Sobota, 22 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Marzanny utopione [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 21 marca 2018 r. 14:30
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:06
Marzanny utopione
 

Najmłodsi szczecinianie z Przedszkola Publicznego nr 29 symbolicznie utopili w środę marzanny. Akcja odbyła się na Bulwarze Piastowskim w Szczecinie.

Barwny korowód dzieci rozpoczął wydarzenie o godz. 11. Młodzi szczecinianie dumnie maszerowali ulicą Wyszyńskiego, aż do bulwaru Piastowskiego. Przed utopieniem marzanny, przedszkolaki śpiewały radosne piosenki oraz "żegnały się" z zimą. Pogoda sprzyjała, ponieważ błękitne niebo i słońce stworzyły wiosenny klimat.

Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia zadbała o to, aby akcja miała charakter proekologiczny. Tuż po wyrzucenie kukieł do Odry i przepędzeniu na dobre zimy, pracownicy spółki wyłowili marzanny z rzeki.

– Dzisiaj z okazji pierwszego dnia wiosny przyszliśmy razem z przedszkolakami żegnać zimę i witać wiosnę. Przyszło około osiemdziesięciu dzieci z czterech grup wiekowych. Mają ze sobą atrybuty wiosny, czyli kwiaty i emblematy – mówiła Agnieszka Lalak-Żak, dyrektor PP nr 29.

– Nasza marzanna jest bardzo ładna, bo kaczki za nią płyną... i policja też popłynęła za nią – cieszyły się przedszkolaki.

Z inicjatywą tradycyjnego pożegnania zimy i powitania wiosny wyszło właśnie PP nr 29. Dzięki najmłodszym swoją marzannę mógł bezkarnie wrzucić każdy szczecinianin.

(KaNa)

Fot. Karolina Nawrocka

Film: Łukasz Tymko

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Aldona
2018-03-21 18:49:43
Sympatyczne przedszkolaków.
Ekolog
2018-03-21 14:49:09
Uczymy dzieci jak zaśmiecać Odrę.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA