piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Los jak Bumerang

Los jak Bumerang

Los jak Bumerang
Data publikacji: 2016-06-26 07:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:07
Wywietleń: 2189 140551

Błąkał się po Dziewokliczu. Szukający towarzystwa ludzi pełen energii psiak. Gdy kąpielisko opustoszało, stało się jasne, że Bumerangowi zgubił się człowiek. Dopiero w szczecińskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt okazało się, że... nie po raz pierwszy.

Mieszaniec w typie owczarka niemieckiego: czarny, podpalany. Tyle że o sylwetce bardziej sportowej niż jego rasowy odpowiednik.

- Został do nas dowieziony 13 maja br. przez pogotowie interwencyjne. Jako bezpański, znaleziony. Był przestraszony, zagubiony, ale wyglądał świetnie: pełen energii, lgnący do ludzi, towarzyski także wobec innych zwierząt - wspominają pracownicy schroniska. - Nie przejawiał jakichkolwiek oznak bezdomności, zaniedbania. Sprawdziliśmy i rzeczywiście był oznakowany przy pomocy mikroczipa. Tyle że z elektronicznych danych nie wynikało nazwisko jego dotychczasowego opiekuna lecz... warszawskiego schroniska na Paluchu.

Tak to Bumerang (457/16), w swym ledwie pięcioletnim żywocie, po raz drugi przeżył dramat odrzucenia: stracił dom i zawiódł go człowiek.

- Bumerang ma żywiołowy temperament. Jest niczym wulkan energii. Nie widać, aby trudna przeszłość jakiekolwiek piętno na jego charakterze. To wciąż otwarty wobec człowieka i radosny psiak, który zasługuje na lepszy los i odpowiedzialnych ludzi - komentują pracownicy schroniska. - Poza tym ma zadatki na świetnego kompana. Jednak nie jest psem dla każdego. Wymaga bowiem mnóstwa ruchu: musi sobie pobrykać i wybiegać się na spacerze.

Byłby idealnym członkiem wielopokoleniowego stada lub rodziny aktywnie spędzającej wolny czas. Czeka na taką za kratami schroniska. Z niecierpliwością. Nieustannie nawołując ku swemu boksowi każdego, kto znajdzie się w jego pobliżu. Kto chciałby Bumeranga (457/16) przygarnąć, czyli przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt: szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91-487-02-81.
* * *
Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. ZUK/Schronisko

Los jak Bumerang Los jak Bumerang Los jak Bumerang

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie