niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Parasolki: czarny protest w Szczecinie

Parasolki: czarny protest w Szczecinie

Parasolki: czarny protest w Szczecinie
Data publikacji: 2016-10-21 09:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:18
Wywietleń: 4631 162836

Protest w czerni. O prawa kobiet. W niedzielę i w samo południe. Na szczególnym dla Szczecina placu - Solidarności. Z hasłami: „NIE dla pogardy i przemocy wobec kobiet. NIE dla ingerencji Kościoła w politykę. NIE dla polityki w edukacji".

Parlament odrzucił procedowanie projektu wprowadzającego całkowity zakaz aborcji: nawet w przypadku zagrożenia życia kobiety, płód jest śmiertelnie chory, gdy dziecko zostało poczęte w skutek gwałtu. Jednak do Sejmu znów wpłynęła kolejna petycja w tej sprawie, a PiS zapowiedział przygotowanie nowej ustawy, będącej kompromisem z fundamentalizmem religijnym. Teraz oprócz zakazu aborcji i edukacji seksualnej, pojawia się też żądanie zakazania antykoncepcji hormonalnej.

Dlatego…

- Walka o nasze prawo do samodzielnych decyzji nadal trwa. Jeżeli nie chcemy, żeby o naszym życiu decydował prokurator, policjant, sąd, partia, ksiądz czy religijni fundamentaliści, to musimy nadal być razem. Musimy pokazać, że nie składamy parasolek i w każdej chwili gotowe jesteśmy do wyjścia na ulice, zorganizowania strajków i protestów - przekonuje Kongres Kobiet, zachęcając do udziału w niedzielnym Czarnym Proteście w Szczecinie.

Protest czarnych parasolek: niedziela (23 bm.), pl. Solidarności - rozpocznie się o godz. 12. ©℗

(an)

Parasolki: czarny protest w Szczecinie Parasolki: czarny protest w Szczecinie Parasolki: czarny protest w Szczecinie

Komentarze

nie-Normalna
:) dziękuję za słuszną uwagę w kwestii ortografii. Komentarz. Już się poprawiam - i już znormalniałam? Chyba jednak ortografia nie ma wpływu na poglądy, a tym bardziej na "normalność". Szkoda, że uwaga o jednym niepoprawnym "ż" urosła do takiego hejtu. To właśnie jest w tym kraju kuriozalne - nie ważne, o czym się pisze, ale każdy pretekst jest dobry, żeby dowalić. Na plac Solidarności dziś idę - w imię obrony wolności wyznania, wolności słowa i wolności poglądów. I to jest ważne. Dzięki temu, że jeszcze - póki co - można mieć swoje poglądy i można o tym mówić, wszyscy mogą tu pisać co chcą. Jeśli pozwolimy na ograniczenie tych swobód, to niedługo internet nawet będzie cenzurowany. I nie jest ważne, czy będą same kobiety/dziewczyny (poprzednio było bardzo dużo facetów, ale zdjęcia wybierane do prasy ich nie pokazywały), nie ważne, czy będą same piękne kobiety czy same brzydkie (jak to kogoś strasznie zmartwiło i jakby to miało znaczenie). Nie idziemy tam się lansować. Są ważniejsze sprawy.
2016-10-23 02:47:50
@do nie-Normalnej
Normalność nie jest pochodną znajomości ortografii. Widać to jak na dłoni po twoim komentarzu.
2016-10-22 18:12:15
do nie-Normalnej
Zajrzyj do słownika, sprawdź, jak się pisze słowo komentarz i trochę znormalniejesz. Powodzenia!
2016-10-22 17:57:38
nie-Normalna
komentaż pani "normalnej" zaiste niezwykły - co tam w tekście wulgarnego i bezwstydnego było??? Że: "Walka o nasze prawo do samodzielnych decyzji nadal trwa. Jeżeli nie chcemy, żeby o naszym życiu decydował prokurator, policjant, sąd, partia, ksiądz czy religijni fundamentaliści, to musimy nadal być razem." - to niby bezwstydne? A może na zdjęciach - słowa "cipka" i "macica" - to bezwstydne? A może "PIS-off" to wulgarne? Ja wiem, że muszę tam być. NIE CHCĘ SIĘ KTÓREGOŚ RANKA OBUDZIĆ W KRAJU, W KTÓRYM JAKAKOLWIEK KOBIETA BĘDZIE MUSIAŁA URODZIĆ MARTWE ALBO UMIERAJĄCE DZIECKO LUB DZIECKO Z GWAŁTU. Chcę wolności wyznania, wolności poglądów i wolności słowa. O to walczyła Solidarność. I dlatego będę na placu Solidarności. A jeżeli dla kogoś jest to wulgarne i bezwstydne to jest na pewno nienormalny.
2016-10-22 17:28:00
Kongresowa Baba
A ten młodzieniec co wyzywa swoje koleżanki, no i własną matkę z hasłem: "Macice przeklęte" chyba jest tranwestytą/tką?
2016-10-22 16:08:03
Ktoś wie?
Dlaczego feministki są takie brzydkie?
2016-10-22 15:54:40
chichot
A ta pani z transparentem "Cipka" stanie się pośmiewiskiem.
2016-10-22 15:41:08
****
Kropka znowu hejtujesz ?
2016-10-22 15:15:43
Już się nie dziwię Biedroniowi.
.
2016-10-22 14:46:31
normalna
Wulgarne i bezwstydne !
2016-10-22 11:51:07
dr House
anonimka robisz za kobietę :-). Jesteś chora na tzw. Zespół depersonalizacji–derealizacji. Zaburzenia nerwicowe i reakcje nerwicowe, np. nie wiesz do kogo należy twoja ręka, noga, przyrodzenie...itd. Zdarza się, że ręka "cierpnie" wskutek zbyt długiego uciskania (leżenia) i wydaje się jakby obca. Ty masz trudności z określeniem do kogo należą twoje narządy rozrodcze. To silna nerwica i trzeba ją leczyć - nie na ulicy, a w gabinecie psychiatry.
2016-10-22 11:24:24
@Kobieta (chociaż mam co do tego wątpliwości)
Nie masz z nimi nic wspólnego boś prymitywna, zakompleksiona i zacofana purytanka.
2016-10-22 10:49:42
@bezwstydnik sromotnikowy
Cieszy się tatuś, że ma taką córeczkę, która ma odwagę wykrzyczeć, że macica jest jej, a nie bandy katabasów.
2016-10-22 10:44:09
bezwstydnik sromotnikowy
Wstydu nie mają. Wyuzdane hasła, rozkraczone, pełne obleśnych napisów. Wychodzą na ulicę, a potem chcą żeby je szanowano. Cieszy się tatuś, że ma taką córeczkę, która wrzeszczy: macica jest moja.
2016-10-22 10:16:33
będzie huczek
Mauzoleum Wam kredą zarysują i zadeptają.
2016-10-22 00:59:37
Ohydne, odrażające. Samice Yeti.
..
2016-10-21 20:24:27
zapraszam
Drodzy Panowie, drogie Panie. Jeśli chcecie zobaczyć piękne, wykształcone, pracujące i samodzielnie myślące kobiety zapraszam Was w niedzielę. Skoro nie ma Was z nami, nie mówcie kto na protest przychodzi, ponieważ sami dajecie sobą manipulować wręcz w książkowy sposób. A jeśli chodzi o kwestie o co chodzi w proteście, są odpowiednie grupy na różnych portalach, blogach oraz stronach. Wystarczy poszukać. Życzę Wam udanego dnia, bez dławiącej Was żółci.
2016-10-21 17:41:58
niuniek
Witaj w klubie :-) Ty już po terapii?
2016-10-21 16:56:28
Kobieta
Niech te maszkary występują w swoim, maszkar, imieniu. Nie mam z nimi nic wspólnego. Głoszą głupie, pełne pogardy hasełka. Niedouczone to i jazgotliwe. Wstyd! Kiedyś Kurier reklamował się jako gazeta dla rodziny, a teraz robi się organem marginesu społecznego. Szkoda.
2016-10-21 16:14:13
Mimi
Uuuu, widać że do komentowania zbiegły się tłumy panów z kompleksem małej fujarki, idę po popcorn ;-)
2016-10-21 14:49:53
Antyklerykał
@Jakub. Chłopie, mówią ci coś pojęcia: pluralizm, wolność wypowiedzi, rozdział kościoła od państwa, demokracja? To „Kurier" nie zaś organ prasowy jedynej słusznej partii. Podziękuj raczej, że dziennikarze tej świetnej gazety starają się rozszerzyć twoje ciasne - jak widzę - horyzonty. No, chyba że wolisz spijać z ust ojca dyrektora... Jeśli tak, to się przełącz! PiS da!
2016-10-21 14:19:20
kobieta pracująca
Same nie wiedzą, czego chcą. Jakby pracowały na utrzymanie siebie i rodziny to w głowie nie byłoby łażenie i wrzaski na ulicy.
2016-10-21 13:11:54
Jakub
Przepraszam, a czy ten tekst jest oficjalnym stanowiskiem redakcji Kuriera Szczecińskiego? Bo nie jest przykładem ani rzetelności, ani obiektywizmu i ciężko nazwać to dziennikarstwem. Redakcja chyba poszła krok za daleko...
2016-10-21 11:58:36
rob
alez szmatlawe i seksistowskie komentarze pislamistow.Ile wam za to placa??
2016-10-21 11:39:31
kabaret
Projekt zaostrzenia przepisów odnośnie aborcji został odrzucony to przeciwko czemu te kobiety będą protestować?? Może te kobiety zaprotestują przeciwko Kijowskiemu który nie płaci alimentów na swoje dzieci???
2016-10-21 11:31:34
PIS jest partią bandycką
i trzeba się ich pozbyć za wszelką cenę
2016-10-21 11:14:56
wawwww
Powyższe wpisy widać od kogo-oj, marionetki pisowskie, zero własnego myślenia,ale cóż, prezes wyprał mózgi - pewnie łatwiej się tak żyje ...
2016-10-21 11:14:45
samodzielnie myśląca
Strajkują przeciwko pogardzie wobec kobiet, której w Polsce nie ma. Wprost przeciwnie, jest rozpasanie feministek. O przemocy też nie może być mowy. Jeżeli któraś zna takie przypadki - to niech zgłosi do prokuratury. Bezwstydnie kłamią i wychodzą na ulicę.
2016-10-21 10:09:05
baba Jaga
Protest dla samego protestu w zasadzie o nic. Ale przyszedł rozkaz, że protest ma być - więc będzie. Trzeba sprawiać wrażenie, że Polacy ciągle buntują się przeciwko PiS-owi. A o co, to nie ważne.
2016-10-21 10:03:07
Olek
Kucharki do kuchni, ulicznice na ulicę!
2016-10-21 09:59:00
Bartek
Zlodzieje steruja tymi wszystkim kodowcami, kobietami. Szkoda, ze te kobiety nie protestuja zeby Kijewski zaczal placic alimenty. Zenua
2016-10-21 09:55:52
OBSERWATOR
żadnej ładnej dziewczyny nie widziałem na tych zdjęciach.to smutne. to żałosne.to boli.
2016-10-21 09:35:47
Panie
Szkoda, że ktoś tak przedmiotowo traktuje kobiety i wykorzystuje je do własnych celów politycznych. Owszem, płeć piękna ma to do siebie, że daje sobą łatwo sterować, ale dlaczego ktoś nie kryje się z tym i używa pań do osiągnięcia swoich celów?
2016-10-21 09:32:15