Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-5 szczecin
REKLAMA

Marzanna utopiona [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 21 marca 2019 r. 14:47
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:35
Marzanna utopiona
 

Oficjalnego rozpoczęcia wiosny utopieniem marzanny dokonały dzieci z trzech szczecińskich przedszkoli. Reprezentujące zimę kukły wrzucono do Odry przy akompaniamencie wiosennych piosenek w wykonaniu prawie dwustu dzieciaków.

Przedszkolaki przybyły na Bulwar Piastowski niedługo po godzinie 11. Na czele kolumny, jaką utworzyło każde przedszkole, niesiono kukłę. Każda marzanna była bardzo pomysłowo zrobiona. Pojawiła się ruda, blondynka i niebieskowłosa. Jedna miała nadmuchane rękawiczki za dłonie, inna dość ciekawą perukę. Dzieci często stosowały też bibułę - czy to do wykonania spódnicy, czy to tylko jako drobną ozdobę.

Zanim rozpoczęło się topienie kukieł, dzieci spędziły sporo czasu pozując do zdjęć i śpiewając piosenki związane z wiosną. Ostatecznie marzanny znalazły się w wodzie, a towarzyszyły temu obfite brawa i skandowane hasła.

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem - rozdano dzieciom drobne słodkości, po czym najmłodsi powrócili do przedszkoli. 

Nad bezpieczeństwem przybyłych na nabrzeże czuwała krążąca w pobliżu motorówka Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz kilka policyjnych radiowozów. Dodatkowo, prawie wszystkie dzieci były ubrane w kamizelki odblaskowe.

Po wszystkim, kukły zostały wyłowione z rzeki przez pracowników Żeglugi Szczecińskiej, którzy dbają o czystość Odry.

(NaP)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Dzieci z trzech szczecińskich przedszkoli przywitały wiosnę, topiąc w Odrze kukły.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

onaaa
2019-03-22 09:22:14
Jola - jest napisane na końcu artykułu, że rzeka została oczyszczona przez pracowników Żeglugi Szczecińskiej. Takze brawo dla ŻS!
Jola
2019-03-21 18:00:04
Kto potem oczyści rzekę?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA