poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Mieszkańcy tracą cierpliwość

Mieszkańcy tracą cierpliwość

Mieszkańcy tracą cierpliwość
Data publikacji: 2016-04-12 07:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:59
Wywietleń: 1102 127820

Mieszkańcy bloków przy ulicy Żytniej w Koszalinie mówią, że prezydent miasta nazywa ich miejsce do życia „osiedlem samozwańczym" i zbywa obietnicami. Od lat bezskutecznie czekają na remont swojej ulicy, która biegnie od przygotowywanej do remontu ul. Połczyńskiej.

Pierwsze domy w tej części Koszalina powstały na początku tego stulecia. Dziś w dziewięciu budynkach mieszka około dwóch tysięcy ludzi. Dwa kolejne bloki są stawiane. Niedaleko znajduje się 20 domków jednorodzinnych. W przyszłości będzie to osiedle większe niż pobliskie os. Wenedów. Kłopot jest z drogą. Stanowi ją wyboista i nieutwardzona powierzchnia, co przeszkadza zmotoryzowanym, a także brak wydzielonego pobocza dla pieszych. Sytuacja dramatycznie się pogarsza podczas opadów deszczu lub śniegu.

- Od 15 lat prosimy władze, żeby zbudowały nam ulicę Żytnią - grzmiała Agnieszka Hrywna, która mieszka w tej części miasta. - Codziennie, gdy tędy przejeżdżamy, to się zastanawiamy, czy ochlapać matki z dziećmi w wózkach czy wpaść w dziurę i uszkodzić sobie auto. Podczas zeszłej prezydentury pan Jedliński obiecał nam budowę drogi, a teraz się od nas odwraca.

Poszły prośby i wnioski do ratusza, ruszyła akcja na portalach społecznościowych. Skończyło się znów na obietnicy, bo ogłoszony w marcu br. przetarg na wykonanie dokumentacji budowy ulicy Żytniej w tym miesiącu anulowano. Kompleksowego jej remontu więc rychło nie będzie. Pozostaje w planach - jak twierdzą urzędnicy. ©℗

Więcej we wtorkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 12 kwietnia 2016

Tekst i fot. (m)

Na zdj.: - Nie da się słuchać co roku tych samych obietnic ze strony władz - mówiła Agnieszka Hrywna, mieszkanka bloków przy ul. Żytniej. Do 15 kwietnia trwa zbiórka podpisów pod petycją do prezydenta Koszalina.

Komentarze

K-lin
Lepszy Koszalin dla wszystkich kojarzy się trochę z "oby żyło się lepiej...wszystkim" ;)
2016-04-12 10:09:46

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie