Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-5 szczecin
REKLAMA

Litewskiej łatanie tylko doraźne

Data publikacji: 21 lutego 2019 r. 22:05
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:33
Litewskiej łatanie tylko doraźne
 

- Na ul. Litewskiej dziury w jezdni są takiej wielkości, że auta wymijają się na agrafkę. Kiedy wreszcie ZDiTM zleci naprawę nawierzchni? - pytał pan Jan, nasz Czytelnik. - Mieszkańców sygnały i prośby nie odnoszą skutku. W styczniu byłem jednak świadkiem, jak drogowcy w nie tak dużej odległości od ul. Litewskiej, bo na ul. Klonowica łatali jezdnię - jeszcze nie w tak fatalnym stanie - na odcinku między zajezdnią i Biedronką. Można? Jak widać, można. Mimo zimy.

Zwróciliśmy się do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, który odpowiada za utrzymanie ulic, z kilkoma pytaniami na temat stanu ul. Litewskiej, która na co dzień traktowana jest przez zmotoryzowanych jako alternatywa w przejeździe przez osiedle Zawadzkiego-Klonowica, bo pozwala przynajmniej w części omijać korki tworzące się w tym rejonie na pozostałych ulicach zwłaszcza w godzinach komunikacyjnych szczytów. Jednocześnie służy ona jako droga dojazdowa do położonych na skraju osiedla bloków, jak również do znajdującego się na ich tyłach kompleksu garaży, przedszkola, czy do postojowiska na klepisku, które przylega do terenu Zespołu Szkół Samochodowych.  

Czy ul. Litewska ujęta jest w planie kapitalnych remontów, przebudów, modernizacji na najbliższe lata i jaka jest perspektywa czasowa, że takiej inwestycji się doczeka? Kiedy ostatnio i w jakim zakresie wykonane zostały doraźne naprawy nawierzchni jezdni tej ulicy? Czy w 2019 r. ZDiTM przewiduje zlecenie wykonania doraźnych prac naprawczych? Jeśli tak, to w jakim zakresie i w jakim terminie?

- Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego nie ma na rok 2019 planów remontowych na ulicy Litewskiej.
Bieżąca, cząstkowa naprawa bitumiczna jezdni została wykonana w tym miesiącu - informuje Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM. I deklaruje: - Stan ulicy będzie przez nas monitorowany i w razie potrzeby lub sygnałów od Rady Osiedla Zawadzkiego-Klonowica będziemy dokonywać bieżących napraw i rozważali wzięcie tej ulicy pod uwagę w planach na kolejne lata. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

;/
2019-02-22 09:28:35
panie janie www.alertszczecin.pl robisz zdjecie dziury ,oznaczasz miejsce i wysylasz, tak trudno to zrozumiec?czy kurier naprawia drogi?
obserwator
2019-02-22 05:17:31
rozwiązane miejsca parkingowe oraz krawężniki wyglądają jak w czasach początków rozwoju ery motoryzacji ...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA