Poniedziałek, 04 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Manifestację przerwały zamieszki

Data publikacji: 11 października 2015 r. 15:28
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:29
Manifestację przerwały zamieszki
 
Gorąco było na Rynku Staromiejskim w sobotnie (10 bm.) późne popołudnie. Tam spod pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego dotarła 200-osobowa grupa z transparentami: "Koszalin przeciwko imigrantom" i "Stop islamizacji Polski". Gdy odpalono race, to doszło do zatrzymania sprawców wykroczenia, zamieszek i interwencji oddziałów policji.
Manifestację firmowali członkowie Brygady Zachodniopomorskiej Obozu Narodowo-Radykalnego, Była skierowana przeciwko przyjmowaniu uchodźców z Afryki.
- Sprzeciwiamy się wizji Polski jako państwa wielokulturowego i wielowyznaniowego - powiedział Tomasz Dorosz, jeden z organizatorów demonstracji. Dodał, że uczestnicy nie protestowali wobec przyjęciu repatriantów ze Wschodu.
Gdy śpiewano hymn narodowy, to odpalona została raca. Wtedy z tłumu na placu nieumundurowi policjanci usiłowali wyprowadzić sprawcę zakłócenia porządku. Powstały zamieszki. Interweniowali policjanci w pełnym rynsztunku.
Dziś uczestnicy manifestacji zaprosili dziennikarzy na Rynek Staromiejski, bo uważają, że zamieszki to skutek prowokacji ze strony służb porządkowych.
Tekst i fot. (m)
Więcej w poniedziałkowym „Kurierze Szczecińskim”  i e-wydaniu z 12 października 2015 r.
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Patrzac dzisiaj z GORY... na Polnocna Afryke,
2015-10-12 09:39:38
A wiec w tej materi...tj. dla przyszlego wiekszego bezpieczenstwa CALEJ EUROPY ( ! ) to tak wszystkie Kraje Zachodnie jak i NATO - powinny Rosjanom tam POMOC ! !
Czas pokaze...?
2015-10-11 20:32:48
Jeszcze bedziemy dziekowac V. Putinowi i Rosji ze juz dzisiaj za wczasu robia co moga... by na przyszlosc Europa nie zostala calkowicie zalana IS-lamem ! !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA