wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Manifestację przerwały zamieszki

Manifestację przerwały zamieszki

Manifestację przerwały zamieszki
Data publikacji: 2015-10-11 15:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1489 27609
Gorąco było na Rynku Staromiejskim w sobotnie (10 bm.) późne popołudnie. Tam spod pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego dotarła 200-osobowa grupa z transparentami: "Koszalin przeciwko imigrantom" i "Stop islamizacji Polski". Gdy odpalono race, to doszło do zatrzymania sprawców wykroczenia, zamieszek i interwencji oddziałów policji.
Manifestację firmowali członkowie Brygady Zachodniopomorskiej Obozu Narodowo-Radykalnego, Była skierowana przeciwko przyjmowaniu uchodźców z Afryki.
- Sprzeciwiamy się wizji Polski jako państwa wielokulturowego i wielowyznaniowego - powiedział Tomasz Dorosz, jeden z organizatorów demonstracji. Dodał, że uczestnicy nie protestowali wobec przyjęciu repatriantów ze Wschodu.
Gdy śpiewano hymn narodowy, to odpalona została raca. Wtedy z tłumu na placu nieumundurowi policjanci usiłowali wyprowadzić sprawcę zakłócenia porządku. Powstały zamieszki. Interweniowali policjanci w pełnym rynsztunku.
Dziś uczestnicy manifestacji zaprosili dziennikarzy na Rynek Staromiejski, bo uważają, że zamieszki to skutek prowokacji ze strony służb porządkowych.
Tekst i fot. (m)
Więcej w poniedziałkowym „Kurierze Szczecińskim”  i e-wydaniu z 12 października 2015 r.

Komentarze

Patrzac dzisiaj z GORY... na Polnocna Afryke,
A wiec w tej materi...tj. dla przyszlego wiekszego bezpieczenstwa CALEJ EUROPY ( ! ) to tak wszystkie Kraje Zachodnie jak i NATO - powinny Rosjanom tam POMOC ! !
2015-10-12 09:39:38
Czas pokaze...?
Jeszcze bedziemy dziekowac V. Putinowi i Rosji ze juz dzisiaj za wczasu robia co moga... by na przyszlosc Europa nie zostala calkowicie zalana IS-lamem ! !
2015-10-11 20:32:48

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie