Piątek, 22 września 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

„Maraton" na pomaganie

Data publikacji: 17 maja 2016 r. 22:13
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:54
„Maraton" na pomaganie
 

To już ostatnie dni szlachetnej akcji, której celem jest pomoc bezdomnym zwierzętom Szczecina. Jej uczestnicy zamieniają nikomu niepotrzebne papiery w bardzo potrzebne środki na ratowanie skrzywdzonych przez los i ludzi „naszych braci mniejszych". Możesz im pomóc w pomaganiu: przekazując choć paczkę makulatury do Remondisu, a na konto przedszkolaków lub uczniów z listy „Maratonu Makulaturowego".


Potrzeby bezdomnych zwierząt są ogromne. Każdy, nawet najmniejszy, gest pomocy w tej sytuacji ma wielką wagę. I bardzo konkretny wymiar, o czym przekonuje Karolina Winter ze szczecińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, które przy wsparciu Remondisu i EKO-Punktu organizuje „Maraton makulaturowy - zamieniamy papier na leki":

- Dzięki zaangażowaniu naszych „maratończyków" możemy pomagać choćby takim psom, jak Figa: małemu szkieletowi obleczonemu skórą, ważącemu przynajmniej o 5 kg mniej niż powinna. Odebraliśmy ją właścicielowi, który nie przyjmował do wiadomości faktu, że sunia jest o krok od śmierci, a nie tylko „psem o specyficznej budowie ciała" utrzymywanym - jak twierdził - od urodzenia na wegetariańskiej diecie. Wierzymy, że daliśmy Fidze szansę na nowe dobre życie - dodaje sekretarz TOZ. Bardzo chcemy dać taką szansę także innym zwierzętom.

Jeszcze tylko do piątku - 20 maja - w punkcie skupu przy ul. Janiny Smoleńskiej ps. "Jachna" (dawna ul. Bronowicka) będzie można przekazywać makulaturę na szczytny cel: na lekarstwa i zabiegi lecznicze ratujące życie dziesiątkom bezdomnych psów i kotów, także tym przetrzymywanym na działkach, zwierzętom, których właścicieli nie stać na opłacenie opieki weterynaryjnej. Żeby oparta na wolontariacie organizacja pożytku publicznego, jaką jest TOZ, mogła nadal pomagać.
Warto, aby „maratończyków" o wielkich sercach wsparli wszyscy nieobojętni na los zwierząt. Wystarczy, że do Remondisu zawiozą makulaturę i przekażą na jedno z kilkudziesięciu kont „maratończyków". To wyjątkowa szansa na dobry uczynek, z której warto - nawet trzeba - skorzytać! ©℗

(an)

Fot. TOZ

Na zdjęciu: Figa - psi szkielet odebrany właścicielowi. Chcesz pomóc m.in. takim podopiecznym Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami? Przekaż stare papiery, gazety, tekturowe opakowania na konto „Maratonu Makulaturowego - zamieniamy papier na leki" - zawieź do Remondisu lub do siedziby TOZ (ul. Ojca Beyzyma 17).

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA