Wtorek 27 września 2022r. 
REKLAMA

Wojsko załata dziury uliczne w Rzymie

Data publikacji: 2018-12-23 08:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-27 16:30
Wojsko załata dziury uliczne w Rzymie
 

Włoskie wojsko załata dziury na ulicach w Rzymie. Roboty na drogach długości 200 kilometrów kosztować będą 240 milionów euro - poinformował stołeczny dziennik "Il Messaggero". Jak podkreśla gazeta, to "geniusz wojskowy zajmie się zniszczonymi ulicami stolicy".

Postanowienie w tej sprawie zawiera jedna z poprawek wniesionych do projektu przyszłorocznego budżetu w trakcie prac nad nim w Senacie. Jest to, jak wyjaśniono, wynik nadzwyczajnego kompromisu osiągniętego przez rząd Włoch i rzymskie władze po wcześniejszych sporach na tym tle i odrzuceniu apeli burmistrz Wiecznego Miasta Virginii Raggi wywodzącej się z koalicyjnego Ruchu Pięciu Gwiazd. Senatorowie, którzy pracowali nad rozwiązaniem problemu niebezpiecznych dziurawych ulic, przyznali, że była to "prawdziwa operacja polityczna".

Ostatecznie postanowiono udzielić "specjalnej pomocy" Rzymowi borykającemu się z dziesiątkami tysięcy dziur ulicznych. Nakłady na ten cel zostaną rozłożone na dwa lata, a roboty będą powierzone wojsku. Jak wynika z przedstawionego planu żołnierze będą pracować bezpłatnie. Całość prac będzie kosztować 240 milionów euro.

Rzymski dziennik podkreśla, że według zarządu miasta naprawa ulic wymaga "Planu Marshalla". Setki kierowców i motocyklistów niszczą na nich swoje pojazdy. Z powodu fatalnego stanu rzymskich dróg często dochodzi na nich do wielu groźnych, także śmiertelnych w skutkach wypadków.

(pap)

Fot. archiwum

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA