poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Nauka > Ministerialne dyplomy dla najlepszych

Ministerialne dyplomy dla najlepszych

Ministerialne dyplomy dla najlepszych
Data publikacji: 2017-11-27 18:22
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-14 23:19
Wywietleń: 1431 302882

Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów odbyła się w poniedziałek (27 listopada) w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Podczas gali nagrodzonych zostało 52 uczniów.

W obecnym roku szkolnym w całym województwie jest 184 stypendystów. W poniedziałek odebrało dyplomy 52 z pośród nich - z powiatów: polickiego i stargardzkiego oraz ze Szczecina. Pozostali stypendyści zostaną uhonorowani podczas zaplanowanych kolejnych dwóch gal - 1 i 14 grudnia.

- Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół średnich - poinformowała Małgorzata Duras, rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Szczecinie. - Może je otrzymać jeden, najlepszy uczeń w danej szkole, który uzyskał najwyższą średnią ocen i promocję z wyróżnieniem albo uczeń o wybitnych, wyraźnie ukierunkowanych uzdolnieniach, poświadczonych ocenami celującymi w jakiejś dziedzinie wiedzy i mający co najmniej oceny dobre z pozostałych przedmiotów.

Udział w uroczystości wręczenia dyplomów wzięli: Magdalena Zarębska-Kulesza, kurator oświaty i Maciej Kopeć, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. 

- W imieniu pani Prezes Rady Ministrów Beaty Szydło, chciałem serdecznie pogratulować wszystkim stypendystom - mówił podczas gali podsekretarz M. Kopeć. Obiecał, że ministerstwo postara się o większe środki na rozwój utalentowanych uczniów.

Wyróżnieni nie kryli zadowolenia z otrzymania dyplomów. Uśmiech malował się również na twarzach dyrektorów szkół, którzy byli dumni z osiągnięć swoich podopiecznych.

- Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że dostanę kiedykolwiek stypendium i będę najlepszy w swojej szkole - mówił Szymon Nagórek, uczeń Zespołu Szkół Samochodowych w Szczecinie. - Tak naprawdę uczyć zacząłem się w momencie przyjścia do samochodówki. Tym bardziej cieszę się z tego osiągnięcia, ponieważ nie tylko poświęcam się nauce, ale również potrafię znaleźć czas na rozwijanie swoich zainteresowań i uprawianie sportu. Łączę przyjemne z pożytecznym.

Kamil Krukowski

Na zdjęciu: Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół średnich.

Fot. Dariusz Gorajski

Ministerialne dyplomy dla najlepszych Ministerialne dyplomy dla najlepszych Ministerialne dyplomy dla najlepszych Ministerialne dyplomy dla najlepszych Ministerialne dyplomy dla najlepszych Ministerialne dyplomy dla najlepszych Ministerialne dyplomy dla najlepszych

Komentarze

Radomir
Gratulacje!
2017-11-27 20:11:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy