wtorek, 12 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Marek Belka: Sypią się obietnice za nasze pieniądze

Marek Belka: Sypią się obietnice za nasze pieniądze

Marek Belka: Sypią się obietnice za nasze pieniądze
Data publikacji: 2019-10-07 13:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-09 08:22
Wywietleń: 1286 419906

Były premier Marek Belka w poniedziałek przyjechał do Szczecina z wyborczym wsparciem dla lokalnych kandydatów Lewicy do parlamentu. Skrytykował obietnice PiS. Potem, wzorem innych przyjezdnych polityków, wybrał się na targowisko Manhattan.

Marek Belka to były premier, wicepremier, minister finansów oraz prezes Narodowego Banku Polskiego. Swoją wizytę rozpoczął w poniedziałek rano od konferencji prasowej przed wejściem na targowisko Manhattan. Jego zdaniem to, co obiecują obecnie rządzący, będzie realizowane za pieniądze wszystkich Polaków.

- Sypią się z lewa, prawa obietnice. Część z tych obietnic brzmi bardzo zachęcająco. Trzeba tylko pamiętać, że są to obietnice za nasze pieniądze. Nie cudze, nie partyjne, tylko nasze pieniądze. Dlatego przypatrujmy się nim, czy są właściwie i dobrze adresowane. Ostatnio słyszymy, że Polska zaczyna budować model jako państwa dobrobytu. Ale takie państwo nie powstaje na skutek ustawy, dekretu czy stwierdzenia z ust najwyższego. Wiadomo, kto dziś najwyższy jest. A państwo dobrobytu powstaje, kiedy mamy nowoczesne instytucje socjalne, które trwale wyciągają ludzi z ubóstwa. Tego w Polsce jak na lekarstwo - mówił Belka.

Jego zdaniem po najbliższych wyborach Lewica wróci do parlamentu.

- Polska będzie normalniejsza a my w parlamencie będziemy silnie i licznie, jako Lewica, reprezentowani - zapowiedział były premier. ©℗

(dar)

Fot. Twitter @ZachpomSLD

Komentarze

ekonomia socjalizmu
O wyższości socjalistycznych stosunków pracy nad kapitalistycznymi uczyło się 40 lat a teraz mówi się że lewica potrafi zarządzać budżetem. Belka był szefem NBP i czy zrobili coś więcej niż rozmowy przy ośmiorniczkach paktując nad technicznym ministrem finansów dla budżetu?W tle amber gold i wypłynięcie z budżetu 250 mld zł to chyba nie było dobrze ? Może teraz lepiej rządzą skoro budżet uszczelniony
2019-10-09 06:18:26
I czego lub Kogo... jeszcze i tam po-szukuja ?
Chyba ze do "ko-mpletu"... po-lnej Rzepy i Marchewki ??
2019-10-08 12:45:49
bj
Sypią się obietnice za nasze pieniądze - mówi p.Belka. A niby za czyje pieniądze mają sypać się obietnice? A dla kogo te obietnice, przecież nie dla kosmitów, tylko dla nas Polaków ! Czy to jest złe ? PO pewnie chciałaby tylko kasę dla siebie. Jak wam nie wstyd 8 lat braliście dla siebie.
2019-10-08 12:08:25
Do... Lewicowych pod_Wieczorkow
Nie psujcie i Nie plamcie rowniez tego Manhattanu... bo Sprzedawcy potraca do reszty swoich Klientow - ktorzy przeniosa sie na Pl. Kilinskiego i najblizszych Sklepow...!!
2019-10-08 11:46:57
Antoni
Hipokryzja co Ci posłowie i europolsowie wypowiadają. Przede wszystkim te "nasze" pieniądze wracają do nas, a później do budzetu Państwa w większości. Naprawdę oni świetnie wiedzą, że nie mają, a raczej nie mogą nic zaoferować obywatelom, to tradycyjnie już straszą PiSem. Nie chcę żeby rządzili ludzie, którzy nieaja pomysłu na Polskę i rodzina nie jest najważniejsza.
2019-10-08 10:00:36
obywatel
Nasze pieniadze sa dla nas
2019-10-08 09:17:10
Bernadetta
Jeśli gość tow.Wieczorka w Szczecinie tow.Belka umie liczyć to niech policzy do 250 000 000 000 . To będzie wiedział ile stracił budżet
2019-10-08 06:22:14
Łokitoki
Ja wiem, że się przyzwyczailiście do tego, że to są wasze pieniądze panie Belka, ale to nie są wasze pieniądze tylko nasze, obywateli pieniądze. Zawsze nimi były. Krętacze.
2019-10-08 01:24:07
roger
kto tego pustego chłopa tu zaprosił???
2019-10-07 22:45:31
ekonomiści socjalizmu
Gdzież to bywał prof tow Belka gdy z budżetu zniknęło 250 mld albo gdy były afery amber gold czy inne? Teraz przyjechał doradzać w Szczecinie w którym SLD zamknęło stocznię? Jak to tow. Miller mówił - jak SLD obieca to na wierzbie wyrosną gruszki.
2019-10-07 22:32:56
Marek Beka
My się już znamy z tym Panem. Podziękuję.
2019-10-07 21:32:38
Poniższe komentarze potwierdzają..
Więcej głosów daje socjal niż zrealizowana inwestycja. To są rządy PiS
2019-10-07 19:58:43
dziadek
PAN BELKA I PAN WIECZOREK TO FACHOWCY CHO CHO ,OJ ZNANI FACHOWCY, JEDEN inz elektryk,zapytajcie w ENNEI drugi ekonomista teoretyk
2019-10-07 19:10:22
czerwony Szczecin
Podatek belki miał być tylko na 3 lata
2019-10-07 18:37:07
Viola
No, proszę: Moczodawca Belka dał głos.
2019-10-07 18:24:28
ITD
Komunistyczni milionerzy typu belka/tw bezpieki ''belch''/,miler,cimoszko,hubner z domu cegielska/wnuczkaubeka,cOrka sbeka znanych z okrucienstwa na podparkpaciu dzieki scEtynie i skomunizowaniu czesci spoleczenstwa doja teraz kase w eurokolchozie.
2019-10-07 18:17:07
Olek
Ależ Pan mądry, Panie Belka: a niby za czyje pieniądze żyli Polacy, gdy Pan rządził? A niby za czyje pieniądze żyli by Polacy, gdyby Pan teraz doszedł do władzy? Nie musi Pan robić z siebie idioty, Panie ekonomisto.
2019-10-07 18:07:48
chester
Belka, żeby załatać dziurę budżetową wykombinował podatek od oprocentowania na lokatach bankowych. Haracz, danina za nic! Ale to Belce nie przeszkadzało. A teraz nagle martwi go los naszych portfeli. Tak, głupku! Te obietnice są finansowane z naszych portfeli, a tobie nic do tego! Wolę sfinansować 500+ niż konwencję wyborczą Czarzastego.
2019-10-07 17:39:37
Ejże ?
Ty belkuniu napominasz PiS ? A kto zarąbał 1/5 wszystkich naszych oszczędności ! ? I cca za to zbudowałeś KOMUNISTO ?
2019-10-07 17:24:23
@kot filemon
Racja !
2019-10-07 17:21:08
Klara
A co prof Belka moze powiedziec o 250 mld co nie wplynelo do kasy PL?
2019-10-07 16:48:50
Pan Witek
Zgadzam się z przedmówcami.I dodam od siebie: precz z komuną!
2019-10-07 15:43:19
Wiking46
okradał Polaków swoim podatkiem z oszczędności bankowych,a teraz mędrkuje hipokryta
2019-10-07 14:40:29
@Apel do wnuczka
Swojego wnuczka poproś o pomoc w pisaniu po polsku.
2019-10-07 14:38:28
Oddaj 400 000 000 000
.
2019-10-07 14:37:56
co za bezczelność...
Podatek Belki! Doskonale pamiętamy, kto nas skubał.
2019-10-07 14:36:41
Ryszard
Polska znormalnieje jak wzrosnie narodowa i ekonomiczna wspolnota i prawo bedzie sluzylo do budowania porzadku a nie stonowilo ochronke skrojona przez Kwasniewskiego dla niegospodarnosci i nieuczciwosci
2019-10-07 14:35:36
Boger
Panie Belka, niech Pan da już sobie spokój i się nie ośmiesza ....
2019-10-07 14:20:02
kot filemon
Jezeli inwestycje maja byc dla nas to dlaczego nie maja byc za nasze pieniadze ?
2019-10-07 14:12:35
Apel do wnuczka
Pomoz seniorom popierajacym Pis w matematyce:)
2019-10-07 14:01:46