czwartek, 05 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Matecki: kłamstwa na mój temat

Matecki: kłamstwa na mój temat

Matecki: kłamstwa na mój temat
Data publikacji: 2019-07-15 14:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-13 14:35
Wywietleń: 2189 402748

Pozew oraz pięć aktów oskarżenia złożył w poniedziałek szczeciński radny Dariusz Matecki. - Za pomówienia, zniewagi i kłamstwa, których dopuścili się oskarżeni na przestrzeni ostatnich miesięcy - mówił w trakcie spotkania z dziennikarzami przed Sądem Okręgowym w Szczecinie.

Radny złożył pozew przeciwko Platformie Obywatelskiej oraz posłom - Robertowi Kropiwnickiemu i Arkadiuszowi Myrsze. 

- W kwietniu ci posłowie organizowali w Sejmie konferencję prasową, na której przedstawili kłamstwa na mój temat, m.in. że tworzyłem hejterskie materiały na portalu Newsweb.pl, z którym nie mam nic wspólnego i nigdy żadnego materiału tam nie wysłałem - tłumaczył. - Nie korzystam także z żadnej ochrony Prokuratora Generalnego. Stwierdzili także, że za pieniądze Ministerstwa Sprawiedliwości wprowadzałem do Internetu treści fałszywe, siejące nienawiść, agresję, nawołujące wprost do nienawiści.

Jak dodał Dariusz Matecki: - Mam nadzieję, że za te kłamstwa ci posłowie i cała Platforma Obywatelska poniosą konsekwencje.

Z kolei pięć aktów oskarżenia radny złożył przeciwko: Tomaszowi Lisowi, Janowi Śpiewakowi, Piotrowi Kupsiowi, fundacji Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, fundacji "LPM - Ruch na Rzecz Obrony Praw Zwierząt i Ludzi".

- Zachowanie Piotra Kupsia przekroczyło wszelkie możliwe w cywilizowanym świecie granice krytyki osób publicznych i można je określić jako uporczywe nękanie. Używał wobec mnie sformułowań takich jak "faszysta", "damski bokser", "faszystowska pała", "antysemita", "pedoaktywista" w kontekście mojej przynależności do Kościoła katolickiego - żalił się radny PiS.

Jan Śpiewak w sierpniu ubiegłego roku miał opublikować wpisy ze zdjęciem Dariusza Mateckiego i podpisem "Brunatny pomocnik Patryka Jakiego". - To nawiązanie do zbrodniczej, nazistowskiej organizacji. W takim kontekście Jan Śpiewak użył podpisu pod zdjęciem z moją twarzą. To szczególnie bolesne dla mnie, ponieważ moja rodzina została osobiście dotknięta przez zbrodnie nazistowskie. Mój dziadek walczył w Armii Poznań.

Dlaczego Matecki zdecydował się dopiero teraz złożyć akty oskarżenia i pozew, skoro niektóre sytuacje były już w ubiegłym roku? - Zajęło mi sporo czasu, aby skontaktować się z adwokatem i przygotować jednolite pozwy wobec tych osób. To nie ostatnie, mam zamiar złożyć jeszcze kolejne - zapowiedział radny.

Karolina Nawrocka

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

aneta
Wstyd dla ludzi którzy na takiego Mateckiego głosowali
2019-07-17 08:16:56
ale ze jak ?
Do strasburga niech jeszcze idzie i do anana kofana jak to mowiła pewna renata ! brak slow na komentarz tego wszystkiego....
2019-07-16 14:22:07
do @ pieniactwo
Cyt. "Kwerulant sądowy to pieniacz, który ma chorobliwe poczucie niesprawiedliwości, ogromną determinację w przekonywaniu do własnych racji coraz to kolejnych adresatów i bogatą w formę roszczeniową korespondencję ..." Piszesz PO_tłuku o "Bolku"?
2019-07-16 13:11:38
Wert
Chyba w całej Polsce nie ma głupszego radnego od niego
2019-07-16 08:35:50
Haha
Matecki naczelny błazen PiSu
2019-07-16 08:21:46
kangur
Panie Dariuszu,szacunek za patriotyzm i antykomunizm.
2019-07-16 08:11:58
pieniactwo
Pieniacz sądowy czyli kwerulant - jest to człowiek skłonny do kłótni; kłótnik, awanturnik. Kwerulant sądowy to pieniacz, który ma chorobliwe poczucie niesprawiedliwości, ogromną determinację w przekonywaniu do własnych racji coraz to kolejnych adresatów i bogatą w formę roszczeniową korespondencję - to niektóre tylko cechy zjawiska określanego powszechnie jako pieniactwo (cytat z internetowego forum prawnego).
2019-07-16 07:42:12
Ludzie roztropni
Pan Dariusz pomoże zastopować mowę niechęci , mowę dzielenia i mowę bezsensu i bełkotu. Każdy ma prawo do swoich poglądów, Pan Darek ma wyraziste poglądy ale to nie powód by go hejtować. Prosimy o wsparcie zakończenia wojny polsko-polskiej przez konkurentów politycznych.Tego wymaga elementarna roztropność!
2019-07-16 05:50:12
w-PiS-anka
Jak by nie sluchal oraz jak by nie patrzyl i nie czytal... to Lewackie po-ste-po-wanie bedzie zawsze mniej czy wiecej "bajzlem" ! Gdyz klamia, przekrecaja i wykrecaja juz od po-nad 100 lat...!!
2019-07-15 22:26:12
Jan Paweł
Pocóż się zajmować takim zerem?
2019-07-15 21:00:04
stop nienawistnikom!
Darek, dobrze że zastopowałeś te ataki i pomówienienia,stop tej fałszywej propagandzie
2019-07-15 20:36:35
Strega
Prawnik potrzebujacy adwokata i katolik ziejacy nienawiscia.Pan Matecki w swoich wypowiedziach odmienil slowo "obrzydliwy" na wszystkie sposoby.Projekcja?
2019-07-15 20:24:09
I bardzo dobrze
należy tych hejterów tępić ich własną bronią. Tylko moim zdaniem niewielu sędziów zachowa się obiektywnie i niezależnie od własnych sympatii ideologicznych.
2019-07-15 20:06:27
To jeszcze ja
Przywitałeś mnie słowami "Szczęść Boże", panie radny, przy stoisku z banerami "Czego lobby LGBT chce uczyć nasze dzieci. Stop pedofilii!" Twoje zachowanie jest poniżej krytyki. Mnie też proszę pozwać. Chętnie opowiem przed sądem, coś mi pan nagadał.
2019-07-15 17:41:06
kibic
żołnierze KODu już trolują ;)
2019-07-15 17:34:36
jolka
Do uczciwej roboty się weź zawodowy trollu!
2019-07-15 16:27:32
Pytanie
I kto wciąż mataczy
2019-07-15 16:21:56
nx
to nie kłamstwa, to ocena postawy i zachowań, a w ocenie można się pomylić. Pokaż pan czynami, żeś prawy i sprawiedliwy a nie "prawy i $prawiedliwy". A jak się idzie do polityki, to kuper trzeba mieć z betonu, bo gdy ryjek przy korytku, to kuper wypięty
2019-07-15 15:57:58
.
Skoro boją się jednego radnego ze Szczecina, to znaczy, że musi mówić prawdę, która ich drażni.
2019-07-15 15:39:46
To prawda
Napisanie pozwu, zebranie dowodów, udokumentowanie wszystkiego, sformułowanie zarzutów - wszystko to jest bardzo pracochłonne. Swoją drogą to patologiczne że swego czasu prezydent Piotr Krzystek za krytykę nielegalnego przekazania mu miejskiego mieszkania jego osoby i jego żony nie musiał sam zbierać dowodów i formułować aktu oskarżenia, a wyręczała go w tym prokuratura. A w jego przypadku nie padały aż takie skrajnie hejterskie określenia. On jako osoba publiczna w ogóle nie miał prawa czuć się obrażony, bo krytyka osób publicznych jest szersza, była ona wówczas adekwatna do skandalu z przywłaszczeniem przez niego publicznego mienia jako dla tzw. "niezbędnego". Natomiast jego żonka powinna sama sobie zebrać dowody i przygotować akt oskarżenia, skoro rzekomo poczuła się urażona. W świetle tego pytam się, jakie chody w prokuraturze ma Matecki, skoro prokuratura mu nie pomogła i akt oskarżenia Matecki musiał przygotować od początku do końca sam, płacąc za to wszystko adwokatowi?
2019-07-15 15:31:48
zmiłuj sie czlowieku
umów się w parku na pojedynek... bo mało smaczne jak robisz z siebie gwiazdę a człowiek na serek biały musi zarabiać bu przeżyć i to czyta....