piątek, 29 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Magdalena Kochan senatorem z okręgu nr 98

Magdalena Kochan senatorem z okręgu nr 98 (akt. 1)

Magdalena Kochan senatorem z okręgu nr 98
Data publikacji: 2019-10-14 08:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-14 16:46
Wywietleń: 2153 422075

Magdalena Kochan z Koalicji Obywatelskiej została senatorem z okręgu nr 98 obejmującego powiaty m.ni. goleniowski i stargardzki - wynika z informacji PKW ze 100 proc. obwodowych komisji wyborczych.

Na Magdalenę Kochan z PO swój głos oddało 135 041 wyborców, co stanowi poparcie na poziomie 58,29 proc. – wynika z informacji zamieszczonych w poniedziałek na stronach internetowych PKW. Jej kontrkandydat Edward Kosmal z PiS zdobył 96 628 głosów. Swój głos oddało na niego 41,71 proc. wyborców.

Frekwencja na Pomorzu Zachodnim wyniosła 57,87 proc.

Dane pochodzą ze wszystkich 412 obwodowych komisji wyborczych w senackim okręgu nr 98, obejmującym powiaty goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, myśliborski, pyrzycki, stargardzki, łobeski i Świnoujście.

Magdalena Kochan była posłanką od 2005 r. Zasiadała m.in. w sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny.

Jej konkurent w walce o miejsce w Senacie Edward Kosmal to jeden ze znanych przywódców strajku rolników.

Cztery lata temu do Senatu z okręgu nr. 98 mandat zdobył Grzegorz Napieralski, startujący z PO. Wygrał wtedy z Kosmalem różnicą 701 głosów.

(pap)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

@Do piszących o Kosmalu
Nigdy nie zapomnę blokowania miasta przez tego patola. Miejsce buraka jest na polu ....
2019-10-14 16:33:28
Do piszących o Kosmalu
Na Magdalenę Kochan zagłosował elektorat KO, Lewicy i PSL. Sprawdźcie dane PKW geniusze klawiatury, a następnie wylewajcie pomyje na kontrkandydatów. Zaplute jadem monitory nie pozwalają wam jasno oceniać sytuacji.
2019-10-14 16:24:13
trohan
No i poniżej komentarze nudzących się internetowych przygłupów.
2019-10-14 11:53:51
brr
Nie pokazujcie takich zbliżeń, bo wyborcy szoku dostaną, gdy na plakacie widzieli 18-latkę ;/
2019-10-14 10:23:36
Jesli to prawda ?
To na razie wyglada na to: ze PO-st/KO-munistyczni "Spadochroniarze"... w pewnej czesci Zachodnio-pomorskiego - jeszcze sie nie PO-ddaja ??
2019-10-14 10:15:00
@xxx
No właśnie -dlaczego ten kandydat ?Co do DRUGIEGO N. - OBY !
2019-10-14 09:54:47
mad-max
Własnie PiS zrobił wszystko by przegrać wyciągają tego Edka jak królika za uszy podobnie jak Rogowskiego . Dlaczego władze PiS-u stawiają na miernoty !!!!!!
2019-10-14 09:18:51
xxx
Nie wiem dlaczego PiS wystawilo tego Edwarda jakby specjalnie chcieli aby przegrać ten mandat. A była szansa aby Magdzie wysłać na emeryturę. Ale może Napieralski nie będzie posłem.
2019-10-14 08:53:07
.
PZPR może być dumny ze swoich dzieci.
2019-10-14 08:50:18