piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zakwitły w mieście magnolii

Zakwitły w mieście magnolii [GALERIA, FILM]

Zakwitły w mieście magnolii
Data publikacji: 2018-04-21 08:47
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-21 14:32
Wywietleń: 703 323657

Jej imieniem nazwano w Szczecinie biuro nieruchomości, rajd samochodowy, turniej tańca, osiedle na Pogodnie czy jedno z centrów edukacji. Magnolia otrzymała nazwę od nazwiska Pierre’a Magnola, XVII-wiecznego francuskiego botanika. To jedna z pierwszych roślin kwiatowych, jaka pojawiła się na Ziemi.

Co ciekawe, nie pszczoły zapytają jej kwiaty, lecz trzmiele. Roślina wykształciła się bowiem w okresie, gdy owe owady oraz motyle jeszcze nie istniały.

W komunistycznej Korei Płn. magnolia traktowana jest niczym kwiat narodowy, na równi z godłem czy hymnem. W Chinach z kolei jest symbolem czystości i szczerości. A my cieszymy się, gdy znów rozkwitają w naszym Szczecinie – mieście magnolii.

(kl)

Film: Paulina Sikora

Fot. Dariusz Gorajski

Zakwitły w mieście magnolii Zakwitły w mieście magnolii Zakwitły w mieście magnolii Zakwitły w mieście magnolii Zakwitły w mieście magnolii Zakwitły w mieście magnolii Zakwitły w mieście magnolii

Komentarze

Paweł
Już niedługo w maju nowe rozdanie sadzonek na Arkonce!
2018-04-21 14:16:11
em
Cudne magnolie. Kwiaty to cud natury.
2018-04-21 11:19:15
Bożenka
Ładny film i zdjęcia. Efektowne drzewa z pięknymi kwiatami. Przydałoby się więcej magnolii w Szczecinie. Na osiedlu Zawadzkiego chyba nie ma żadnej magnolii niestety.
2018-04-21 10:15:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”