sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > „Maraton" na pomaganie

„Maraton" na pomaganie

„Maraton" na pomaganie
Data publikacji: 2016-05-17 22:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 1539 133908

To już ostatnie dni szlachetnej akcji, której celem jest pomoc bezdomnym zwierzętom Szczecina. Jej uczestnicy zamieniają nikomu niepotrzebne papiery w bardzo potrzebne środki na ratowanie skrzywdzonych przez los i ludzi „naszych braci mniejszych". Możesz im pomóc w pomaganiu: przekazując choć paczkę makulatury do Remondisu, a na konto przedszkolaków lub uczniów z listy „Maratonu Makulaturowego".


Potrzeby bezdomnych zwierząt są ogromne. Każdy, nawet najmniejszy, gest pomocy w tej sytuacji ma wielką wagę. I bardzo konkretny wymiar, o czym przekonuje Karolina Winter ze szczecińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, które przy wsparciu Remondisu i EKO-Punktu organizuje „Maraton makulaturowy - zamieniamy papier na leki":

- Dzięki zaangażowaniu naszych „maratończyków" możemy pomagać choćby takim psom, jak Figa: małemu szkieletowi obleczonemu skórą, ważącemu przynajmniej o 5 kg mniej niż powinna. Odebraliśmy ją właścicielowi, który nie przyjmował do wiadomości faktu, że sunia jest o krok od śmierci, a nie tylko „psem o specyficznej budowie ciała" utrzymywanym - jak twierdził - od urodzenia na wegetariańskiej diecie. Wierzymy, że daliśmy Fidze szansę na nowe dobre życie - dodaje sekretarz TOZ. Bardzo chcemy dać taką szansę także innym zwierzętom.

Jeszcze tylko do piątku - 20 maja - w punkcie skupu przy ul. Janiny Smoleńskiej ps. "Jachna" (dawna ul. Bronowicka) będzie można przekazywać makulaturę na szczytny cel: na lekarstwa i zabiegi lecznicze ratujące życie dziesiątkom bezdomnych psów i kotów, także tym przetrzymywanym na działkach, zwierzętom, których właścicieli nie stać na opłacenie opieki weterynaryjnej. Żeby oparta na wolontariacie organizacja pożytku publicznego, jaką jest TOZ, mogła nadal pomagać.
Warto, aby „maratończyków" o wielkich sercach wsparli wszyscy nieobojętni na los zwierząt. Wystarczy, że do Remondisu zawiozą makulaturę i przekażą na jedno z kilkudziesięciu kont „maratończyków". To wyjątkowa szansa na dobry uczynek, z której warto - nawet trzeba - skorzytać! ©℗

(an)

Fot. TOZ

Na zdjęciu: Figa - psi szkielet odebrany właścicielowi. Chcesz pomóc m.in. takim podopiecznym Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami? Przekaż stare papiery, gazety, tekturowe opakowania na konto „Maratonu Makulaturowego - zamieniamy papier na leki" - zawieź do Remondisu lub do siedziby TOZ (ul. Ojca Beyzyma 17).

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie