piątek, 03 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pakt bez poparcia opozycji

Pakt bez poparcia opozycji

Pakt bez poparcia opozycji
Data publikacji: 2019-09-25 16:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-26 22:18
Wywietleń: 1298 417297

- "Paktu dla Kobiet" Lewicy nie podpisała żadna z pozostałych partii i koalicji opozycyjnych. Miałam okazję zapytać panią marszałek Kidawę-Błońską o to, czy chciałaby podpisać pakt. Jej odpowiedź była jednoznaczna, "nie" - poinformowała na konferencji prasowej Katarzyna Kotula, kandydatka do Sejmu RP.

Pakt dla Kobiet otwiera prawo do bezpiecznego przerywania ciąży do 12. tygodnia oraz dostęp do nowoczesnej antykoncepcji oraz rzetelnej edukacji o zdrowiu i seksualności.

- Dochodzą do nas sygnały, że w szczecińskich szpitalach odmawia się wypisania recepty (na antykoncepcję awaryjną - red.), dezinformując pacjentki i tłumacząc, że potrzebny jest szereg badań lub nie podając przyczyny. Są to przypadki łamania praw pacjenta - twierdzi Katarzyna Kotula.

Kandydatka do Sejmu RP zwróciła uwagę, że od ponad 10 lat województwo zachodniopomorskie ma najwyższy stopień ciąż u nieletnich. - Rzetelna edukacja seksualna, dostosowana do wieku, jest tutaj niezbędna - argumentowała.

W Pakcie dla Kobiet zawarta jest także ustawowa gwarancja refundacji in vitro, gwarantowany bezpłatny dostęp do lekarza ginekologa oraz gwarancja wysokich standardów opieki okołoporodowej, w tym dostępu do znieczulenia.

- Obowiązujący system pozbawia kobiety prawa do podstawowej opieki zdrowotnej. Przez hipokryzje i strach przed rządzącymi, lekarze narażają zdrowie i życie kobiet - uważa Katarzyna Kotula.

Lewica gwarantuje także miejsce w żłobku dla każdego dziecka oraz ściąganie alimentów jak podatków. - W Szczecinie dwa i pół tysiąca dzieci czeka na miejsce w żłobku. Są miejsca takie jak Białogard, Resko, czy Płoty, gdzie dzieci nie są objęte żadną opieką przedszkolną. Deklarujemy jasno, 200 tysięcy miejsc w żłobkach w ciągu czterech lat - zapowiedziała kolejna kandydatka, Maria Serafinowicz.

Serafinowicz zwróciła także uwagę, że milion dzieci w Polsce nie otrzymuje zasądzonych alimentów. Według niej wynika to z dużego przyzwolenia społecznego. - Trudno się dziwić, jeśli przykład idzie z góry. Państwo pokazuje, że niepłacenie alimentów jest okej. Ściągalność zostaje przeniesiona całkowicie na opiekuna dziecka. Jeżeli chodzi o Fundusz Alimentacyjny to próg dochodowy wynosi niezmiennie od jedenastu lat 725 zł. Rodzic dostający minimalna pensję przekracza już ten próg o kilka złotych.

Oprócz tego Lewica w Pakcie Dla Kobiet proponuje: równość płac kobiet i mężczyzn; parytet płci we władzach publicznych; natychmiastową izolację sprawcy przemocy domowej; edukację antyprzemocową w szkołach.

- W partiach prawicowych wykorzystuje się kobiety do ocieplania wizerunku partii i liderów. Mamy przykłady kobiet, które w pewnym momencie były potrzebne, a potem jak zwykle były eliminowane - stwierdziła profesor Czesława Christowa.

(KaNa)

Fot. Karolina Nawrocka

Na zdjęciu: Według kandydatek, tylko Lewica zapewnia kobietom pełnię praw. 

Komentarze

suweren
Jak nie ma pomysłu na program to wymyśla się pakty co nic nie znaczą.Gdzie jest program dla społeczeństwa?
2019-09-26 22:13:46
Pro-po-zycja...
A moze warto wprowadzic do Kobiecych Uprawnien i taki punkt: ze Te ktore sa jeszcze "Cnotliwe" powinny dodatkowo nazywac sie jeszcze np. Ewa Malinowska-Jablonska !!
2019-09-26 11:54:25
blee
Janie, podaj wiadro.
2019-09-26 06:58:29
Justyna
Mimo rzekomej solidarności jajników to okazało się że Kidawa Błońska ma więcej zmysłu politycznego i tego co dobre dla kobiet niż cały pakiet pseudolewicy.
2019-09-26 06:03:04
Ja
Kompletny bezsens. Edukacja seksualna jest od dawna w szkołach, ciaze u nieletnich to raczej w patologii. Bezpłatny ginekolog istnieje i wcale nie tak trudno się do niego dostać. No i największą głupotą jest legalna aborcja tak sobie o bo mi się chce a potem będę latać po darmowe in vitro bo ciąża się nie może utrzymać.No tragedia. A jak już aborcja będzie to nie będzie tłoku w żłobkach 😆
2019-09-26 00:13:04
Myslenie ma przyszlosc...
Trudno zrozumiec Kobiety, ktore w 4-5 dniowym Okresie plodnym... Decyduja sie na Sex i to jeszcze bez Odpowiedniego Zabezpieczenia - a potem placz i Lament... oraz jak Najwyzsze Alimenty !!! A kazda Placa... powinna byc zwiazana z Odpowiednia Wydajnoscia i Ciezkiej pracy... a Nie tylko dlatego ze sa Kobietami !!
2019-09-25 23:40:08
RomanK
Aseksualne osobniki...
2019-09-25 20:19:49
k....k12
Dziewuszki, coś u was z logiką nie teges, a dlatego, że jeśli w zachodniopomorskim jest najwiecej przypadków ciąż nieletnich, w zachodniopomorskim najwiecej relatywnie do reszty Polski jest zwolenników lewicy, w zachodniopomorskim jest tylko ludnośc wykorzeniona. Najmniej jest ciąż u nieletnich na terenie przeciwległego krańca Polski, który jest kościółkowy i przeciwstawia sie edukacji seksualnej. Wy zaś do tej najgorszej statystyki swojego"regionu chcecie jeszcze tej nieszczesnej edukacji, czyli, żeby nieletni jeszcze cześciej myśleli o seksie, a już dotąd myślą zbyt dużo, skoro bedąc dziecmi już mają dzieci. Zalecacie walenie głową o ściane i branie tabletek przeciwbólowych
2019-09-25 19:48:24
Hallo komuchy!
Czy to czasem nie wasz prezydent Kwaśniewski ratyfikował konkordat? Czy to nie wasz premier Miller w 2002 po powrocie ze szczytu w Kopenhadze określił postulat podjęcia prac nad ustawą aborcyjną na życzenie jako standardu europejskiego jako "niefortunny i niepotrzebny"? Liczycie na niepamięć? Won!
2019-09-25 18:59:31
dramat
kto pokazuje tą obrzydliwość z gryfina???????????? wstyd
2019-09-25 18:18:16
jjj
a czy pewna byla kandydatka na prezydenta rp ktora pracuje obecnie w pewnej tv ten pakiet tez poprze? a kto dostał 7,55% glosow w 2015 i do tego razemki 3 % dajace wiekszosc obecnej ekipie? samozaoranie lewicy
2019-09-25 17:34:40
Won
Żaden prawdziwy Polak nigdy nie poda ręki żadnemu komuchowi.
2019-09-25 17:27:30
czytam
Nik t się nie podpisze pod prawem do zabijania ! Możde niech sie panie wysterlizują .
2019-09-25 17:14:45
Kleofas
Pakt dla kobiet i dla aborcji?Nie dziwię się że opozycja nie garnie się do paktu.Poza tym wyłączenie z Paktu dla kobiet mężczyzn powoduje że trudno uciec od pytania o segregację i wyłączenie ze względu na płeć.Drogie panie więcej zdrowego rozsądku
2019-09-25 16:41:53
cdn
to corki''wyzwolicieli polski'' ,ktorzy przyjechali na sowieckich tankach w sMierdziacych walonkach
2019-09-25 16:29:31
kłamczuchy
Ściągalność alimentów mocno wzrosła: www.tvp.info/44436413/sciagalnosc-alimentow-wzrosla-prawie-o-300-proc-to-wynik-zmian-w-prawie Próg dochodowy od 1 października br. będzie większy.
2019-09-25 16:25:04
Bezpieczne przerywanie ciąży?
Co to za lewacka nowomowa? W XXI wieku, gdy istnieje USG, najwyższy czas się dowiedzieć, jak wygląda mały człowiek w pierwszych tygodniach swojego życia.
2019-09-25 16:19:57