środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Maraton na (ostrym) finiszu

Maraton na (ostrym) finiszu

Maraton na (ostrym) finiszu
Data publikacji: 2016-05-12 08:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:02
Wywietleń: 1089 133044

Wycieczki, a do tego morze nagród. Za zapał, poświęcenie i trud, dla uznania tych, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w niezwykłej przemianie nikomu niepotrzebnych papierów w jakże niezbędne leki dla bezdomnych zwierząt Szczecina. Dla najmłodszych - przedszkolaków i uczniów - co stanęli w szranki szlachetnej rywalizacji, aby ratować tych, co sami o pomoc nie zdołają prosić.

To ostatnie dni „Maratonu makulaturowego - zamieniamy papier na leki", organizowanego przez szczeciński oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, przy wsparciu firm: Remondis i EKO-Punkt. Jeszcze tylko do przyszłego piątku - do 20 maja - w punkcie skupu przy ul. Janiny Smoleńskiej ps. "Jachna" (dawna ul. Bronowicka), będzie można przekazywać makulaturę na szczytny cel: na lekarstwa i zabiegi lecznicze ratujące życie dziesiątkom bezdomnych psów i kotów, także tym przetrzymywanym na działkach, zwierzętom, których właścicieli nie stać na opłacenie opieki weterynaryjnej. Żeby oparta na wolontariacie organizacja pożytku publicznego, jaką jest TOZ, mogła nadal pomagać.

- Chociaż wiemy, że najbardziej do udziału w „Maratonie" mobilizuje chęć niesienia pomocy zwierzętom, to cieszy fakt, że nagrody rzeczowe przekażemy nie tylko zdobywcom trzech głównych miejsc - mówi Karolina Winter, koordynatorka wydarzenia.

„Maratończycy" rywalizują przede wszystkim o tytuł i puchar Przyjaciela Zwierząt (fundatorem: redakcja „Kuriera Szczecińskiego"). Najbliżej jego zdobycia są uczniowie Szkoły Podstawowej nr 51 (ul. Jodłowa). Przy wsparciu rodzin, przyjaciół i sympatyków, a nawet sąsiadów - właśnie wpisali na swe konto niemal 5,8 tony makulatury!

- To dla nas wielka satysfakcja zajmować I miejsce w tak szlachetnej akcji. Ale widzimy, że w walce o finał goni nas konkurencja. Są za nami o ledwie 65 kg, stąd... ogłaszam pełną mobilizację! Nie tylko naszych uczniów, ich rodzin i przyjaciół szkoły, ale również apeluję do naszych sąsiadów z osiedla: wesprzyjcie nas w zdobywaniu makulatury i jej zamienianiu na jakże potrzebne leki na ratowanie bezdomnych zwierząt Szczecina - wspólnym wysiłkiem zdobądźmy Puchar Przyjaciela Zwierząt! - mówi Alicja Nowak, która koordynuje przebieg „maratonowej" zbiórki w tej placówce. - Nasza szkoła jest znana z podejmowania wielu ekologicznych wyzwań, ale pomoc bezdomnym zwierzętom Szczecina ma dla nas szczególny wymiar, bo uczy wrażliwości na ich cierpienie, odpowiedzialności za ich los.©℗

 

Arleta NALEWAJKO

Więcej w czwartkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 12.05.2016 r.

Fot. TOZ

Maraton na (ostrym) finiszu Maraton na (ostrym) finiszu Maraton na (ostrym) finiszu

Komentarze

Papiery
Kiedyś były skupy makulatury, młodzież uczyła się ekologii i miała z tego skromne profity...
2016-05-12 09:50:50

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie