piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Pana Miodka gorzki miód

Pana Miodka gorzki miód

Pana Miodka gorzki miód
Data publikacji: 2016-06-23 16:29
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-20 10:52
Wywietleń: 2044 140465

Został znaleziony na ul. Miodowej. Przywieziony do schroniska przez samochód interwencyjny. Tyle oficjalna wersja nt. Miodka drogi ku szansie na lepszy los. Bo według nieoficjalnej: „To psiak po traumatycznych przejściach. Był traktowany wyjątkowo podłe i okrutnie: bity, kopany, przywiązywany w kolczatce do kaloryfera, a podczas libacji alkoholowych strzelano mu w głowę z pistoletów hukowych".

To obraz przeszłości psa, przedstawiana przez wolontariuszki - Monikę i Henię - które zaopiekowały się nim, gdy 13 listopada ub. roku trafił do schroniska.

- Przy przyjęciu był niezwykle zaniedbany i wystraszony, ale - jak widać - wrócił do formy. Jest żywiołowym i przyjaznym psem z charakterem. Ma coś z jamnika i teriera. Marzy o wygodnym fotelu, ale i o częstych spacerach - mówią o Miodku (1097/15) w schronisku.

Natomiast jego opiekunki tak go opisują:

- Na początku wykazywał agresję lękową. Wymagał pracy naprawdę u podstaw i pełnej socjalizacji. Nie tolerował dotyku. Potrzebował czasu, ale teraz... to już nie ten sam pies. Na smyczy radzi sobie dobrze. Puszczony luzem pilnuje się opiekuna i bardzo ładnie aportuje. Dzisiaj już lubi się poprzytulać, potarzać w trawie i kocha drapanie po pleckach.

Miodek to 8-latek. Spory (z nadwagą) łasuch, ale przez tę skłonność do przysmaków przynajmniej szybko się uczy. W kontaktach z innymi psami raczej ostrożny, a zaczepiony potrafi pokazać zęby. Na koty reaguje... dość elektrycznie. Stąd wniosek, że w nowym domu powinien być zwierzęcym jedynakiem. To psiak po przejściach, więc potrzebuje odpowiedzialnej, cierpliwej i tolerancyjnej rodziny. Niestety, bez dzieci.

Kto chciałby Miodka (1097/15) przyjąć do rodziny, przygarnąć, jego los odmienić na dobre, jest proszony o kontakt: szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91-487-02-81.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Pana Miodka gorzki miód Pana Miodka gorzki miód Pana Miodka gorzki miód

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie