Środa, 04 października 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Malczewskiego kolejna próba

Data publikacji: 10 września 2016 r. 10:58
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:14
Malczewskiego kolejna próba
Wizualizacja: URBAarchitects  

Kolejna próba krakowskiego dewelopera wybudowania w centrum Szczecina nowego biurowca. Między wieżowcami przy ul. Malczewskiego, na zapleczu CH „Galaxy" ma stanąć czternastopiętrowy biurowiec. Za projekt odpowiada tym razem młode biuro architektoniczne z Krakowa - URBAarchitects.

Spółka Szarotki Development z Krakowa działką przy Malczewskiego (między blokami, a parkingowcem „Galaxy" dysponuje od prawie 10 lat. Mimo zapowiedzi firmy nie udało się w 2008 roku, ani później, rozpocząć zabudowy tego terenu. Po ambitnych planach pozostała tylko dziura w ziemi, którą mieszkańcy sąsiednich budynków wykorzystywali jako śmietnik. Inwestor więc w końcu teren wyrównał. Przedsięwzięcie napotkało opór przede wszystkim ze w względu na gabaryty - budowa 30 kondygnacyjnego wówczas obiektu została oprotestowana i zatrzymana. Sytuację próbował uratować jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich architektów - prof. Stefan Kuryłowicz. Ale i jego projekt (znacznie zmieniający bryłę budynku) nie został zrealizowany.

Najnowsza propozycja to efekt pracy działającej od roku w Krakowie pracowni URBAarchitects. Zamiast 30-kondygnacji jest 14 nadziemnych i 3 podziemne przeznaczone na parking. Zamiast funkcji mieszkalnej, czy mieszanej, tylko biurowa. W sumie prawie 20 tys. metrów kwadratowych powierzchni zamkniętej w 3 sklejonych ze sobą prostopadłościanach.

(ArR)

Wizualizacja: URBAarchitects

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

j.
2016-09-10 23:06:16
Wszystko, co przyćmi te ohydne bloki jest dobre. Poprzedni projekt był jednak duuuużo ciekawszy. Ten tutaj wygląda słabo. Zwyczajny klocek, zero polotu, a o aspekcie estetycznym ciężko tu mówić...
skajper
2016-09-10 19:36:56
zgr-edo, a gdzie ma byc umieszczony w lesie ? czlowieku ogarnij sie ,pojedz do Warszawy,Nowego Jorku,Berlina itd. dla nikogo nie zabraknie miejsca, pozatym nie kazdu musi wszedzie samochodem jechac w tym po bułki, samochod jest przydatny glownie na dluzszych dystansach,chcesz zieleni i lasu to sie tam przeprowadz, o tzw.city nie slyszales pewnie nigdy
zgr-edo
2016-09-10 15:11:06
tylko dlaczego ten biurowiec musi być umiejscowiony w centrum miasta ? Pracownicy może pomieszczą się w podziemnych parkingach, ale miejsca zabraknie dla petentów i pracowników obsługi budynku, którzy będą stawiali auta w okolicy. Do niedawna Szczecin był pięknym zielonym miastem, ale hieny deweloperskie już się zaczaiły , żeby zrobić z miasta betonowy bunkier ,tak jak jest w Krakowie. Pierwszą oznaką przyjęcia łapówki przez decyzyjnych urzędników, będzie wycinka drzew przez firmy widmo, tak jak robią to Krakowie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA