poniedziałek, 16 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Maja majem

Maja majem

Maja majem
Data publikacji: 2016-05-14 15:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 821 133024

Jest drobna niczym pchełka. I energiczna jak żywe srebro. Maleńka psina o klapniętych uszach i białym krawacie. Tego maja za kratami schroniska czeka na swojego człowieka: ona - Maja.

Nie wiadomo kiedy straciła dom. Ani też jak długo błąkała się po zaułkach śródmieścia. Dość, by jej widok wreszcie wzruszył kogoś, kto nie mógł przejść obojętnie obok zagubionej, wystraszonej, wygłodniałej i osamotnionej psiny.

- Do schroniska została dowieziona w połowie kwietnia, przez pogotowie interwencyjne z ul. Łokietka - mówią pracownicy placówki. - Jest maści czarnej podpalanej, z charakterystycznymi białymi rękawiczkami i takim też krawatem. Zwraca na siebie uwagę nie tylko niespożytą energią, ale również krótkim ogonkiem. To urocza psina, dla której nowy pełen miłości dom jest potrzebny od zaraz.

Maja (354/16) stara się podbić serca schroniskowych gości. Ze wszystkich sił - szczekaniem - zapraszając ku wybiegowi nr 1, na którym spędza najwięcej czasu. Niestety, do tej pory nie miała szczęścia.

- Maja ma nie więcej niż 4 lata. Pełna energii, więc potrzebuje dużo ruchu: spacerów, biegania za piłką. Inaczej szybko się nudzi. W grupie psów jest kontaktowa, swobodnie się ze wszystkimi dogaduje, choć nawet w małej grupie bardzo chce się wyróżnić: hasa, szczeka, podskakuje, domaga pieszczot i zabiega o przysmaki - opowiadają o Mai w schronisku.

Kto chciałby słodką Maję (354/16) przygarnąć, przed nią otworzyć dom i serce, jest proszony o kontakt: szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91-487-02-81.

* * *
Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Robert STACHNIK

Maja majem Maja majem Maja majem Maja majem

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie