Czwartek, 25 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Manifest kobiet... więcej piękna [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 11 grudnia 2016 r. 15:08
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:22
Manifest kobiet... więcej piękna
 
- Nie ma piękna, jeśli tkwi w nim krzywda człowieka - tymi słowami zakończył się w niedzielę "Manifest kobiet... więcej piękna", który się odbył w niedzielne południe na pl. Solidarności w Szczecinie. Wzięło w nim udział około stu osób.

Zaczęło się niefortunnie. O godz. 12 na pl. „Solidarności" trwały bowiem dwie różne imprezy, które swój finał miały pod pomnikiem Anioła Wolności. Kiedy więc kobiety rozpoczynały swój Manifest kilka kroków dalej odbywało się uroczyste zakończenie dwudniowego biwaku Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. Ale nie przeszkadzali sobie. Tym bardziej, że organizatorki wiecu kobiet rozpoczęły od odczytania regulaminu.

- Zabrania się używania środków pirotechnicznych. Nie wolno wnosić banerów i transparentów z hasłami o treści politycznej. Należy się zachowywać kulturalnie i nie mówić niczego, co mogłoby obrazić drugą osobę.

Dla potwierdzenia tych słów, pomagający organizatorkom mężczyźni rozdawali uczestniczkom Manifestu kwiaty będące symbolem radości i miłości. A na transparentach można było przeczytać: „Więcej piękna", „Więcej wrażliwości", „Mniej agresji".

- Przyszłam tu, by poczuć solidarność z kobietami, które mają swoje zdanie - przyznała Marta, młoda, ubrana na czarno kobieta z różą w ręku. - Jestem za obroną życia. Nawet tego poczętego w wyniku gwałtu. Uważam, że prawo do niego ma również dziecko chore.

Manifestu kobiet... więcej piękna nie zorganizowała żadna partia polityczna.

- Mówimy w swoim imieniu - zapewnia Anna Piotrowska, jedna z organizatorek. - W imieniu tej części kobiet, które nie pójdą na Czarny protest ze względu na jego agresywną, wulgarną formę. Ale nie tylko. Nie podpisujemy się pod hasłami tam ferowanymi. Uważamy, że aborcja jest zła. Pozostawia ślad w kobiecie taki sam, jak gwałt. I dlatego nie zgadzamy się ze stwierdzeniem, że usunięcie ciąży jest najlepszym wyjściem z każdej sytuacji.

Manifest nie trwał długo. Deszcz i dotkliwe zimno zmusiły kobiety do szybszego zakończenia wiecu - złożeniem kwiatów pod pomnikiem Anioła Wolności.

Leszek WÓJCIK

Fot.: Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Łukasz
2016-12-12 14:42:44
Czepianie się anonimowo fizjonomii, skądinąd pięknych kobiet jest raczej dość groteskowe. Gdyby kogoś interesowało więcej nt. odbytego zgromadzenia, a w szczególności groteskowego i być może nawet niezauważonego działania Policji, to zapraszam tutaj: http://bynajmniejnieoprawie.blogspot.com/2016/12/znowuz-zgromadzenie-tym-razem-w-praktyce.html
Jakób
2016-12-12 13:05:41
@ Czaruś - uległe i podległe to są wielbicielki Prezesa herbu Kot. To jest dopiero żałosne.
DUZE BRAWA - dla wszystkich na Wiecu...
2016-12-12 12:44:32
Do komentarza: brawo... chyba miales na mysli zdjecie nr 4 ? A co powiesz o dziewczynach na zdjeciu 3-cim - jak i pozostalych zdjeciach ? A po 2-gi nawet te "starsze" Panie, byly kilka lat temu duzo... duzo piekniejsze !!
Moim zdaniem...
2016-12-12 12:35:27
Wiecej uswiadamiania seksualnego nie tylko przez Religie... juz w Szkolach ! Natomiast zgwalcone tak dziewczyny jak i kobiety powinny wpierw - OBOWIAZKOWO - zrobic zawiadomienie o gwalcie na Policje czy do Prokuratury i po bardzo szybcim "zbadaniu" sprawy i rozmowie z wykwalifikowanym w tej materi Psychologiem... powinny miec Prawo do ewentualnego usuniecia tej... NIE PO-ZADANEJ i NIE CHCIANEJ CIAZY !!
Czaruś
2016-12-12 11:17:21
Żałosny pokaz uległych i podległych. Smutek. Nostalgia. Brakuje tylko pingwinów.
brawo
2016-12-12 07:33:24
Skąd się w ogóle biorą takie cudowne kobiety. Dlaczego nie można spotkać takich na swojej życiowej drodze, tylko można je zobaczyć na filmach lub właśnie w gazecie. P.S. Pani w niebieskiej kurtce, ze skórzanym plecakiem z różą, (fot.5) jest niesamowita - ma ktoś namiar lub ją zna ;> ?
jerzy
2016-12-11 18:22:13
Brawo śliczne kobiety, tak trzymać. Wyraźnie te panie różnią się na plus od tych rozkrzyczanych, wulgarnych z czarnego protestu. Są piękne, uśmiechnięte, czyste duchowo, kobiece.
@blee
2016-12-11 17:49:53
Wolisz wykrzywione, wulgarne kobiety? Te panie są piękne, bo są uśmiechnięte i dobre.
blee
2016-12-11 16:03:15
Należy całkowicie poprzeć to hasło - "więcej piękna", bo panie na tych zdjęciach prezentują przeciwną stronę tego hasła. Brawo za samokrytycyzm. Szacunek im za tak surową samoocenę.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA