Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Setki żołnierzy na poligonie

Data publikacji: 08 lutego 2016 r. 22:21
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:43
Setki żołnierzy na poligonie
Ćwiczenie kolejnego pododdziału Błękitnej Brygady rozpoczęło się w poniedziałek na dworcu w Stobnie Szczecińskim od załadunku transporterów opancerzonych Rosomak. Fot. Robert Stachnik  

Kolejny pododdział szczecińskiej Błękitnej Brygady wyruszył w poniedziałek na szkolenie na poligonie w Drawsku Pomorskim. Pierwszym krokiem był załadunek sprzętu wojskowego na transport kolejowy w Stobnie Szczecińskim.

Ćwiczenia pododdziałów Błękitnej Brygady na poligonie drawskim trwają od 8 stycznia. W pierwszej kolejności zimową szkołę ognia zrealizowali żołnierze 3 batalionu ze Stargardu i dywizjonu artylerii samobieżnej z Choszczna, którzy w sobotę powrócili do macierzystych garnizonów. Oprócz wspólnych zajęć z pododdziałami amerykańskimi, wojskowi odbywali własne przedsięwzięcia szkoleniowe. Były to m.in. strzelania sytuacyjne, próby odbicia zakładników.

Następnym pododdziałem, który rozpoczął właśnie szkolenie w Drawsku jest 1 batalion Legionów ze Szczecina i 14 batalion Ułanów Jazłowieckich ze Stargardu. Zaczęło się ono w poniedziałek od załadunku kilkudziesięciu transporterów Rosomak na dworcu kolejowy w Stobnie Szczecińskim.

Ćwiczenia potrwają do końca lutego. W tym czasie żołnierze wykonają strzelania bojowe oraz treningi z ogniem kompanii w obronie lub natarciu. Dodatkowo żołnierze uczestniczyć będą w szkoleniu z Amerykanami. W trzeciej dekadzie lutego na poligonie drawskim odbędzie się ćwiczenie dowódczo-sztabowe 12 Brygady Zmechanizowanej pod kryptonimem „Patria-15”. Łącznie trwających od stycznia zajęciach weźmie udział około dwóch tysięcy żołnierzy z pododdziałów Błękitnej Brygady. ©℗

(szymw)

Na zdjęciu: Ćwiczenie kolejnego pododdziału Błękitnej Brygady rozpoczęło się w poniedziałek na dworcu w Stobnie Szczecińskim od załadunku transporterów opancerzonych Rosomak.

Fot. Robert Stachnik

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA