wszyscy zdrowi są w rodzinie?
2019-09-12 14:47:03
Filip z konopi
Wicerzecznik pis potepil Mateckiego;)
2019-09-12 14:38:38
Swoja droga...
Warto byloby wiedziec co -na temat akcji popartej przez mateckiego- sadzi kandydatka na senatora jacyna witt.
2019-09-12 14:22:44
hehehe
To jest bardzo dobre pytanie czy włodarze miasta wspierają ten obwoźny cyrk LGBT!?? Drugie pytanie czy będą uczestniczyć w tym marszu??
2019-09-12 14:06:14
Kenny
Od mateckiego odsuwają się nawet pisiory
2019-09-12 13:56:38
Zako
Panie Matecki, proszę o interwencję w sprawie jeżdżącego po Szczecinie oblepionego ohydnie 'dostawczaka' z głośnikami. Zakłóca spokój i bardzo głośno 'propaguje' pedofilię i masturbację dzieci. Taka ochrona jedynie właściwej rodziny, to nie jest najlepszy pomysł. Czy takie obwoźne szczekaczki działają zgodnie z prawem? Kto takie akcje finansuje?
2019-09-12 13:50:59
Już się boję otwierać strony
Za chwile Matacki
2019-09-12 13:48:32
Zapytał
członek skrajnej partii PiS.
2019-09-12 13:40:38
Thinker
Panie Matecki- jak tam spotkanie z Jakim w sali uczelni?
2019-09-12 13:33:44
pytam
Dlaczego Kurier ciągle promuje Wodogłowca?
2019-09-12 13:27:12